خرید تشک آنلاین

خرید تشک مناسب برای داشتن خواب آرام

خواب راحت با تشک راحت و مناسب

وجود تنوع مدل های تشک تخت و مارک های مختلف باعث گردیده است که بسیاری از افراد در خصوص انتخاب نوع تشک و خرید تشک مناسب برای خودشان و جنس آن دچار مشکل شوند. زیرا داشتم یک تشک مناسب و استاندارد به داشتم خواب آرام کمک زیادی میکند. در این مقاله به سراغ دکتر شرهارد آرچیک متخصص ارتوپدی رفته ایم تا نظر ایشان را در خصوص انتخاب تشک جویا شویم.

دکتر این چنین سخنان خود را شروع کردند: سلام من دکتر آرچیک هستم. زمانی یک بیمار با درد کمر به من مراجعه میکند، همیشه در پایان مشاوره یک سوال پیش می آید: دکتر، از چه مدل تشکی برای خواب آرام باید استفاده کرد؟ اولین جوابی که به ذهنم می رسد و برای بیماران تجویز میکنم  این است که استفاده از یک تشک خواب سفت بسیار مناسب تر از یک تشک خیلی نرم است. بنابراین برای از بین بردن تردید خودم تصمیم گرفتم در این مورد یک تحقیق کوچک انجام دهم. در ایام گذشته در تولید تشک از الیاف سخت و زبر و فوم استفاده میشد. امروزه، سازندگان و تولید کنندگان تشک خواب مدلهای گیج کننده ای را به بازار فرستاده اند که میتوان به مدلهای تشک طبی، تشک فوم، تشک فنری، تشک ساخته شده با کتان، تشک بادی و تشک خواب آبی اشاره کرد. فروشگاه های مجلل گاهی با ارائه مدلهای بسیار و تنوع در این تشک ها، شما را گیج و سردرگم می کنند. به همین دلیل انتخاب و خرید تشک برای عموم مردم بسیار مشکل شده است.

خرید تشک

در نتیجه  تصمیم گرفتم در مورد جزییات این موضوع و تاثیر یک تشک خواب روی کمر درد و یک خواب راحت را مطالعه کنم. طی مطالعات متوجه شدم که محقـقان دانشگاه ایالت اوکـــلاهما، روی تعدادی از افرادی که ظاهرا ســالم و تنــدرست بودند، تحقیقی انجام دادند. آنها تخت خواب این افراد را که دست کم مربوط به 5 سال پیش بود را با تخت خواب جـدید که تشک آنها استحکام متوسطی داشت و شامل فوم و فنر بود، تعویض کردند. بعد از 28 شب، شرکت کنندگان مورد مطالعه گفتند که روی تخت خواب های جدید خواب بهتر و راحتی داشته اند. درد های کمر در قسـمت شانه و کتف آنها پس از بیدار شدن نیز کاهش یافته بود و تغییراتی بسیاری در خود احساس میکردند. محقــقان الگوهای اندازه گیری را در تخقیقات به دست آورده بودند را برای آزمایشات بعدی مورد استفاده قرار دادند، چگونگی توزیع حداکثر فشار وزن را بر روی تشـک خـواب اندازه گیری کردند. آنها این آزمایش را بر روی داوطلبانی انجام دادند که بطور طاقــباز ( پشت آنها روی تشک) می خوابیدند. سپس درجه انحراف ستون فقرات را که بوسیله تشک خواب ایجاد شده بود، اندازه گیری کردند. محقــقان دریافتند، طراحی تشک تخت به صورتی است که باعث کاهش انحراف ســـتون فقرات و بســـط فشار کلی بدن به صورت یکـنواخت در کل تشک خواب خواهد شد. محققان همچنین دریافتند، بین حداکثر فشار تماس تشک خواب با اعضای بدن و مفاصل مثل آرنج، کتف، ران و… و احساس آرامش درونی (ذهنی) ارتباط نزدیک و مسقتیم وجود دارد. به نظر میرسد که امتیازات ذهنی و راحتی در خواب، تـابع مجموعه ای از عوامل است که به فشار آوردن تشک خواب بر روی اعضای بدن بستگی دارد و راحتی جسمی ارتباطی نزدیک با آرامش روح  روان در زمان خواب دارد.

محققان کره جنوبی به جوابهای دیگری نیز رسیدند. آنها طی تحققاتی که داشتند انحـــنای ستون فقرات و فـشاری که تشک های مختلف روی شرکت کنندگان ایجاد می کند را بررسی کردند. محققان دریافتند که شــرکت کنندگان، تشک خواب هایی را ترجیح میدهند که شکل انحنای ستون فقرات آنها هنگام دراز کشیدن مشابه زمانی است که آنها در حالت ایستاده قرار دارند. محققان کره ای همچنین حداکثر فشار را نسبت به وضعیت های مختلف بدن بررسی کردند. آنها دریافتند هنگامی که شرکت کنندگان روی تشک هایی که از نظر انحنای ستون فقرات و توزیع فشار که برای آنها راحت تلقی میشد، می خوابیدند، بازدهی خوابشان بیشتر میشد در نتیجه نحوه ستون قفرات مسئله بسیار با اهمیتی در خرید تشک میباشد و باید به آن توجه خاصی داشته باشیم اهمیت این مسئله جایی بشتر به چشم آمد که درصــد بیشتری از داوطلبان خواب عمیق را تجربه میکردند. در یک نظـــرسنجی از جراحان ارتوپد، 95% از آنها معتقد بودن که تشک های نرم نقش بسزایی در کمر درد دارند و توصیه 76% از آنها استفاده از تشک طبی فنری سفت بود که اسکلت فنری دارند.

این مسدله به قدری مهم است که محققان موسسه بیومکانیک در والینا اسپانیا نیز بر روی آن تحقیق کرده و آن را تایید میکنند. آنها به موضوع سفتی و فشار متوسط که با راحتی کــامل و کاهش سختی در غلت زدن همراه بود، پی بردند. در نهایت افرادی را پیدا کردند که شاخــص تـوده بدنی بالایی(چاق) داشتند و این افراد حساسیت بیشتری به تغییرات در سفتی تشک خواب داشتند. بعد از این کشف نتیجه گرفتند که سختی تشک را بهتر کنند. بیمارانی که از تشک خواب هایی با سختی متوسط استفاده کرده بودند، نسبت به بیمارانی که از تشک های سفت استفاده کرده بودند از لحاظ درد در رختـــخواب، افزایش درد و ناتوانی، نتایج بهتری دریافت کرده بودند. با قرار دادن این یافته ها در کنار هم به این نتیجه رسیدند که تشک هایی که باعث انحراف کمتر در ستون فقرات بیماران میشود و همچنین توزیع وزن یکنواختی دارند، با ضخامت و سفتی متوسط تولید شده اند.

در شرایط عملی ما می توانیم برای یک تشک تخت خواب ، فــوم چگالی بالا را بدست بیاوریم. هرچه تراکم فوم بالاتر باشد، بهتر است. برای خرید تشـک تخت مناسب ، توصیه میشود بر روی آن خـوابیده و وضعیت های مختلف را بررسی نمایید. با توجه به سلامتی افراد، تشک های آبی و بادی توصیه نمیشود. امیدواریم این مقاله برای خرید تشک خواب مناسب و استاندارد به شما یاری رسانده باشد. شما نیز می توانید تجارب خود را در این زمینه در قسمت نظرسنجی مطرح نمایید.
شرکت بارزگانی سینا با استفاده از این تحقیقات، سعی بر این داشته که تشک های مناسب و استاندارد را برای عرضه به بازار تهیه کند و برای افراد مختلف با شرایط جسمانی و حتی شرایط مالی مخلتف در اختیار شما به صورت خرید آنلاین تشک قرار دهد . شما میتوانید تشک رویا و یا محصولات تشک ایپک که از محصولات تشک خارجی میباشند را به صورت نقد و یا خرید اقساطی تشک تهیه فرمایید.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *