خرید تشک آنلاین

معرفی نکاتی طلائی و جالب درباره دیدن رویا و خواب

نکاتی جالب درباره دیدن خواب که نمیدانستید

ما توانایی آن را داریم که در خواب پرواز کنیم، با کسانی که در این دنیا نیستند صحبت کنیم و یا به گذشته های خود برگردیم. نکاتی جالب درباره دیدن خواب و رویا وجود دارد که به قدری اسرار آمیز هستند که دانشمندان سالیان سال برای بررسی دقیق آنها وقت صرف کرده اند.

با توجه به تحقیقات به عمل آمده و طبق گزارشات ما هر شب می خوابیم بدون اینکه بدانیم چه خوابی قرار است ببینیم. در این مقاله نکاتی جالب درباره حقایقی در دیدن خواب که شاید هرگز نمیدانستید با شما هستیم. همراه ما باشید.

آشنایی با نکاتی جالب درباره دیدن خواب و رویا

کابوس، مهمان خواب شبانه نابینایان

برخی از نابینایانی که از هنگام تولد نابینا نبوده اند توانایی آن را دارند که اتفاقاتی را که در گذشته برایشان افتاده را در خواب ببینند. طی تحقیقاتی که محققان روی 50 نفر از نابینایان انجام دادند از آنها خواستند تا به مدت 4 هفته پس از بیداری خواب هایشان را ثبت کنند. در این بین آن‌ها دریافتند که شرکت کنندگانی که نابینای مادرزادی نبودند ادراکات بصری در خوابشان دارند. نکته قابل توجه آن است که هرچه زمان بیشتری از نابینا شدنشان گذشته بود، کمتر چیزی به یاد داشتند.

یکی دیگر از مسائل جالبی که در این تحقیقات متوجه آن شدند این بود که نابینایان از افراد بینا بیشتر کابوس می بینند در حقیقت تنها 7 درصد از افراد بینا کابوس می بینند در صورتی که این درصد در نابینایان 25 درصد بوده است. موضوعات خواب های آنها معمولا به گم کردن وسایل و یا در کل گم شدن خودشان و یا احتمال تصادف کردنشان استو تصور محققان بر این است که این کابوس ها نوعی تمرین برای زندگی روزمره آنهاست و در حقیقت این کابوسها به آنها کمک می کند زیرا خطرات زیادی در زندگی روزمره در کمین آنهاست. 

 شما توانایی کنترل خوابهای تان را دارید

طبق گفته محققان هر فردی توانایی آن را دارد تا روی خواب ها و رویا های خود کنترل داشته باشد. به طوری که اگر مشکلی دارید و راه حل آن را نمیدانید میتوانید به صورت عمد خواب آن را ببینید و راه حل های آنها در خواب پیدا کنید و حتی در مورد یک شخص خاص و خواب عزیز از دست رفته تان نیز این کار قابل اجراست.

این کار برای حل مشکلاتی که یک جزء بصری دارند عالی هستند. اگر می‌خواهید خوابی ببینید که در آن مساله‌ای را حل می‌کنید، قبل از خواب درباره آن فکر کنید و سعی کنید تصویری از آن در ذهنتان بسازید. می‎توانید یک تصویر واقعی از مساله به خودتان بدهید. مثلا اگر می‌خواهید یک آهنگ بسازید، گیتارتان را کنار تخت قرار دهید. یا اگر با همسرتان مشکل دارید قبل از خواب خوب به او نگاه کنید. یا زمانی که می‌خواهید خواب یک شخص خاص را ببینید، قبل از خواب به عکس او نگاه کنید. اگر‌ می‌خواهید خواب چتربازی ببینید، به عکسش نگاهی بیندازید و پس از بیدار شدن به آنچه در رویا دیده اید فکر کنید تا بتوانید مسائلی که در خواب دیده اید را مورد استفاده قرار دهید.

‌پس از آنکه دیدن خواب را توانستیم تحت کنترل خود داشته باشیم میتوانیم کنترل بر اعمال خود در خواب نیز داشته باشیم. این نوع رویا را خواب آگاهانه می گویند که فرد در هنگام خواب، به خواب بودن خود آگاهی دارد و از قبل میداند که در خواب است و به صورت آگاهانه میتواند مسیر خواب خود را تغییر دهد و به میل خود رفتار کند.

آیا نوزادان نیز خواب میبینند؟ 

این سوال در ذهن بسیاری به وجود می آید که نوزادان نیز قادر به دیدن رویا هستند یا نه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نوزادان اصلا خواب نمی بینند. آنها بیشتر خواب های خود را صرف درست کردن مسیر هایی برای دریافت مهارت های زبانی در مغز خود می کنند. 

به صورت معمول کودکان تا سن 4-5 سالگی که توانایی تجسم موارد خیالی را به دست بیاورند خواب نمی بینند و حتی پس از این سن نیز خواب هایی که میبینند فاقد یک شخصیت درست و احساس است هر چقدر سن افراد بالا تر برود و به درک بیشتری از هویت خود و جهان پیرامون خود برسند خواب های واضح تر و بهتری را میتوانند ببینند.

تاثیر خواب بر روی یادگیری افراد

طی یک تحقیق به این نتیجه رسیدند که خواب ها میتوانند به یادگیری افراد کمک بسیاری کنند در این تحقیق که نزدیک به 99 نفر شرکت کننده در آن وجود داشت شرکت کنندگان در یک بازی ویدئویی شرکت کردند . پس از آن نیمی از شرکت کنندگان دو ساعت خوابیدند و نیمی بیدار ماندند و پس از دو ساعت دوباره به بازی مشغول شدند افرادی که خواب این بازی را دیده بودند شش برابر بهتر از افرادی که اصلا نخوابیده بودند و یا خواب بازی را ندیده بودند به ادامه بازی پرداختند به گفته آنها مثل این که آن را در خواب تمرین می‌کرده اند، ولی بعد که خوابشان عمیق شده، این بازی را ترکیب با ماجراهای دیگر دیدند.

برون ریزی خواب‌های خشونت آمیز نشانه اختلالات عصبی 

فلج شدن عضلات بدن در زمان خواب یک امر طبیعی ست و افرادی که عضلاتشان در هنگام خواب نمی گیرد و خواب هایشان را اجرا می کنند، احتمال مبتلا شدن آنها به اختلالات عصبی مانند جنون و یا پارکینسون بسیار زیاد است.

در یک بیماری نادر به نام اختلال رفتاری رم (REM)، افراد خشمگینانه خواب‌هایشان را اجرا می‌کنند و ممکن است به خودشان یا دیگران آسیب برسانند. به عنوان مثال فردی خواب دیده بود که موشک با هتلی که در آن خوابیده برخورد کرده به همین دلیل هم در خواب و هم در واقعیت از پنجره طبقه دوم بیرون پرید و بسیار آسیب دید.

 نکته جالبی که باید بدانید آن است که در خواب جسم شما با جسم واقعیتان مطابقت ندارد افراد فلج یا ناشنوا اغلب در خواب می‌توانند راه بروند یا بشنوند.شاید برای شما جالب باشد که بدانید جسم شما در خواب توانایی هایی مانند پرواز و یا نفس کشیدن در خواب را نیز دارد.

نکاتی که در بالا ذکر شد نکاتی جالبی بود که شاید هر کسی از آنها اطلاع نداشته باشد اما بهتر است که بدانید این مسائل وجود دارد. زیرا که خواب تاثیر زیادی در زندگی روزمره همه ما دارد و باید اهیمت زیادی به جنبه های گوناگون آن بدهیم یکی از جنبه های مهم دیگر خواب کالای مورد استفاده برای اتاق خواب مانند تختخواب، بالش طبی، تشک طبی و غیره است که در این میان تشک طبی از اهیمت ویژه ای برخوردار است. گاهی با خرید تشک طبی استاندارد مسیر خواب شما با تغییر بسیار زیادی مواجه می شود که حتی شاید تصور آن را نیز نتوانید بکنید که یک تشک خارجی و یا ایرانی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب چه تاثیر خوبی در خواب شبانه شما می تواند داشته باشد.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *