خرید تشک آنلاین

روش هایی برای خرید روتختی مناسب

انتخاب و خرید یک روتختی متناسب با اتاق خواب

بخاطر تنوع زیادی که در بازار برای کالای خواب اعم از تشک طبی، بالش طبی، ملحفه، روتختی و .. وجود دارد در اکثر مواقع برای انتخاب و خرید کالای خواب مناسب مورد نیاز برای اتاق خواب مان دچار سردرگمی میشویم. معیار هایی برای انتخاب روتختی وجود دارد که با درنظر گرفتن آنها در این راه به کمک شما می آید. در خرید خود دقت به خرج بدهید زیرا گاهی با وحود ظاهری زیبا از کیفیت جالبی برخوردار نیستند.

انتخاب و خرید یک روتختی متناسب با اتاق خواب

 روتختی متناسب با تختخواب

وجود دلایلی همچون تنوع در رنگ، شکل، اندازه، کیفیت جنس باعث شده که کمی سختگیرانه درباره انتخاب روتختی تصمیم بگیریم. اگر بتوانیم قبل از خرید به نکاتی مانند سنتی یا مدرن بودن ؛ سلطنتی یا ساده بودن؛ داشتن رنگ سرد یا گرم داشتن آن را در نظر بگیرید کمک بزرگی را به میکند تا در این راه به درستی قدم بردارید. نکته قابل اهیمتی که باید به آن توجه داشته باشید آن است که هر روتختی مناسب یک نوع تختخواب طراحی شده است برای مثال تختخوابی با چوب های سنگین و کارشده حتما روتختی مجلل و سنگین را طلب می کند و روتختی ساده با رنگ های ملایم برای تختخواب های ساده که تاجی بلند ندارد طراحی شده و انتخاب هر کدام در جای خودش میتواند رضایت بیشتری از خرید به شما بدهد.

مرغوبیت و کیفیت جنس یک اصل مهم

با اینکه تقریبا اکثر کالای های خواب در سایز های استاندارد تولید میشوند اما باز هم بهتر است قبل از خرید روتختی و ملحفه، ازسایز دقیق تشک و بالشت ها مطمئن شوید زیرا بعضی از تشک ها و بالشت ها اندازه استاندارد ندارند. برای جلوگیری از ایجاد حساسیت برای پوست های حساس سعی کنید برای ملحفه ای که روی تشک قرار می گیرد جنسی مانند نخ یا کتان استفاده کنید و از مرغوبیت و کیفیت جنس آن مطمئن باشید زیرا که به دلیل شست و شو زیاد ملحفه روتشکی احتمال پوسیدگی زود هنگام آن زیاد است.

 

نقش و نگار اسلیمی

روتختی هایی با نقش و نگار اسلیمی یا روتختی های چهل تیکه برای افرادی که علاقه زیادی به دکوراسیون سنتی دارند پیشنهاد میشود. ترمه ای زیبا که با رنگ رو تختی هماهنگ داشته باشد کنار پاتختی میتواند چهره اتاق خواب را زیبا تر کند. وجود یک آباژور پارچه ای روی میز کنار تخت همرنگ با رو تختی چهره اتاق را چشم نواز میکند.

استفاده از روتختی های کتان

اتاق های جوانان و نوجوانان امروزی معمولا از دکوراسیون فانتزی استفاده میشود. در این مدل اتاق ها استفاده از روتختی های کتان که بسیار نرم و طرح های بسیار شاد و رمانتیک دارد پیشنهاد میشود که فضای اتاق خواب را امروزی و جوان پسندانه می کند.

 

جنس ساتن برای روتختی

از مهمترین مسائلی که در زیبایی اتاق خواب نقش بسزایی دارد جنس و رنگ آن است. پس بهتر است از نوع مرغوب و باکیفیت آن خریداری شود تا در صورت شست و شو زیبایی و کیفیت آن حفظ شود و رنگ آن در شست و شو از بین نرود. روتختی هایی از جنس ابریشم و ساتن به دلیل نرم و براق بودنشان و نیز تنوع در رنگ و شکل آنها بسیار برای اتاق خواب مناسب است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که  روتختی های از جنس ساتن و ابریشمی برای اتاق خواب های فانتزی و اسپورت گزینه جالبی به نظر نمی آیند.

چگونگی انتخاب یک روتختی مناسب

صرف وقت و هزینه برای داشتن یک دکوراسیون زیبا برای اتاق خواب باعث میشود بتوانی انتخاب های بهترین را داشته باشید. این صرف وقت شاید دکرواسیون اتاق شما را زیبا کند اما اگر رو تختی مناسب تختخواب را انتخاب نکنید تلاش شما کامل نخواهد شد.در حقیقت رو تختی به عنوان حسن ختام دکوراسیون اتاق خواب محسوب می شود. در این قسمت قصد داریم تا نکاتی پیرامون خرید روتختی مناسب را برای شما بازگو کنیم.

شما باید زمانی روتختی انتخاب کنید که چیدمان اتاق خواب به طور کامل به اتمام رسیده باشد. به این ترتیب که مبلمان اتاق خواب را خریداری کرده باشید، دیوارهای اتاق رنگ شده باشند، فرش ها پهن شده باشند، و همه چیز در سر جای خودش قرار گرفته باشد. حالا نوبت به در نظر گرفتن موارد زیر است:

 سایز تختخواب

نخست باید سایز تخت را بدانید تا بتوانید برای خرید روتختی مناسب آن اقدام کنید و همچنین بتوانید تصمیم گیری درباره اینکه روتختی چقدر از روی تخت و تشک پایین می آید، را انجام دهید.

 رنگ اتاق خواب

یکی از مهمترین مسائلی که روی زیبایی اتاق شما تاثیر دارد رنگ دیوار اتاق خواب شماست . اگر بخواهیم رنگی برای روتختی انتخاب کنیم که با رنگ اتاق خواب متناسب باشد دو راه وجود دارد: یکی انتخاب رنگی که با سایر رنگ های موجود در اتاق همخوانی داشته باشد و دیگری انتخاب رنگی که با کل رنگ ها کاملاً متفاوت باشد و در حقیقت ضد رنگ های موجود در اتاق باشد.

طرح شلوغ یا بدون طرح و ساده

این بستگی به سلیقه شما دارد که روتختی های ساده را دوست دارید یا طرحدار؛ امروزه روتختی با پارچه های متفاوت با رنگ و طرح های مختلف در بازار وجود دارد و شما با طرح های زیادی روبرو هستید. این بستگی به سلایق افراد بستگی دارد برخی طرفدار پارچه های کاملا ساده هستند و بعضی دیگر عاشق نقش و نگار و رنگ ها متنوع.

کیفیت و نوع الیاف پارچه

از جمله مواردی که دارای اهیمت بالایی است کیفیت نوع پارچه است. برخی افراد تنوع دوست هستند و کیفیت نیز برایشان اهیمت ندارد و هر چند وقت یکبار روتختی خود را عوض میکنند. بعضی هم برعکس کیفت پارچه برایشان مهمتر است. برای افرادی هم که دارای فرزند کوچک هستند هم باید طبیعتاً پارچه ای را انتخاب کنند که نیاز به مراقبت کمتری داشته باشد و تمیز کردنش نیز به سهولت انجام شود.

آلرژی و حساسیت

تعدادی از افراد نسبت به بعضی از مواد به کار رفته در روتختی ها حساسیت دارند. اگر شما هم نسبت به پشم و پلی استر و یا سایر مواد شیمیایی آلرژی دارید، هنگام خرید می بایست این نکته را نیز مد نظر قرار دهید.

تعیین بودجه قبل از خرید

همه ما برای خرید هر چیزی یک میزان بوجه را در نظر میگیریم روتختی هم از این قائده مستثنی نیست واگر قبل از خرید و تصمیم گیری بوجه خود را مشخص کنیم میتوانید انتخاب آگاهانه تری را داشته باشید. گاهی پیش می آید برای خرید تشک طبی و روتختی نمیتوانید بوجه مشخصی را کنار بگذارید خبر خوش این است که فروشگاه اینترنتی بازرگانی سینا این امکان را برای عموم افراد جامعه فراهم نموده که بتوانند این امر را به صورت خرید اقساطی تشک انجام دهند . تشک خارجی و تشک های ایرانی که توسط تولید گنندگان داخلی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب در دسترس عموم قرار دارد. میتوانید حتی با خرید آنلاین در وقت و هزینه خود نیز صرفه جویی کنید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید نحوه شستشوی کالای خواب تان است که معمولا توسط شرکت های تولید کنند تهیه شده و به صورت بروشور بر روی کالای مورد نظر شما گذاشته شده است . برای اینکه کالای شما عمر بیشتری داشته باشد بهتر است از آنها استفاده کنید.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *