خرید تشک آنلاین

رابطه بین زمان خواب افراد باهوش و آی کیو آنها

ساعت خواب افراد باهوش

چه رابطه ای بین خواب افراد با هوش با آی کیو آنها وجود دارد

خداوند شب را آفرید برای استراحت و خواب شبانگاهی. با این وجود هستند افرادی که شب بیدار می مانند و شب را به استراحت نمیپردازند که به اصطلاح به آنها گروه جغد شب گفته می شود اگر شما از این دسته آدم ها هستید باید یه چیز را بدانید و آن هم این است عادات خواب افراد باهوش با آی کیو بالا نیز به همین گونه است که با افراد معمولی بسیار متفاوت است.

علت با هوش تر بودن افرادی که دیر میخوابند از سحرخیزان چیست؟ با کمی دقت در جامعه متوجه می شوید که عده بسیار زیاد افراد شبها خواب و عده ای نیز شب ها بیدار و روز ها میخوابند. این اختلاف ممکن است به دلیل سطح هوش کلی آن ها باشد. چرخه شبانه روزی در پستانداران توسط سلول های عصبی به نام سوپراشیاسمی در هیپوتالاموس قدامی تنظیم می شود. انسان ها بر خلاف سایر گونه ها توانایی منحصر به فردی برای تغییر زمان ساعت بیولوژیکی داخلی دارند و می توانند انتخاب کنند چه زمانی به رختخواب بروند. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که خواب افراد با هوش بالا بسیار متفاوت تر از بقیه افراد است.

رابطه بین زمان خواب افراد با هوش و آی کیو آنها

ساعت خواب افراد باهوش

گاهی افرادی را دیده اید که عاداتی از قبیل شب بیداری دارند. این افراد شب ها به کار های عقب افتاده خود میرسند مثلا به مطالعه کتاب میپردازند در بسیاری از مواقع، زمانی که چراغ همه خاموش می شود این افراد تازه کامپیوترشان را روشن می کنند و این در حالی است که فردای آن روز وقتی چشم شان را باز می کنند بخش زیادی از روز را از دست می دهند که در بسیاری از موارد به این افراد صفت تنبل نیز داده می شود.

ولی اگر چنین عادت هایی دارید باید بگویم که خبر خوبی برایتان داریم. اجداد ما فعالیت هایشان را به نور روز محدود می کرده اند و انجام فعالیت در شب به نوعی با تکامل انسان همراه بوده است بنابراین وجود رابطه بین دیر خوابیدن و افراد باهوش یک امر بدیهی است.

در طی تحقیقات بزرگی یک سری از محققان جوان آمریکایی انجام داده اند این پیش بینی را تایید کرده است. جدا از تعداد زیادی عوامل اجتماعی و شناختی کودکانی که شب ها دیرتر می خوابند در بزرگسالی باهوش ترند.

زمان خواب افراد باهوش

در اکثر موارد دیده شده که در صبح هنگام افراد باهوش تازه به خواب میروند و بسیار دیر نیز از خواب بیدار می شود. به عنوان مثال کودکانی که IQ کمتر از ۷۵ ( خیلی پایین ) دارند در نوجوانی حدود ۲۳:۴۱ دقیقه به خواب می روند ولی کدکانی که IQ بالای ۱۲۵ ( خیلی باهوش ) دارند در نوجوانی حدود ۰۰:۲۹ دقیقه به رختخواب می روند.

یک دکتر روانشناس ژاپنی به نام ساتوشی کانازاوا در طی تحقیقاتی که بر روی خواب کودکان انجام داد توانست به رابطه مستقیم بین خواب و هوش کودکان دست بیابد. این روان شناس در کل بر روی تعداد ۲۰۷۴۵ نوجوان دبیرستانی و راهنمایی مطالعاتی انجام داد که نخستین جلسات آنها در منزل آنها انجام گرفت و از نوجوان تست هوش گرفته شد سال بعد با ۱۵۱۹۷ نفر از شرکت کنندگان در مطالعه مصاحبه کرد این بار در مورد عادت زمان خواب و بیداری آن ها در طول هفته و تعطیلات سوالاتی پرسید. در طی این سال ها و تحقیقاتی که انجام داد متوجه شد افرادی که شب بیدار هستند از هوش بالاتری برخوردارند. به گفته کانازوا خواب در اواخر شب به ندرت در اجداد ما اتفاق می افتاد و به نوعی رمان تکاملی شبیه ست.شاید این طور تصور شود که جغد های شب، موجوداتی غیر مولد هستند اما زمانی که افراد سحرخیز در خواب شبانه روی تشک طبی خود هستند این افراد پشت میز کارشان مشغول فعالیت هستند. اکثر جوامع بر این باورند که افراد سحرخیز بسیار سخت کوش هستند اما طی مطالعاتی که انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که افرادی که شب به کار و فعالیت مبپردازند از بهره وری بیشتری برخوردارند

کار کردن در اواخر شب کمک می کند تا فرد راه حل های خلاقانه پیدا کند. به گفته پروفسون مارینا جیمپتر توسعه روحی و توانایی پیدا کردن راه حل های جایگزین در شب ها بیشتر است.برخی افراد در نیمه شب راحت ترند و بهتر می توانند کار کنند در حالی که برخی دیگر صبح ها بهره وری بیشتری دارند.

با توجه به مواردی که گفته شد در هر صورت چه روز بخوابید و چه شب، خواب تاثیر بسیار زیادی در روند زندگی شما دارد در نتیجه باید به کالای خواب مورد استفاده خود اهمیت بسیار زیادی بدهید که مهمترین آن تشک طبی است. در مواردی خرید تشک طبی میتواند تاثیر بسیار زیادی بر بهبود خواب افراد داشته باشد. حال این تشک میتواند تشک خارجی و یا تولید داخلی مانند تشک رویا یا تشک خوشخواب باشد. فروشگاه بازرگانی سینا با دارا بودن انواع مختلف تشک های طبی، این امکان را برای تمامی افراد به وجود آورده تا حتی این محصولات را به صورت خرید اقساطی تشک نیز انجام دهند.

در رابطه با اصطلاح ساعت خواب می توانید بر روی لینک مقاله کلیک کنید.

5 ستاره و جایزه post

2 نظر درباره “رابطه بین زمان خواب افراد باهوش و آی کیو آنها

  1. Avatar S.R گفت:

    همیشه میدونستم که خیلی باهوشم

    1. Toshak Online Toshak Online گفت:

      خوشحالیم که افراد باهوشی مثل شما همراه ما هستند. ممنون از پیام زیباتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *