خرید تشک آنلاین

روش های اصولی خوابیدن | اصول درست خوابیدن

روش های درست خوابیدن

اصول درست خوابیدن

همانطور که میدانید خواب تاثیر بسیار زیادی در سلامت جسم ما دارد و اصول درست خوابیدن به عنوان موضوع مهمی مطرح است .خوابيدن نادرست میتواند مشکلات تنفسي، عضلاني و مفصلي ايجاد مي کند. رعايت مسائل فيزيکي همانند آرامش روانی در وقت خواب برای خوب خوابيدن مهم و ضروری ست .زیرا که عوارضي براي سيستم اسکلتي و عضلانی به وجود می آورد..

مهم ترین نکته خوابيدن مکان، تشک و کالای خواب مورد استفاده است که بايد استاندارد باشد. خوابيدن روي زمين، مشکل خاصي ايجاد نمي کند اما طبق تحقیقات پزشکی بهتر اين است که از تخت خواب استفاده شود تا رعايت اصول فيزيکي خواب انجام شود.

انتعطاف پذیری در تشک یک حدخاصی دارد و نباید زیاد باشد به طوری که با وارد کردن فشار دست روي تشک بايد فقط بين 3 تا 4 ميلي متر دست روي تشک فرو رود و اين انعطاف پذيري هم در تمام طول تشک يکسان باشد. که اگر کمتراز حد معمول باشد میتواند عوارضی را در ناحیه کمر و ستون فقرات ایجاد کند. این مسئله مهمی است که باید هنگام خرید تشک به آن توجه کنید. همچنين نوع، جنس و مارک تشک نيز براساس همين معيار انتخاب مي شود .محصولات تشک رویا با کمک از استاندارد های جهانی میتواند گزینه مناسبی برای شما بحساب بیاید.

رعایت کم غذا خوردن قبل از غذا و وضعیت خوابیدن ، موضوعی است که باید به آن توجه خاصی داشته باشید. توصیه میشود قبل از خواب نرمش 1  دقیقه ای روی عضلات  و کتف انجام شود. برای آن که فشار زیادی به کمر وارد نشود ابتدا پاهای خود را روی تخت قرار دهید سپس بنشینید و در آخر دراز بکشید.

اصول درست خوابیدن و روش های آن

از بهترین روش هایی که برا خوابیدن وجود دارد ، ژست جنینی است به طوري که فرد به يک پهلو بخوابد و پاهاي خود را با زاويه 90 درجه به شکم خود نزديک کند. البته در طول خواب فرد وضعيت هاي مختلفي مي گيرد که اشکالي نيز ندارد و از جهاتی بسیار هم خوب است زیرا باعث لخته نشدن خون در یک نقطه از بدن میشود .

نا مناسب ترین وضعيت خوابيدن، به شکم خوابيدن روی تشک غیر استاندارد است که موجب مي شود علاوه بر ايجاد مسائل گوارشي و مسائل تنفسي به علت قرار گرفتن نقاط استخواني بدن مانند سر زانوها، نوک پاها، سينه روي زمين اين نواحي تحت فشار قرار مي گيرند و در اين نواحي دردهاي به بخصوصي ايجاد شود. همچنين باعث ایجاد قوس نامناسب گردن و کمر، درد عضلات مي شود و تنفس طبیعی را دچار مشکل میکند.

به پشت خوابيدن بعد از به پهلو خوابيدن در درجه اولويت بعدي قرار دارد. برای پیشگیری از کمردرد های احتمالی باید مراقب باشید هنگام برخواستن در زمان بیدار شدن از وضعيت خوابيده ابتدا بنشيند و سپس بلند شوید. و همچنین خرید تشک استاندارد و استفاده بهینه از آن میتواند کمک زیادی به شما بکند.

استفاده از بالشت مناسب موجب جلوگيري از دردهاي گردني و کمري و کتف و بروز ديسک گردني مي شود و از اصول درست خوابیدن محسوب می شود. مواد استفاده شده در بالش باید طبیعی باشد و هیچ نوع مواد مصنوعی نداشته باشد. همچنين قطر، حجم و شکل فيزيکي آن نيز مهم است و بايد وضعيت به گونه اي باشد که بالشت گودي بين گردن و پشت سر را پر کند.

اگر ارتفاع و قطر بالشت بيشتر ازحد استاندارد باشد موجب خم شدن سر و گردن به جلو و اگر ارتفاع و قطر آن کمتر باشد موجب خم شدن سر و گردن به عقب مي شود که در اين صورت بروز ديسک هاي گردني و دردهاي ناحيه گردن را در پي دارد.

تشک طبی و کالای خواب هایی با طراحي خاص در بازار وجود دارد که برآمدگي خاص در جلو و فرورفتگي در پشت سر و کمر و ستون فقرات را دارند. استفاده از این تشک ها و کالاهای خواب به کسانی که گردن درد، کمردرد و مشکل ستون فقرات دارند توصیه میشود. حفظ سه منحنی ستون فقرات در خواب که بتواند فشار کمی روی مفاصل بدن داشته باشد، مهم است.

خرید تشک طبی استاندارد

باید توجه داشته باشید که یک تشک محکم و دارای فنر های سفت را انتخاب کنید که شل نباشد و استحکام زیادی داشته باشد.اگر بتوانید از تخت و کالای خواب  نیز استفاده کنید بسیار عالی است . در صورت لزوم می توانید تشک را به طور موقت روی زمین بگذارید. اگر شما همیشه بر روی یک سطح نرم بخوابید، ممکن است در ابتدا خوابیدن روی یک سطح سخت تر، دردآور باشد اما سعی کنید این کار را انجام دهید.

بلند شدن اصولی از خواب

هنگام ایستادن از حالت درازکش، اول خم شوید، سپس هر دو زانوی خود را بالا بکشید و پاهایتان را در کنار تخت خواب تکان دهید.بنشینید و خودتان را با دست هایتان بلند کنید. کمر و تنه خود را به سمت جلو خم کنید.

به چه چیز هایی برای داشتن خواب راحت و رعایت اصول خواب نیاز داریم؟

داشتن محیطی آرام با نور کافی و فضای سالم اولین چیزی است که باید به آن توجه داشته باشیم . تشک طبی استاندارد و خرید کالای خواب مناسب از فروشگاه های معتبر اینترنتی نیز میتواند کمک شایانی به شما بکند. تشک خارجی طبی و تشک ایرانی از گزینه های خوب برای خرید تشک طبی است محصولات تشک رویا و تشک خوشخواب با استفاده از فناوری روز دنیا توانسته یکی از بهترین تشک ها برای افراد مختلف درشرایط متفاوت را تولید و به بازار عرضه کند . به دلیل شرایط اقتصادی ، برخی خانواده ها شاید نتوانند این تشک ها را خریداری کنند اما ما یک راه حل  بسیار عالی را به شما ارائه میدهیم که متناسب با شرایط همه اقشار جامعه باشد . خرید تشک اقساطی میتواند خیال شما را از این بابت راحت کند و آرامش را به هنگام خواب به شما هدیه کند.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *