خرید تشک آنلاین

داشتن خواب راحت با خرید تشک طبی استاندارد

داشتن خواب راحت و خوب

نکاتی برای داشتن خواب خوب و راحت شبانه

داشتن خواب کافی و راحت برای عموم افراد جامعه به یک آرزو تبدیل شده است. صبح‌ زود از خواب بیدار می‌شویم و پس از انجام کار های روزمره مانند آماده کردن بچه برای مدرسه ، ورزش قبل از کار، رسیدگی به وظایف کاری و ….. در غروب هم باید به تعهدات آخر وقت‌مان برسیم، به رختخواب می‌رویم و زمانی که بالاخره سر خود را روی بالشت می‌گذاریم، آن‌قدر فکرمان درگیر کارهای روز بعد است که نمی‌توانیم یک خواب خوب داشته باشیم!

داشتن خواب خوب نعمت است و باید جزو الویت های اصلی روزانه ما قرار بگیرد. زیرا که نداشتن خواب کافی روی سلامتی اثرگذار است. از این رو می‌تواند در عملکرد کاری شما هم اختلال ایجاد کند، زیرا قدرت حافظه و تواناییِ تمرکز شما را تضعیف می‌کند. همراه ما باشید، در این مقاله به شرح اهمیت خواب خوب و راه های داشتن آن در شب میپردازیم.

نکاتی برای داشتن خواب خوب و راحت شبانه

اهمیت خواب خوب در چیست؟؟

فاصله گرفتن از انواع استرس های روزانه و فرصت استراحت مغز از مزیت های خوابیدن خوب است. خوابیدن جان تازه‌ای به مغز می‌بخشد و به‌ زمانی ایجاد میکند تا اطلاعات را پردازش کند.

با داشتن هر شرایطی به طور متوسط در بزرگسالان حدود 7 الی 8 ساعت خواب نیاز هر فرد بزرگسال است. مطالعات نشان می‌دهد که نرخ مرگ‌ومیر در بزرگسالانی که هفت تا هشت ساعت در روز می‌خوابند، پایین‌تر و سلامتی آنها بیشتر از کسانی است که بیشتر یا کمتر از این میزان می‌خوابند. نداشتن خواب کافی سیستم دفاعی بدن را تضعیف میکند و باعث بروز بیماری هایی در بدن میشود. کسانی هستند که کمتر از چهار ساعت یا بیشتر از هشت ساعت در روز می‌خوابند. این افراد بیشتر دچار فشار خون بالا، افسردگی، دیابت، زوال عقل و بیماری های قلبی می‌شوند.

داشتن عادت‌های خواب شما روی عملکرد کاری شما اثر می‌گذارد. نداشتن خواب کافی می‌تواند روی قدرت حافظه، یادگیری، خلاقیت، بهره وری و ثبات احساسی شما اثر بگذارد. همچنین ممکن است در نتیجه‌ی این عادات بدِ خواب زودرنج شوید و نتوانید روی کارهای روزانه به‌درستی تمرکز کنید و در روابط کاری، دوستانه و حتی خانوادگی شما مشکل ایجاد شود.

معرفی روش های موثر برای داشتن خواب راحت

روش‌های عملی زیر را دنبال کنید تا از داشتن مشکلات خواب رهایی پیدا کنید.

داشتن نظم در ورزش

با در نظر گرفتن فقط  ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش در روز، خواب خوبی را به خود هدیه دهید. با ورزش‌ کردن، هورمون اندورفین یا هورمون‌‌های «حس خوب» آزا‌د می‌شوند و به کاهش استرس، بهبود خلق و خو و غلبه بر اضطراب و نیز غلبه بر افسردگی کمک می‌کنند. ورزش خود را به صبح و بعدازظهر محدود کنید. انجام فعالیت‌های شدید، دو یا سه ساعت قبل خواب، سبب بالا رفتن دمای بدن می‌شود و خوابیدن را سخت‌تر می‌کند.

خود را بیشتر در معرض روشنیِ روز قرار دهید

ترشح هرمون ملاتونین نیاز به قرار گرفتن در معرض روشنی طبیعی روز دارد. هر روز، حداقل دو تا سه ساعت، در معرض روشنی روز باشید تا شب از کیفبت خواب بهتری بهره منده شوید. کسانی که مجبور به ماندن در دفتر کار خود هستند، کمبود دریافت نور طبیعی می‌تواند باعث خواب‌آلودگی آنها شود. وقت ناهار بیرون بروند و از هوای تازه استشمام کنند و در صورت امکان میز کار خود را کنار پنجره اتاق کار قرار دهند.

پرهیز از غذای سنگین قبل از خواب

پس از خوردن شامی سنگین، داشتن خواب خوب سخت می‌شود، چون معده در حال هضم غذا است. غذاهای پر ادویه و اسیدی به طور خاص، می‌توانند سبب سوزش معده شوند و این وضعیت، خوابیدن را سخت‌تر می‌کند. غذایی سبک هم احساس گرسنگی شما را برطرف می‌کند و هم اجازه‌ خواب خوب و راحت را به شما می‌دهد.

کاهش و یا عدم مصرف کافئین در شب

به هیچ عنوان نوشیدنی‌های کافئین‌دار را در شب هنگام مصرف نکنید، الگوی خواب‌تان به واسطه‌‌ی این مواد دچار اختلال می‌شود؛ چراکه کافئین تا ۱۲ ساعت در بدن شما می‌ماند. بهتر است مصرف کافئین را به صبح محدود کنید.

کاهش استرس قبل از خواب

یادداشت هرگونه منبع استرس قبل از خواب میتواند آنها را از شما دور کند و یک احساس آرامش قبل از خواب را یه شما هدیه کند. اگر فهرست انجام کار دارید، کارهایی که آن روز انجام داده‌اید، در فهرست علامت بزنید و کارهایی که باید روز بعد انجام دهید، بنویسید. با این کار، استرس از شما دور می‌شود و دیگر به‌جای خوابیدن، نگران فراموش کردن کارهای مهم نخواهید بود.

داشتن الگوی خواب منظم

شانس داشتن تجربه خواب خوب در شب را با تنطیم ساعات خواب و بیداری افزایش دهید. داشتن ثبات در ایجاد این الگو مهم است، پس الگوی خواب خود را در شب‌های آخر هفته به هم نزنید و وسوسه نشوید که تا دیروقت بیدار بمانید و صبح دیر از خواب بیدار شوید. برنامه‌ی خواب ایده‌آل خودتان را با آزمایش کردن در طول یک یا دو هفته پیدا کنید. هر شب در یک ساعت مشخص به رختخواب بروید و تا قبل از بیدار شدنِ طبیعی، بخوابید. در نهایت، اگر این کار را ادامه دهید، در ساعات مشخصی به خواب رفته و از خواب بیدار می‌شوید.

پیروی از یک روند منظم برای خواب

برای داشتن یک قالب ذهنی باید از یک روال خواب همیشگی پیروی کنید. برای مثال، کتاب بخوانید، یک استکان دمنوش گیاهی بنوشید یا به حمام بروید. مدیتیشن و تکنیک‌های آرامش‌بخش دیگر نیز می‌توانند زمینه‌ساز خوابی راحت باشند.

محیطی آرام برای خواب محیا کنید

اتاق‌خواب‌ تان را تبدیل به اتاق کار و انجام کار های عقب افتاده روزانه تبدیل نکنید. اگر از تخت خواب و کالای خوابتان منحصرا برای خواب استفاده کنید، ذهن و بدن شما تشخیص خواهد داد که قرار گرفتن در تختخواب به معنای این است که وقت خواب شده است. دمای اتاق شما باید حدود ۱۸‍ درجه‌ و دارای تهویه‌ی مناسب باشد. برای روشنایی اتاق‌خواب از لامپ‌های کم‌مصرف استفاده کنید و اطمینان یابید پس از خاموش کردن لامپ، فضای اتاق کاملا تاریک شود. برای این منظور می‌توانید از پرده‌های تیره یا ماسک خواب استفاده کنید. اگر مجبورید در طول شب از خواب بیدار شوید، لامپ‌های اصلی را روشن نکنید، چون این کار باعث بیدار شدن کامل شما می‌شود. در عوض، از نور چراغ‌خواب استفاده کنید و یا گوشه در را کمی باز بگذارید تا نور کمی از حیاط یا دالون وارد اتاقتان شود.

چرت زدن

چرت‌های کوتاه انرژی شما را تقویت می‌کند و به بهبود عملکرد شما در طول روز کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که چرت‌های بعدازظهر به افزایش بهره وری افراد در محیط کار کمک می‌کند. سازمان‌هایی نظیر گوگل و هافینگتن پُست به این منظور، اتاق‌هایی برای استراحت در اختیار‌ کارمندان‌شان قرار داده‌اند.

نکته قابل توجه در این زمینه آن است که چرت‌های طولانی می‌توانند باعث بی حالی و کسالت و عدم تمرکز شما شوند، بنابراین بیش از ۴۵ دقیقه چرت نزنید.

تاثیر خرید تشک طبی استاندارد در داشتن خواب راحت

در اکثر اوقات بخاطر استفاده نکردن از کالای خواب مناسب و تشک طبی استاندارد باعث نداشتن خواب خوب میشود. امروزه تشک های طبی مختلفی در بازار عرضه میشود که با خرید و استفاده از آنها میتوانید تا حدودی این مشکل را برطرف کنید. فروشگاه اینترنتی بازرگانی سینا با دارا بودن انواع تشک طبی از شرکت های تولید کننده تشک خارجی و ایرانی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب، بهترین گزینه برای خرید تشک میباشد. از مزیت های خرید از این فروشگاه این است که میتوانید تشک های طبی را به صورت خرید اقساطی تشک نیز انجام دهید و دیگر نگران هزینه های بالای آن نباشید.

خرید قسطی تشک

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *