خرید تشک آنلاین

خوابیدن با شکم خالی بهتره یا شکم پر

خوابیدن با شکم پر بهتره یا گرسنه

مزایا و معایب خوابیدن با شکم گرسنه

گاهی پیش می آید که در رخته خواب مدام غلط بزنید و خواب به چشمانتان نیاید علت آن گرسنه بودن و خوابیدن با شکم خالی است. گاهی برخی افراد تصمیم میگیرند برای کم کردن وزن یا هر دلیل دیگری، شام را از برنامه‌ی غذایی خود حذف کنند. در فرهنگ جامعه امروزی این گونه تصور میشود که حذف این وعده‌ی غذایی برای بدن مزیت‌هایی دارد. اگرچه خوابیدن با شکم خالی در افراد مختلف، اثرات متفاوتی دارد، اما کارشناسان ضرر این کار را بیشتر از فایده‌ی آن می‌دانند. در مقاله زیر به مضرات و فواید گرسنه خوابیدن بیشتر میپردازیم .

معایب خوابیدن با شکم خالی

۱- کم شدن مدت خواب

احساس گرسنگی مغز را هوشیار نگه میدارد و غلط خوردن مداوم هنگام خواب و به راحتی به خواب نرفتن را بهمراه دارد و در نتیجه نمی‌توانید خواب کافی و عمیقی داشته باشید.

تحقیقات نشان می‌دهد کم خوابی می‌تواند عوارض جانبی منفی‌ای داشته باشد، مثل کاهش سوخت و ساز بدن، افزایش اشتها، تضعیف سیستم ایمنی بدن و افزایش خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان و دیابت؛ باید بدانید که خوابیدن با شکم خالی و در حالت گرسنگی می‌تواند نتیجه‌ی عکس داشته باشد و با نخوردن شام وزن کم که نمیشود هیچ ، به سلامتی خودتان ضربه بزرگی وارد کرده اید.

۲- افزایش وزن

تصور اشتباه بر این است که گرسنه خوابیدن مزیت‌هایی دارد. علت بسیاری از پر خوری ها، گرسنه ماندن طولانی مدت است و در حقیقت، هر چه بیشتر گرسنه بمانید میل به خوردن در شما بیشتر میشود. اگر برای خوردن غذا تا زمانی که به شدت گرسنه شوید صبر کنید، ممکن است قند خون تان افت کند و بنابراین تمایل پیدا می‌کنید هر غذایی را بخورید. بدتر آنکه خوابیدن با معده‌ی خالی می‌تواند منجر به پرخوری در زمان صبح شود. این مسأله قند خون را به شدت بالا می‌برد و طی بقیه‌ی ساعات روز سوخت و ساز بدن را درگیر یک چرخه‌ی معیوب می‌کند. برای جلو گیری از پر خوری صبح، شب ها قبل از خواب تکه ای شکلات و یا چند عدد مغز بخورید تا معده شما را پر کند.

۳- تخریب بافت های عضلانی

گرسنه به خواب رفتن شب هنگام، تمام تلاش هایی که در طول روز در باشگاه برای تقویت عضلات تان را هدر خواهد داد. تحقیقات نشان می‌دهد خوابیدن با معده‌ی خالی می‌تواند آن دسته از مواد مغذی بدن را از بین ببرد که برای تبدیل پروتئین به عضله ضروری هستند. در این حالت بدن بجای آب کردن چربی ها، برای بدست آوردن انرژی از عضلات کمک میگرید و به بافت های آنها آسیب میرساند.

برای آنکه بیشترین بهره را از روز‌های ورزش کردن تان ببرید، سعی کنید چند ساعتی پیش از خواب شام بخورید و آب کافی بنوشید، اما از پرخوری پرهیز کنید. احساس سیری آرامش بخش این امکان را می‌دهد تا خوابی راحت و مناسب داشته باشید و در عین حال بدن می‌تواند تمامی فعالیت‌های شبانه‌ی خود را انجام دهد.

۴- نظم داشتن در وعده های غذایی

داشتن یک برنامه‌ی منظم برای وعده‌های غذایی تأثیر زیادی در دستیابی به اندام متناسب دارد. اگر با معده‌ی خالی بخوابید، صبح بسیار گرسنه از خواب بیدار می‌شوید و آمادگی آن را دارید که یک صبحانه‌ی کامل بخورید. اگر صبحانه‌ی شما سرشار از فیبر و پروتئین باشد، مدت زمان بیشتری سیر می‌مانید و در نتیجه برنامه‌ی غذایی تان منظم خواهد شد. داشتن یک برنامه‌ی منظم غذایی مزایای زیادی برای فرآیند کاهش وزن و سبک زندگی سالم دارد، برای جلوگیری از خوردن تنقلات پر کالری این شیوه میتواند کمک بسیار زیادی برای شما داشته باشد.

۵- تقلیل یافتن انرژی

گاهی گمان میکنیم که بدن در خواب نیاز به انرژی ندارد، اما بدن شما بیست و چهار ساعته انرژی مصرف می‌کند و کالری می‌سوزاند؛ بنابراین باید انرژی مورد نیاز آن را تأمین کنید تا حتی زمانی که خواب هستید راندمان بدن حفظ شود. اگر گرسنه به خواب بروید، تمام شدن انرژی بدن تان اثراتی طولانی مدت بر باقی روزتان خواهد داشت، بنابراین بسیار مهم است که قبل از خواب حتما کمی موارد غذایی به بدتان برسانید.

۶- بدخلقی کردن در طول روز

در اکثر مواقع امکان دارد که صبح ها زمانی برای خوردن صبحانه نداشته باشید، در حالی که شب گذشته هم گرسنه خوابیده اید، و این روند بد خلقی در طول روز را بهمراه دارد. تحقیقات نشان می‌دهد زمانی که چیزی نخورده باشیم سطح سروتونین یعنی همان هورمون تنظیم رفتار، دچار نوسان می‌شود و این مسأله روی بخش‌های کنترل کننده‌ی خشم در مغز اثر می‌گذارد.

۷- نتیجه عکس کاهش وزن

تحقیقات نشان می‌دهد دیر غذا خوردن در شب‌ها منجر به افزایش وزن می‌شود. خوابیدن با یک معده‌ی پر می‌تواند باعث افزایش سطح انسولین و گلوکز در جریان خون شود و از آنجایی که فعالیت بدنی در زمان شب کمتر است، وقتی خواب هستید بدن کالری‌های اضافی را تبدیل به چربی می‌کند.

بعضی کارشناسان معتقدند بین زمان شام و صبحانه دست کم باید ۱۲ ساعت فاصله باشد. در تحقیقی مشاهده شد موش‌هایی که ۱۶ ساعت چیزی نمی‌خوردند (اما رژیم غذایی شان مواد چرب و پر کالری بود) هم وزن موش‌هایی بودند که رژیم غذایی سالمی داشتند. با این حال، باید در طول روز از افراط در خوردن شیرینی جات پرهیز کنید. در مقدار مواد مغذی موجود در هر وعده‌ی غذایی خود تعادل ایجاد کنید تا شب‌ها زمان خواب احساس گرسنگی نکنید.

خرید تشک طبی استاندارد

استفاده از کالای خواب مناسب مانند تشک طبی استاندارد در این روند میتواند کمک بسیار زیادی داشته باشد . خرید تشک طبی استاندارد از طروق مختلف امکان پذیر است. که بهترین آن ها خرید تشک آنلاین از فروشگاه های اینترنتی است. فروشگاه اینترنتی بازرگانی سینا با دارا بودن انواع تشک خارجی و تشک ایرانی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب و غیره  از بزرگ ترین ارائه دهندگان تشک طبی استاندارد در ایران محسوب میشود. خرید آنلاین تشک طبی صرفه جویی در وقت و حتی هزینه های رفت و آمد را بهمراه دارد. خدمت ارزنده ای که این فرشگاه ارائه کرده خرید اقساطی تشک است زیرا که تمامی افراد توانایی خرید به صورت نقدی را ندارند.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *