خرید تشک آنلاین

همه چیز درباره تخت تاشو و انواع آن

تخت تاشو

تخت تاشو در واقع یکی از انواع تخت جدید طراحی شده به منظور استفاده بهینه از فضا است. قبل از تولید و طراحی این تخت، بسیاری از افراد در فضای خانه‌های کوچک به دلیل استفاده از تختخواب ها مشکلات عدیده‌ای داشتند. کمبود فضای اتاق خواب یکی از بزرگترین معضلات آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک است. به همین دلیل تولیدکنندگان در سال‌های اخیر اقدام به طراحی و تولید انواع تخت تاشو کرده‌اند. این تخت‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند و از نظر ساخت نیز با انواع معمولی تخت خواب تفاوت دارند. در ادامه مطلب در مورد دلیل طراحی، مزایا و انواع تخت‌های تاشو صحبت خواهیم کرد.

 

دلیل طراحی تخت تاشو

در زندگی‌های امروزی، فضای خانه‌ها و محیط زندگی بسیار نسبت به قبل کاهش یافته است. در چنین شرایطی طراحان و معمارها همواره در جهت استفاده بهینه از تمامی قسمت‌ها و محیط خانه تاکید دارند زیرا در چنین خانه‌هایی فضا به خودی خود کوچک است و عدم استفاده بهینه و اصطلاحا پرت کردن فضا نیز می‌تواند زندگی را در چنین محیطی مشکل کند.

تختخواب های معمولی از زمان تولید تا شکل امروزی خود، همواره تغییرات مختلفی را در نوع تولید، شکل طراحی و… تجربه کرده‌اند. با توجه به مسئله کمبود فضای خانه در سراسر جهان به علت افزایش جمعیت و همچنین انبوه‌سازی، طراحی تشکچه جدید با تغییراتی همراه شده است. استفاده از المان‌های دکوری اضافی که فضای حاشیه تخت را اشغال می‌کنند، تا حد زیادی کاهش یافته است.

همچنین سعی شده است تا با استفاده از لایه‌های کم ضخامت و استفاده از ترکیب مواد چوبی، استحکام بالاتری در عین حجم کمتر به تختخواب ها داده شود. در این میان باز هم بسیاری از خانه‌ها در صورت استفاده از تختخواب معمولی در اتاق خواب خود، فضای دیگری برای استفاده ندارند و عملا اتاق آن‌ها کیپ می‌شود. در چنین شرایطی هیچ راه دیگری برای حفظ فضای اتاق به غیر از تخت تاشو وجود ندارد.

 

مزایای تخت با قابلیت تاشوندگی

تخت های تاشو با استفاده از یراق آلات فلزی خاص، در زمان‌هایی که تخت استفاده نمی‌شود، کاملا جمع شده و وارد فضای کمدمانند همراه خود می‌شوند. این تخت ها با استفاده از بازوهای مکانیکی به راحتی باز و بسته می‌شوند. پایه‌های فلزی این تخت ها در هنگام بسته شدن تخت مانند پایه عمل می‌کنند. در واقع بزرگ‌ترین مزیت تخت های تاشو همین اشغال نکردن فضا در زمان‌های عدم استفاده است.

همچنین اگر بخواهیم مزیت دیگری برای چنین تخت هایی ذکر کنیم، باید به امکان طراحی میز تحریر یا میز کامپیوتر بر روی چنین تخت هایی اشاره کنیم. بسیاری از تولیدکنندگان تخت های تاشو با یک طراحی خلاقانه، میز تحریر یا میز کامیپوتر را در قسمت زیرین تخت تعبیه می‌کنند. هنگام بسته شدن تخت خواب تاشو، قسمت زیرین کاملا مانند یک میز رو به روی شما قرار می‌گیرد. پس از استفاده از چنین تختی شما دیگر نیازی به استفاده از میز تحریر نیز نخواهید داشت.

فضا و دکور خانه شما در زمان عدم استفاده از تخت بازشو بسیار وسیع به نظر خواهد آمد. اما زمانی که تخت معمولی استفاده کنید، فضای اشغالی تخت تا زمان حضور آن ثابت خواهد بود. همچنین بسیار پیش می‌آید که شما برای مدتی قصد ندارید از تخت استفاده کنید. در چنین حالتی در صورت استفاده از تخت معمولی باید تخت را جمع کنید یا همانطور بلا استفاده بگذارید اما تخت تاشو به راحتی جمع شده و به حالت بسته خود باز می‌گردد.

 

انواع تخت تاشو

انواع تخت تاشو

تخت های تاشو نیز در انواع مختلفی ساخته می‌شوند. یراق آلات فلزی و مکانیکی که در عملکرد صحیح تخت در درازمدت هنگام باز و بسته شدن تاثیر بسیار زیادی دارند. تخت تاشو هم مانند تخت معمولی انواع مختلفی دارد که در اینجا به تمامی آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

تخت تاشو تک نفره

 تخت های بازشو یک نفره در عرض‌های معمول یک نفر و مناسب برای استفاده تنها یک نفر هستند. این تخت ها عرض کمی دارند. انواع تخت های یک نفره در عرض‌های سفارشی نیز تولید می‌شوند اما بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل تولید انبوه و ثابت این محصولات امکان تولید سفارشی را ندارند.

 

تخت تاشو دونفره

عرض قابل توجه تخت های بازشو دونفره باعث می‌شود تا دو نفر به صورت همزمان بتوانند از این تخت ها استفاده کنند. به دلیل عرض زیاد، می‌توان در طراحی قسمت زیرین این تخت ها میز تحریر نیز اضافه کرد تا در زمان بسته شدن تخت بتوان بهترین استفاده را از آن برد.

 

تخت بزرگسال تاشو

نوع بزرگسال در ابعاد بزرگتری تولید می‌شود تا در صورت استفاده بزرگسالان که معمولا قد و وزن بالاتری دارند، مشکلی ایجاد نشود. این تخت نیز در انواع تک نفره و دو نفره تولید می‌شود.

 

تخت نوزاد

تخت های باز شو مخصوص استفاده کودکان و نوزادان نیز در سال‌های اخیر طراحی شده‌اند تا در فضای اتاق‌های کودک نیز تا حد امکان صرفه جویی فضا صورت گیرد.

 

تخت تاشو عمودی

بازشو این نوع تخت ها به صورت عمودی است یعنی تخت به طول خود باز می‌شود.

 

تخت افقی

بازشو این نوع از تخت های تاشو افقی است و تخت به عرض خود باز می‌شود. چنین طراحی می‌تواند امکان استفاده بهینه‌تر از فضا را برای شما نسبت به مدل بازشو عمودی فراهم کند.

 

قیمت تخت تاشو

این تخت ها دارای قیمتی بالاتر از تخت های معمولی هستند. علت این امر یراق آلات گران قیمت چنین تخت هایی است. هر چه کیفیت یراق آلات بالاتر باشد قیمت تمام شده تخت نیز گران‌تر خواهد بود.

اما عامل دیگری نیز در قیمت تخت تاشو بسیار موثر است. پروفیل‌هایی که در تولید تخت به کار برده می‌شوند نیز روی قسمت اعظم قیمت تخت تاثیرگذارند. همچنین ضخامت و کیفیت رنگ‌های کوره‌ای که بر روی پرفیل‌های تمام فلز این تخت ها استفاده می‌شود، عامل دیگری برای تغییر قیمت هستند.

 به علت بالا بودن قیمت این تخت ها، بسیاری از تولیدکنندگان برای کاهش قیمت تخت سعی می‌کنند از چوب‌های غیر ام دی اف نیز استفاده کنند. طبیعی است که کیفیت این تخت ها از سایر تخت های تاشو با چوب ام دی اف پایین‌تر خواهد بود.

 خرید تشک مناسب برای تخت تاشو هم نکته ای مهم است که باید هنگام خرید انواع تشک مانند تشک رویا و تشک خوشخواب مد نظر قرار داد. بازرگانی سینا شما را برای خرید یک تشک مناسب راهنمایی می‌کند. علاوه بر این تشک های عرضه شده در بازرگانی سینا دارای شرایط پرداخت به صورت قسطی نیز می‌باشند.

 

خرید قسطی تشک

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *