تضمین کیفیت | تضمین قیمت | قابلیت تعویض

" عنوان تشک و کالای خواب"

تاثیر خواب خوب بر سلامت پوست و زیبایی

" چکیده مرکز خرید قسطی تشک"

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

رابطه خواب خوب و سلامت پوست و زیبایی

فهرست مطالب

تضمین کیفیت و قیمت در کالای خواب نقد و اقساط

تاثیر خواب خوب بر سلامت پوست و زیبایی

" شرح نکات"

تاثیر خواب خوب و سالم بر سلامت و زیبایی پوست

امروزه با گسترش ویروس کرونا ساعات خواب اکثرمان دچار اختلال شده است. این اختلال در ساعات خواب، بسیاری از جوانب زندگی ما را تحت‌الشعاع خودش قرار داده است. برای مثال سیستم ایمنی بدن و بسیاری از موارد دیگر ارتباط مستقیمی با خوابمان دارند. حتی متخصصان طب سنتی و طب مدرن هم روی خواب تاکید بسیاری دارند. مطالعات فراوانی ثابت کرده است که خواب خوب و سالم می‌تواند حتی روی زیبایی پوست و مو هم تاثیر بسزایی داشته باشد. اما به نظر شما این موضوع چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد؟ آیا خواب کافی و خوب ارتباط مستقیمی با هم دارند؟ برای اطلاعات بیشتر تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

خواب کافی پوست را سریعا بهبود می‌بخشد

وقتی که می‌خوابیم، بدن ما شروع می‌کند به ترمیم بافت‌هایی که نیاز به دوباره سازی دارند. بسیاری از ارگان‌های بدن ما هم‌زمان شروع به فعالیت می‌کنند. در واقع زمان استراحت ما بهترین موقع برای بدنمان است تا بتواند اوضاع را بر وقف مرادمان کند. بدین معنا که شرایط فیزیکی‎مان را بهبود بخشیده و مشکلات زیادی را حل کند. شاید دقت کرده باشید که برخی مشکلات نظیر سردرد و… با خوابیدن به راحتی حل می‌شود.

حتی خیلی از کسانی که در یک برهه زمانی مشکلات روحی دارند، با یک خواب ساده تا حدی درد و غمشان را فراموش می‌کند. این موضوع دقیقا در مورد پوستمان هم صادق است. وقتی که در حال خواب هستیم، بدنمان شروع می‎کند به دوباره‎‌سازی و احیای پوست. به همین دلیل متخصصین پوست و مو و زیبایی تاکید بسیار زیادی روی 2 چیز دارند: 1. دوری از استرس، 2. خواب کافی و مناسب. پس هرگز خواب کافی را دست کم نگیرید و سعی کنید کم‎خوابی‌تان را جبران کنید.

خواب خوب و تاثیر آن بر پوست

 

با خواب کافی اختلالات پوستی کمتر می‌شود

وقتی در شرایطی قرار بگیریم که دچار کم خوابی شویم، در آن شرایط معمولا استرس زیادی را تجربه می‌کنیم. برای مثال شب کنکور، امتحان، خواستگاری و… که یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی‌مان هستند می‌توانند باعث شوند دچار کم خوابی و استرس شویم. همین دلیل هم باعث می‌شود تا پوست دچار اختلالات شدید شود. برای مثال بسیاری از کسانی که در چنین شرایطی قرار می‌گیرند، همیشه پوست صورتشان جوش و تب‌خال زده و شفافیتش را از دست می‌دهد. به همین دلیل بی‌خوابی می‌تواند پوست را دچار اختلالات زیادی کند.

از طرفی دیگر کسانی که در شرایط عادی خواب کمی را تجربه می‌کنند، ناخودآگاه وارد یک دوره پر از استرس می‌شوند. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که خواب کمتر استرس را بیشتر کرده و برعکس خواب کافی باعث می‌شود سطح استرس و افسردگی افراد نیز کاهش بیابد. از آن جایی که استرس و اختلالات پوستی یک رابطه مستقیم باهم دارند، بهتر است حتما خواب کافی داشته باشید.

درخشش چشم با خواب بیشتر می‌شود

حتما شما هم تجربه کرده‌اید زمانی که بی‌خوابی شدیدی را تجربه کرده‌اید، زیر چشمانتان به شدت گود رفته و تیره شده است. خیلی وقت‌ها هم پیش آمده که داخل چشمانمان قرمز شده و عروق خونی زیادی داخل چشمانمان را فرا گرفته که هیچ کدام از این موارد جلوه خوبی به ظاهر چشمانمان نمی‌دهد. پس اگر واقعا نگران زیبایی و جلوه چشمانتان هستید حتما خواب کافی را فراموش نکنید. متاسفانه خیلی از خانم‌ها سعی می‌کنند کمبود خواب و تاثیرات آن را بیشتر با آرایش جبران کنند که در بیشتر موارد تاثیر چندانی ندارد.

چرا که این کار فقط صورت مسئله را پاک می‌کند و هرگز مسئله را حل نخواهد کرد. بهترین راه‌حل ممکن این است که ساعات خوابتان را تنظیم کنید و هرگز سعی نکنید از بدنتان انتظار کار اضافی داشته باشید. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید. باید بدانید که با زیاده کاری هرگز کسی ره صدساله را یک شبه طی نکرده است. اگر هم اهمال‌کار هستید و عادت دارید همه کارهایتان را به دقیقه 90 موکول کنید، باید حتما سبک زندگی‌تان را تغییر بدهید تا بتوانید شب زود خوابیده و صبح به کارهای مهمتان برسید.

حالت پوست رابطه مستقیم با خواب دارد

تا به حال برایتان پیش آمده به حالت پوست کسی غبطه بخورید؟ برای مثال حالت پوست کسی بسیار روشن، سفت و کاملا جذاب باشد؟ ممکن است خیلی‌ها به شما آدرس غلط بدهند، برای مثال بگویند چایی سبز استفاده می‌کنند، با فلان برند معروف و گران صورت خود را می‌شویند و از فلان کرم مطرح استفاده می‌کنند. اما واقعیت از این قرار است که بیشتر افرادی که پوستشان خوش حالت است، خواب کافی دارند. چرا که مطالعات ثابت کرده است، اکثر افرادی که به مرور زمان حالت خوب پوستشان را از دست می‌دهند تایم خواب مناسب و خوبی ندارند.

پس به جای اینکه روش‌های ثانویه را امتحان کنید، مستقیم بروید سراغ اصل مطلب! یعنی به جای خرید محصولات آرایشی گران قیمت و… فقط سعی کنید خوابتان را تنظیم کنید. اگر فکر می‌کنید قرار است یک شبه معجزه شود، سخت در اشتباه هستید! پس لطفا صبور باشید و انتظار نداشته باشید با یک شب خواب کافی همه چیز تغییر کند. به یاد داشته باشید بهترین تغییرات بزرگ تنها با صبوری و زمان اتفاق می‌افتند.

با خواب کافی زیباتر جلوه خواهید کرد

در بالا کاملا توضیح دادیم که خواب مناسب چگونه می‌تواند روزی زیبایی پوستتان تاثیرات بالقوه‌ای بگذارد. به همین دلیل بسیار مهم است برای زیباتر جلوه کردن خوابتان را تنظیم کنید. چرا که اگر خواب کافی نداشته باشید، پوستتان رفته رفته کدر و بد حالت شده و حتی ریزش موهایتان هم ممکن است بیشتر شود. فرقی نمی‌کند شما مرد یا زن باشید، این موضوع می‌تواند زیبایی شما را به طور چشمگیری تحت تاثیر خود قرار بدهد. پس از همین امشب زودتر خوابیدن را اولویت اصلی خودتان قرار بدهید و همه کارهای غیرضروری را برای صبح روز بعد موکول کنید.

پف دور چشم را کاهش می‌دهد

وقتی که چشمانتان خواب کمی را تجربه کند به مرور زمان چربی‌هایی در زیر چشمانتان انباشته می‌شود. این چربی‌ها باعث می‌شوند زیر چشمانتان به اصلاح پف کند. اگر سریعا دست به کار نشوید و خوابتان را تنظیم نکنید ممکن است این چربی‌ها بیشتر و بیشتر شده و پف چشمانتان هم افزایش پیدا کند. خیلی از افرادی که خواب مناسبی ندارند و چشمانشان پف می‌کند عمل‌های زیبایی گران قیمتی را امتحان می‌کند.

این عمل‌های زیبایی چشم علاوه بر گران قیمت بودنش بعضا دردهای زیادی هم دارد. چرا که جراحان زیبایی روی چشم و در داخل بافت آن برشی ایجاد کرده و با لیزر چربی‌ها را می‌سوزانند. جالب است بدانید، پس از این جراحی چشم‌ها به مدت چند هفته به شدت پف می‌کند و پس از آن به مرور زمان به حالت اولیه و زیبای خودش باز می‌گردد! پس در نتیجه وقتی می‌شود با یک تنظیم کردن خواب ساده جلوی پف چشم را گرفت، چرا نباید این کار را انجام داد؟ گاهی اوقات راه‌حل‌های مشکلات بسیار ساده هستند. فقط کافیست که راجع به آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنیم!

قبل از خواب چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟

با اینکه تا اینجای کار راجع به تاثیر خواب کافی روی زیبایی پوست صحبت کردیم، اما بهتر است در مورد مراقبت پوست قبل از خواب هم چند نکته را متذکر شویم که بسیار مهم است. در اولین گام باید تصمیم بگیرید که ساعات خوابتان را حتما تنظیم کنید. یعنی شب زودتر بخوابید و صبح زود هم بیدار شوید. اما بسیار مهم است قبل از خواب حتما صورت خودتان را بشویید. بخصوص اگر در طول روز بیرون از خانه بوده باشید. معمولا آلودگی‌های بسیار زیادی در هوای بیرون خانه وجود دارند که همیشه روی صورتمان نشسته و باعث کدر شدن پوست و آسیب رسیدن به بافت پوستمان می‌شوند.

بهترین پیشنهادی که می‌تواند کرد شست و شوی صورت قبل از خواب است. ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان برسد خرید یک پک شست و شوی صورت و…باشید. استفاده از چنین محصولات خوبی را به هیچ عنوان انکار نمی‌کنیم. اما می‌خواهیم بگوییم قرار نیست فقط خودتان را محدود به خرید چند محصول گران قیمت بکنید. با یک شست و شوی ساده صورت همه چیز به سادگی حل می‌شود. در نهایت اگر خواستید بحث شست و شوی صورتتان به خوبی انجام شود، می‌توانید از یک صابون مناسب برای پوست صورتتان استفاده کنید.

دوش آب قبل از خواب را فراموش نکنید

شاید وقت نداشته باشید قبل از استراحت شبانه صورتتان را بشویید و یا به هر دلیلی این کار را فراموش کنید. اما دوش گرفتن قبل از خواب آنچنان هم کار سختی نیست که نتوانیم آن را انجام بدهیم. به خصوص وقتی که این کار باعث می‌شود بسیار احساس سبک بودن بکنیم و زودتر بخوابیم. پس دوش گرفتن علاوه بر اینکه باعث می‌شود پوستمان از هر نوع آلودگی پاک شود، می‌تواند کمک کند احساس آرامش کرده و زودتر بخوابیم.

اگر فصل زمستان است می‌توانید دوش آب گرم و یا ولرم را امتحان کنید. چرا که آلودگی‌ها و چربی‌هایی که روی پوستتان انباشته شده به راحتی پاکیزه می‌شوند. اگر هم در یک منطقه گرمسیر مثل جنوب ایران زندگی می‎کنید که اکثر هوا بسیار گرم است، حتما از دوش آب خنک استفاده کنید. آب خنک باعث می‌شود پوستتان حالت منقبضی گرفته و بسیار شاداب‌تر شود. مهم‌ترین رسالت دوش گرفتن قبل از خواب پاکیزگی پوست و همچنین سبک شدنتان برای یک خواب آرام است. چرا که با این کار شما با یک تیر دو نشان می‌زنید. یعنی هم ساعات خوابتان را تنظیم می‌کنید و هم با یک پوست شاداب و پاکیزه به تخت خوابتان می‌روید.

چین و چروک پوست را کمتر می‌کند

شاید باورتان نشود اگر بگوییم یک خواب کافی حکم اتو برای چین و چروک پوستمان را دارد. حتما شما هم شنیده‌اید که زمان‌های قدیم وقتی مردم در خانه‌شان اتو نداشتند، لباسشان را زیر تشک‌شان می‌گذاشتند تا استراحت کرده و چین و چروکش باز شود. در واقع خواب کافی هم همین تاثیر را روی پوست و زیبایی‌اش دارد. وقتی که استراحت می‌کنیم بافت پوستمان این مجال را پیدا می‌کند تا بیشتر ترمیم شده و به حالت قبلی‌اش بازگردد. به همین دلیل پوستمان کمتر دچار چین و چروک می‌شود.

نکته بسیار مهم دیگری که باید رعایت کنید این است که سعی کنید رو به بالا بخوابید و صورتتان روی بالشتان قرار نگیرد. بدین معنی که اگر عادت دارید دمر بخوابید و صورتتان روی بالش قرار بگیرد، باید این عادت را کم کم تغییر بدهید. به خاطر اینکه وقتی صورتتان در طول ساعت خوابتان روی بالش قرار بگیرد روی آن چروک می‌افتد. ممکن است این چین و چروک‌ها از حالت موقتی به حالت دائمی تبدیل شده و برای همیشه روی پوستتان قرار بگیرند. پس حتما سعی کنید رو به بالا خوابیده و حتی‌الامکان از ملحفه‌های نرم و لطیف برای رو بالشتی‌تان استفاده کنید.

جای خواب مناسب را فراموش نکنید

از هرچه بگذریم سخن تشک خوش‌تر است! شاید شما هم در طول مدت زمانی که این مقاله را خوانده‌اید به تغییر ساعات خوابتان فکر کرده‌اید. شاید هم با خودتان گفته باشید که تغییر ساعت خوابتان بسیار سخت و حتی غیرممکن به نظر می‌رسد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا تغییر ساعات خوابتان انقدر سخت است؟ آیا توجه کرده‌اید که چرا شب‌ها بسیار طول می‌کشد تا بخوابید و هر بار مجبورید چند ساعت در جایتان وول بخورید و بسیار دیر بخوابید؟ اگر هر روشی را امتحان کرده‌اید و باز هم نمی‌دانید مشکل از چیست، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما جای خوابتان را تغییر بدهید.

همه چیز از محیط خوابتان گرفته تا محل خوابتان می‌تواند تاثیرگذار باشد. این موارد می‌توانند به طور کلی کیفت خوابتان را تحت تاثیر قرار بدهند. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما دمای اتاق، نور و مواد دیگر را تغییر بدهید و دست آخر توجه ویژه‌ای به تشکی که روی آن می‌خوابید داشته باشید. در اکثر موارد ممکن است از دیدگاه خودتان یک تشک بسیار ساده‌ جلوه کند و علت اصلی بدخوابی‌تان نباشد، اما کمی که بیشتر دقت کنید متوجه خواهید شد دلیل اصلی بدخوابی‌تان همین مورد است. یعنی با نداشتن یک تشک استاندارد و خوب همیشه دیر می‌خوابید و دیر بیدار می‌شوید و این موضوع زیبایی پوستتان را هم تحت تاثیر خودش قرار می‌دهد.

مستقیم برویم سر اصل مطلب، اگر می‌خواهید یک تشک استاندارد مناسب و تشک مموری فوم خوب انتخاب کنید، اگر نمی‌دانید دقیقا باید چه نوع تشکی را خریداری کنید، می‌توانید روی ما حساب ویژه‌ای باز کنید. چرا که تیم مشاوران فروش ما می‌توانند در اولین فرصت با توجه به سلیقه و نیازتان بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی کنند.

بازرگانی سینا نماینده رسمی تشک های ایرانی و خارجی همچون برند تشک رویا ، تشک خوشخواب ، تشک سیرن و تشک ایپک و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه و شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

5 ستاره و جایزه post

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در خانه تشک "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

تاثیر خواب خوب بر سلامت پوست و زیبایی

از بازرگانی سینا کالای خواب بخر به بهترین قیمت و کیفیت با اقساط بدون بهره، ارسال رایگان، قابلیت تعویض و مرجوع کردن !!!

Toshak online

اقساط بدون بهره

ارسال رایگان و ویژه

امکان تعویض

تضمین کیفیت

تضمین قیمت

سبد خرید
عضویت

حساب کاربری ندارید؟

برای جستجو در سایت تشک آنلاین بازرگانی سینا کلمه خود را بنویسید...
خانه
فروشگاه
0 آیتم سبد خریدم