خرید تشک آنلاین

توصیه هایی برای انتخاب و خرید تشک طبی برای افراد سنگین وزن

اصولی برای انتخاب و خرید تشک برای افراد سنگین وزن

یکی از مولفه های مهم در انتخاب و خرید تشک، وزن افراد است. در نتیجه افرادی که وزن بالایی را تجربه می کنند مثلا بالای 110 کیلو هستند باید در انتخاب تشک طبی دقت بالایی داشته باشند تا در هنگام استفاده از آن احساس راحتی داشته و پشتیبانی لازم را از کیفیت کار داشته باشند. بر همین اساس این افراد باید هنگام انتخاب تشک مواردی را در نظر داشته باشند تا بتوانند بهترین مدل را برای خود انتخاب و مورد استفاده قرار دهند که این موارد عبارتند از: ضخامت تشک، درجه سفتی، چگالی، درجه حرارت و همچنین موقعیت خواب. نکته قابل توجه این است که در نظر گرفتن وزن 110 کیلوگرم به معنی چاق بودن و سنگین وزن بودن شما نیست، بلکه در ارتباط با تشک در نظر گرفتن وزن 110 کیلوگرم، به صورت قراردادی و تنها برای نشانه گذاری می باشد. در اینجا به شرح هر کدام از مواردی که این افراد باید به آن توجه داشته باشند میپردازیم.

انتخاب و خرید تشک طبی برای افراد سنگین وزن

اهمیت ضخامت تشک 

برای این افراد معمولا ضخامتی که در نظر گرفته شده است بین 15 تا 36 سانتیمتر باشد. مطمئنا نوع تشک طبی انتخابی روی ضخامت تاثیر زیادی دارد برای مثال تشک های مموری فوم ضخامت کمتری نسبت به تشک های فنری دارند.

با توجه به این که فشاری که افراد سنگین وزن روی تشک وارد میکنند زیاد است در نتیجه برای به وجود آمدن راحتی بیشتر نیاز است که تشکی با ضخامت بیشتر انتخاب شود. در غیر این صورت ممکن است مخصوصا با قرارگیری در وسط تشک، حس فرو رفتن زیادی را تجربه نمایند. برای افراد سنگین وزن حداقل ضخامت تشک می بایست 30 سانتیمتر باشد.

اهمیت درجه سفتی 

اگر دقت کرده باشید وسط تشک ها پس از مدتی که از آن استفاده میکنید یک حالت فرورفتگی پیدا میکنند و مقدار این فرورفتگی بستگی به وزن افراد و همچنین درجه سفتی تشک دارد. در نتیجه برای افرادی که وزن زیادی دارند بهتر است که تشک هایی با درجه سفتی بالایی را انتخاب کنند. البته لازم به ذکر است نحوه خوابیدن (خوابیدن به پهلو، خوابیدن به پشت و خوابیدن به شکم) در این فرورفتگی و نیاز به تشک سفت تر موثر خواهد بود. همواره در نظر داشته باشید در افراد با وزن بالا، کمر درد، گردن درد، زانو درد و سایر مشکلات ممکن است بیشتر اتفاق بیفتد، و همه این مسائل در انتخاب آنها دخیل هستند تا بتوانند یه خواب استاندارد را تجربه کنند.

اگر درجه سفتی تشک از 1 تا 10 باشد افرادی که سنگین وزن هستند باید درجه 6 تا 8 را انتخاب کنند بسته به نحوه خواب و همین طور راحتی با توجه به طرز قرارگیری گردن و ستون فقرات ممکن است درجه سفتی کمتر یا بیشتر را ترجیح دهند.

نحوه انتخاب نوع تشک

از آنجایی که نوع تشک برای سنگین وزن ها مسئله بسیار مهمی است در نتیجه باید در انتخاب نوع تشک دقت بسیار زیادی شود. و از آنجایی که در این موارد، سفتی تشک بسیار مهم است، باید به دنبال تشک های سفت باشیم که تشک های دارای مموری فوم و فوم برای این موارد مناسب است. با انتخاب فوم با چگالی بالاتر این افراد می توانند تجربه بهتری از خواب داشته باشند. البته ممکن است نیاز به بررسی تشک های مختلف و یا حتی درخواست تشک سفارشی نیز باشد.

از دیگر تشک هایی که برای این افراد مناسب است تشک های طبی و فنری است که بخاطر تعداد فنرهای به کار رفته از درجه سفتی بالایی برخوردار است.این نوع تشک برای افراد سنگین وزن با توجه به امکان تهویه موجود و همین طور پشتیبانی موجود در لبه های تشک مورد توجه قرار می گیرند.

در این میان تشک های لاتکس نیز به علت داشتن لایه ای متراکم فوم و لاتکس، نیز در این مواقع بسیار مناسب هستند. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که این تشک ها به علت داشتن طول عمر بالا تر از قیمت بالاتری برخوردارند.

 

تاثیر دما بر انتخاب تشک

به طور معمول افراد هر چقدر وزن بالا تری داشته باشند، بدنشان دمای بالا تری را تجربه میکند. از این رو نیاز به تشک هایی دارند که بتوانند آنها را خنک کنند. فرو رفتن در تشک علاوه بر عدم ایجاد راحتی منجر به بالا رفتن درجه حرارت نیز خواهد شد. از این رو انتخاب تشک مناسب تحت تاثیر درجه حرارت نیز قرار می گیرد. در این موارد تشک های ژل دار و لاتکس که توانایی تنظیم دمای تشک با حرارت بدن را دارند، گزینه های مناسبی هستند.

رعایت مواردی در هنگام خرید تشک

در زمان خرید، حتما تشک را امتحان کنید و برای مثال روی آن دراز بکشید تا از خنک بودن و درجه سفتی آن اطمینان حاصل کنید. ضخامت آن را در نظر بگیرید. ببینید که روی آن احساس راحتی دارید یا ن؟ در هنگام انتخاب تشک دونفره برای زوجین، سعی کنید تشکی را خریداری کنید که راحتی بیشتری برای هر دو نفر ایجاد نماید. در این میان در انتخاب بالش نیز دقت داشته باشید زیرا مانند تشک از اهمیت بالایی برخوردار است. در نهایت با در نظر گرفتن طول عمر تشک و شرایط گارانتی تشک، تشک مناسب خود را انتخاب کنید..

محصولات تشک رویا و تشک خوشخواب بسیاری از موارد بالا را دارا هستند و در این خرید میتوانند به شما کمک بسیار زیادی بکنند.

 

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *