خرید تشک آنلاین

نکاتی برای سرحال بودن اول صبح

چطور اول صبح سرحال باشیم

روش های برای سرحال بودن اول صبح

پیدا کردن راه حلی برای آن که بتوانیم صبح ها به راحتی از خواب بیدار شویم و سرکار و یا سرکلاس قبراق و سرحال بودن اول صبح ، کمی سخت به نظر میرسد. گاهی نیز ساعت ها افکار ما را مشغول میکند. زیرا دل کندن از رختخواب بسیار دشوار است. این دل کندن گاهی آن‌قدر دشوار است که برای چند دقیقه خواب بیشتر، حاضریم عواقب دیر بلند شدن، از دیر رسیدن به مدرسه تا غر زدن‌ های رئیس گرامی را به جان بخریم. و اما خبر خوش آن است که راه های بسیار آسانی برای این مشکل وجود دارد که در ادامه به شرح آنها پرداخته ایم. شما میتوانید با رعایت هر کدام از این راه کار ها صبحی شاد و سرحال را تجربه کنید.

راهکارهای اساسی برای سرحال بودن در اول صبح

 

داشتن خواب راحت شبانه عامل مهم در سرحال بودن صبحگاهی

داشتن خواب خوب شبانه حتی اگر زمان آن کم باشد میتواند به راحتتر بیدار شدن اول صبح کمک شایانی داشته باشد. اگر به اندازه‌ی کافی استراحت کنیم میل بازگشت به رختخواب تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. به طور متوسط، هر فرد بزرگسال به ۸ ساعت خواب شبانه نیاز دارد، اما این عدد بنا به نیازهای جسمانی مختلف افراد، متفاوت است. دارا بودن خواب خوب به عوامل زیادی بستگی دارد عواملی مانند: استفاده از کالای خواب مناسب، تختخواب، تشک طبی استاندارد و متناسب با شرایط جسمانی هر فرد و حتی رنگ و نور کافی داخل اتاق خواب تاثیر زیادی در این مسئله دارد.

با خرید تشک طبی که اتواع آن اعم از تشک خارجی و تشک ایرانی توسط تولید کنندگان داخلی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب در بازار وجود دارد، میتوانید در داشتن خواب بهتر به خود و دیگر افراد خانواده کمک بزرگی کنید.

خرید قسطی تشک

استفاده از نوشیدنی های کافئین دار

وقتی صحبت از کافئین می‌شود، گزینه های متعددی پیش روی ماست؛ چای، قهوه، شکلات داغ و غیره. کافئین برای هوشیار کردن بدن بسیار مفید است زیرا که مانع از عملکرد آدنوزین در بدن می‌شود. آدنوزین ماده‌ ای شیمیایی است که در بدن احساس خواب‌ آلودگی ایجاد می‌کند. هر چند کافئین در درصد کمی از افراد اثرگذاری لازم را ندارد، اما به طور کلی در هوشیار نگه داشتن بدن و جنگ با خواب‌ آلودگی ۵ تا ۶ ساعت مفید عمل می‌کند.

صدای ساعت زنگ‌دار

وجود یه ساعت زنگدار در اتاق خواب به شما کمک میکند که حتی اگر خواب شما خیلی سنگین باشد و در اعماق یک رؤیا یا خدای نکرده، کابوس فرو رفته باشید به سرعت به دنیای هوشیاری و بیداری برگردید. اگر به دنبال بیدار شدن در صبح زود و استفاده از حال و هوای صبحگاهی هستید ولی به شکل طبیعی این کار برای شما میسر نیست، به شما پیشنهاد میکنیم حتما یکی از مدل های زیبای این ساعت ها را در اتاق خود داشته باشید و از آن کمک بگیرید تا بتوانید با استشمام هوای صبح سرحال و شاد شوید.

قرار دادن رختخواب در معرض نور باعث سرحال بودن اول صبح

محل خواب خود را طوری تنظیم کنید که صبح‌ها در معرض تابش نور قرار بگیرید. تابش نور به هوشیاری و زودتر بیدار شدن شما کمک می‌کند. بدن ما از الگوی شبانه‌ روزی مشخصی پیروی می‌کند و نور قوی‌ ترین عاملی است، که بر این الگو و ساعت بیولوژیکی بدن تأثیر می‌گذارد. البته قرار گرفتن در معرض نور غیرمستقیم برای بدن بهتر است و باعث سرحال بودن ما در صبح می شود.

داشتن برنامه مشخص برای خوابیدن در ساعات معین

بدن ما اسیر عادت هاست. در نتیجه بهتر است از عادت های مناسب تری پیروی کنیم با مشخص کردن برنامه‌ی خواب می‌توان به پویایی بدن کمک کرد. با داشتن ساعات خواب و بیداری مشخص، ضمن اینکه سرحال‌ تر می‌شویم در طول روز نیز نشاط بیشتری پیدا می‌کنیم. البته فراموش نشود که این روند را نباید آخر هفته‌ ها یا ایام تعطیل بر هم بزنیم و در تمام روز های هفته باید به آن وفادار باشیم. برای این کار باید روی مهارت برنامه ریزی‌ تان کار کنید.

توجه به درمان اختلالات خواب

برخی افراد زمان بیدار شدن سرحال و شاداب نیستند. این میتواند نشانه هایی از داشتن اختلالات خواب باشد. ناهنجاری‌های خواب نظیر آپنه و … تأثیر نامطلوبی بر بیداری می‌گذارند. یکی از مشکلات شایع در این زمینه، دیرخوابی است. این دیرخوابیدن خودخواسته و عامدانه نیست به تعبیر بهتر نوعی بی‌خوابی است که مانند سایر ناهنجاری‌های خواب می‌تواند نشاط و سرحال بودن شما را تحت تأثیر قرار بدهد.

داشتن فعالت بدنی و ورزش

اگر شما از جمله افرادی هستید که عاشقانه خوابیدن را دوست دارید و این مرحله برایتان اهیمت زیادی دارد، حتما باید ورزش کردن را در برنامه اصلی روزانه خود قرار دهید. صبح‌ها بعد از بیداری، زمان اندکی را به ورزش کردن و تمرینات بدنی اختصاص بدهید. اگر این نرمش صبحگاهی در هوای تازه انجام شود بسیار سرحال‌ تر خواهید شد. بدن شما احساس نشاط خواهد کرد و شب نیز راحت‌ تر به رختخواب می‌روید.

خوردن صبحانه

از مهمترین و اصلیترین وعده های غذایی صبحانه است. با خوردن صبحانه پر انرژی، بدن آماده‌ی شروع فعالیت روزانه می‌شود. اگر در برنامه‌ی صبحانه‌تان نوشیدنی‌های کافئین‌دار نیز لحاظ شود که چه بهتر. صبحانه بدن را باانرژی و سرحال می‌کند و حتی در مواردی دلیل محکمی برای دوستان شکموست تا باانگیزه از خواب برخیزند.

بیدار شدن طبیعی از خواب

با تنظیم ساعت خواب با میزان مورد نیاز بدن، می‌توان به طور طبیعی از خواب بیدار شد این راه بهترین روش برای بیدار شدن از خواب است. یعنی بدون تلاش و اصرار برای از خواب بیدار شدن. معمولا اغلب ما نمی‌توانیم به میل خود از خواب بیدار شویم و هر وقت که از نظر فیزیولوژیک بدن رضایت به بیداری داد، از جای خود برخیزیم .

با کمک گرفتن از روش های بالا میتوانید هم خوب از خواب بیدار شوید و هم در طول روز سرحال و شاداب باشید. سرحال بیدار شدن بر عملکرد روزانه اثر فراوانی دارد و با اقداماتی ساده می‌توانید روز خود را شاداب شروع کنید و برای خود و اطرافیان خود جوّی پرانرژی و پویا بسازید.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *