خرید تشک آنلاین

نوشیدن یک لیوان آب قبل و پس از خواب

فواید نوشین آب قبل خواب

نوشیدن آب قبل و پس از خواب 

همان طور که میدانید یکی از مهمترین کار های ما در شبانه روز که به سلامت روح و جسم ما کمک میکند خواب در زمان معین است. عوامل زیادی در کیفیت خواب ما تاثیر دارند مانند زمان خواب، خوراک ما قبل از خواب و کالای خواب مورد استفاده برای اتاق خواب است که یکی از آنها تشک طبی استاندارد است. اگر هنگام خرید تشک طبی دقت زیادی داشته باشید، حال تشک خارجی و یا تشک ایرانی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب فرقی ندارد، توانایی آن را دارید که کیفیت خواب خود را بالا میبرید. از دیگر عواملی که میتواند تاثیر زیادی روی خواب شما داشته باشید نوشیدن آب قبل از خواب است. طبق گزارش انجام شده در Fitday که یک وبسایت معتبر در زمینه سلامتی محسوب می شود، نوشیدن آب پیش از خوابیدن دارای مزایای متعددی است که تاثیر بسزایی بر سلامتی انسان دارد. در این مقاله به بررسی برخی از این مزایا پرداخته ایم که توضیحات کوتاهی را از هر کدام ارائه کرده ایم:

مزیت آبرسانی به بدن

بدن دراثر فعالیت ها و تحرک های روزانه مقداری از ذخایر آب خود را از است میدهد شما میتوانید با نوشیدن یک لیوان آب آن را جبران کنید. با توجه به اینکه بخش عمده بدن ما را آب تشکیل می‌دهد، بنابراین، تأمین همیشگی آب در بدن برای عملکرد بالای بدن و اعضای آن از موارد حیاتی محسوب می‌شود. از آنجایی که بدن در طول شب نیازی به دفع آب ندارد ندارد، بنابراین، نوشیدن آب قبل از خواب، میزان آب بدن را به حالت تعادل اولیه خود برمی گرداند و تعادل آب بدن را حفظ میکند.

 

سوزاندن کالری های اضافه

یکی از کالری سوز های طبیعی، آب است. اگر دقت کرده باشید بسیاری از افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند همیشه یک بطری آب یخ کنارشان می بینید. هرچند که این کار برای همگان توصیه نمیشود، اما منطق آن این است که زمانی که فرد، آب یخ می نوشد، برای گرم کردن آن در بدن انرژی بیشتری صرف کرده و به همین دلیل باعث بالا رفتن سوخت ساز در بدن می شود. نوشیدن آب قبل از خواب باعث افزایش متابولیسم بدن برای افزایش دمای آن شده که در نتیجه آن، کالری مصرف می کند.

 

 بالا رفتن کیفیت خواب

یکی از عوامل موثر که بطور طبیعی باعث ایجاد تعادل در ویتامین‌ها، مواد غذایی و معدنی در بدن می شود، نوشیدن آب است. نوشیدن آب قبل از خواب باعث ایجاد تعادل و بهبود عملکرد هورمونها، سطح انرژی، عضلات و مفاصل شده و راحتی بیشتری برای آنها فراهم می کند. در طول زمان خواب، آب فرصت دارد تا بین تمام اعضا و اندام بدن پخش شود. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد با نوشیدن آب پیش از خواب، حس بهتری از خواب خود داشته و آرامش بیشتری را در طول آن احساس می کنند هم همین مسئله است. این اتفاق به این دلیل است که در خواب، عضلات، ویتامینها و مواد معدنی بدن بوسیله آب نوشیده شده پیش از خواب به تعادل خوبی می رسند.

 

زدودن سم از بدن

خاصیت تمیز کنندگی ، یکی از مهمترین مزایای آب محسوب می شود. با توجه به اینکه مقدار قابل توجهی از سموم توسط غذا ها و یا محیط پیرامون وارد بدن ما می شود باید به فکر دفع آنها نیز باشیم . دفع منظم این سموم از بدن باعث افزایش میزان سلامتی و بهبود عملکرد بدن انسان خواهد شد. نوشیدن آب پیش از خواب، زمان کافی را برای سم زدایی و تمیز شدن بدن انسان از آنها مهیا می سازد. روده‌ها، عضلات و حتی پوست، از این خاصیت سم زدایی در بدن، منفعت می برند.

 

با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره شد میتوان به این نتیجه گیری رسید که نوشیدن یک لیوان آب پیش از خواب چه تاثیرات مثبتی در روند زندگی انسان خواهد گذاشت و همین امر باعث میشود حس بهتری در خواب داشته باشید و برای انجام کار های روزمره انرژی بالاتری داشته باشید و در ضمن با داشتن هوشیاری بالاتر در طول روز، کاهش وزن بیشتر و توان بالاتر هضم مواد غذایی، به صورت کلی احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

در مقاله زیر به صورت جامع تر به این موضوع پرداخته ایم :

فواید نوشیدن آب قبل از خواب

 فواید نوشیدن آب بعد از بیدار شدن

همانطور که نوشیدن آب قبل از خواب فواید و مزایای زیادی دارد نوشیدن آب پس از بیدار شدن نیز دارای فواید بسیاری در بدن است. بعلاوه تمام مزایایی که برای نوشیدن آب پیش از خواب گفته شد چند مزیت دیگر نیز برای نوشیدن آب بعد از بیدار شدن وجود دارد که در اینجا به شرح برخی از آنها پرداخته ایم.

 

تسکین دهنده سوءِهاضمه و سوزش معده

یکی از عواملی که باعث به وجود آمدن سوءِهاضمه میشود افزایش اسیدیته‌ی معده است هنگامی که این اسید به سمت مری بالا می‌آید احساس سوزش می‌کنید. نوشیدن یک لیوان آب ناشتا باعث می شود که  اسید به پایین رفته و با رقیق شدن آن حل می‌شود. این کار همچنین معده شما را برای خوردن صبحانه آماده می کند.

 

رنگ چهره و درخشندگی پوست را بهبود می‌دهد

بسیاری از چین و چروک های زودرس پوست و بوجود آمدن منافذ عمیق در پوست به علت کم آبی بدن است. در یک مطالعه مشخص شد نوشیدن ۵۰۰ میلی‌لیتر آب به صورت ناشتا با افزایش جریان خون به پوست باعث درخشندگی آن می‌شود. به علاوه نوشیدن بیشتر آب در طول روز موجب دفع سموم می‌شود که درخشندگی پوست را به همراه دارد.

 

جلوگیری از بروز سنگ کلیه و عفونت مثانه

نوشیدن ناشتای آب برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و عفونت مثانه اهمیت بسیار زیادی دارد. این یک واقعیت است که نوشیدن آب با شکم خالی موجب رقیق شدن اسیدی می‌شود که مسبب اصلی سنگ کلیه است. هر چه آب بیشتری بنوشید (البته تا حد مجاز برای سلامتی)، از انواع بیشتری از سنگ کلیه و عفونت مثانه ناشی از سموم به دور خواهید بود.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن

اگر به تعادل رسیدن و تخلیه سموم سیستم لنفاوی که نهایتا به تقویت سیستم ایمنی منجر می شود برای شما اهمیت دارد نوشیدن آب پس از بیدار شدن را حتما در برنامه روزانه خود بگذارید. سیستم ایمنی تقویت شده، از شما در برابر انواع مختلف بیماری‌ها محافظت می‌کند، در نتیجه کمتر بیمار خواهید شد.

خرید قسطی تشک

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *