خرید تشک آنلاین

معرفی انواع کالای خواب و نگهداری آن

آشنایی با نواع کالای خواب ایرانی

معرفی انواع کالای خواب، هر آنچه که باید بدانید

همه ما دوست داریم اتاق خواب بسیار زیبا و جذابی داشته باشیم. یعنی سعی می‌کنیم رنگ دیوار اتاق خوابمان، میز تحریر، آینه، فرش و… همگی بهترین نوع باشند. حتی بسیاری هم ممکن است هر از چندگاه یک بار تصمیم به تغییر دکوراسیون اتاق خوابشان بگیرند. اما چیزی که اتاق خواب را از سایر اتاق‌ها متمایز می‌کند تخت و کالای خواب شماست. چرا که از اسم این اتاق یعنی “خواب” مشخص است که برای آسایش و راحتی شما ساخته شده است. پس در نتیجه هدف اصلی این اتاق خواب روی تختخواب و استراحتتان متمرکز می‌شود.

در واقع اگر شما یک تختخواب راحت و جذاب نداشته باشید ممکن است از جذابیت اتاق خوابتان هم کمتر شود. به عبارت دیگر، شما هر چقدر هم که دکوراسیون اتاق‌ خوابتان زیبا و جذاب باشد اما یک تخت خواب خوب به همراه کالای خواب مناسب نداشته باشید باز هم در آنجا احساس آرامش نخواهید کرد. اما به جز خرید یک تخت خواب خوب شما نیاز به کالای خواب کامل دارید. اگر کالای خوابتان هم مثل تخت خوابی که تهیه کرده‌اید خوب باشد، می‌توانید روی یک اتاق خواب تمام کمال و منحصربه‌فرد حساب باز کنید. حالا این کالای خواب شامل چه اقلامی هستند؟ برای پاسخ به این سوال حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید. چرا که ما قصد داریم در این مطلب انواع کالای خواب را به شما معرفی کنیم.

انواع کالای خواب ایرانی

تشک، مهم‌ترین و ضروری‌ترین سرویس خواب

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک تخت خواب بسیار گران و جذاب خریده‌اید اما تشکتان ارزان قیمت و نامناسب بوده و خوابیدن روی تختتان به شما احساس راحتی نمی‌دهد. در چنین مواقعی افراد اکثرا به دنبال یک تشک مناسب و استاندارد خواهند گشت که بتواند مشکل راحتی تختشان را حل کند. این یکی از بهترین کارهای ممکن است، چرا که بدون وجود یک تشک مناسب و استاندارد، حتی گران‌ترین تخت خواب‌های دنیا با چوب‌های مرغوب هم به دردتان نخواهد خورد. چرا که تخت خواب تنها ظاهر امر است و باطن ماجرا تشک شماست که باید استاندارد و کاملا راحت باشد.

خرید قسطی تشک

جالب است بدانید که تشک‌ها هم انواع بسیار متنوعی دارند. یعنی اگر قصد خرید تشک بسیار استاندارد و عالی داشته باشید، شاید تعجب کنید که تنوع این تشک‌ها در بازار بسیار زیاد است. اما خوشبختانه بسته به نوع نیازتان می‌توانید همیشه یک گزینه خوب و مناسب را انتخاب کنید. مثلا اگر خدای نکرده از یک درد جسمی نظیر کمر درد، گردن درد رنج ببرید، بهترین گزینه برایتان تشک‌های طبی و یا حتی مدیکال خواهد بود. شاید هم ممکن است شما روی تشک‌های فنری استاندارد بسیار احساس راحتی کنید. یعنی دوست داشته باشید تشکتان حالت ارتجاعی داشته باشد، در این صورت تشک‌های فنری بسیار زیادی هم وجود خواهد داشت که می‌توانید هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید. هرگز فراموش نکنید که تشک استاندارد و مناسب یکی از ضروری‌ترین کالای خوابتان به شمار می‌آید و باید حتما برای انتخاب آن بودجه جداگانه‌ای در نظر بگیرید.

روتختی، لباس جذاب تخت شما!

واقعا روتختی پس از تشک، که گفتیم ضروری‌ترین کالای خواب است، حکم لباسِ و یا پوشش تخت خوابتان را دارد. به همین دلیل هرگز نباید نقش مهم روتختی را در کالای خوابتان نادیده بگیرید. اما سوال مهم اینجاست که دقیقا باید از چه نوع روتختی استفاده کنید؟ در واقع عوامل بسیار مهمی وجود دارند که می‌توانند در انتخاب روتختی‌تان تاثیر زیادی بگذارند. برای مثال می‌توان به رنگ، جنس روتختی، برند و عوامل دیگر اشاره کرد. از دیدگاه ما دو مورد اول یعنی رنگ و جنس روتختی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. بگذارید ساده‌تر بگوییم، شما چه رنگی را بیشتر از همه دوست دارید؟ دیوارهای اتاق خوابتان چه رنگی دارند؟ دوست دارید از چه رنگی برای ست کردن تخت خواب و دیوارهای اتاق خوابتان استفاده کنید؟

این‌ها دقیقا سوالاتی هستند که هنگام انتخاب روتختی باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای کنید. چرا که با توجه به چنین عوامل مهمی شما باید رنگ مناسب روتختی‌تان را انتخاب کنید. یعنی نباید بدون در نظر گرفتن موارد مهم ذکر شده، تنها روتختی که از رنگ آن خوشتان آمده را انتخاب کنید. رنگ‌های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که ممکن است شما را شیفته خود کنند. اما باید از میان ‌آن‌ها تنها گزینه‌ای را انتخاب کنید که مناسب اتاق خواب و رنگ دیوارهای آن است. مطلب مهم دیگر هم جنس روتختی‌تان است که باید کاملا نرم و مناسب باشد. پس هرگز جنس روتختی را فدای برند و یا رنگ جذاب آن نکنید.

ملحفه‌ی مخصوص روی تشک

با اینکه تشک‌های استاندارد و مرغوب خودشان رویه‌ی بسیار عالی و نرم دارند که از بهترین الیاف ساخته شده است، اما باز هم شما نیاز به یک ملحفه‌ی مخصوص برای تشکتان خواهید داشت. چرا که هیچ کس تشک را بدون ملحفه استفاده نمی‌کند. پس اصولیست که روی تشکتان یک ملحفه بکشید و سپس از آن استفاده بکنید. ما راجع به پارچه‌]ای ملحفه‌ای در یک مقاله‌ی جداگانه به طور مفصل صحبت کرده‌ایم که می‌توانید از اینجا آن را مطالعه کنید.‌ اما به طور کلی باید به شما بگوییم که ملحفه نقش بسیار کلیدی را در کالای خواب ایفا می‌کند.

این بدان معناست که اگر از یک ملحفه‌ی نامرغوب برای تشکتان استفاده کنید، هرگز روی آن احساس آرامش نخواهید کرد. در نتیجه هرگز فراموش نکنید که کیفت و جنس ملحفه‌ی مخصوص روی تشکتان نباید فدای عواملی دیگر نظیر رنگ، برند و… شود. استفاده از یک ملحفه‌ی نرم و سبک می‌تواند به شما احساس آرامش را القا کند. چرا که هنگام دراز کشیدن روی آن حس خوبی به شما دست خواهد داد. اما برعکس زمانی که یک ملحفه‌ی راحت و نرم را برای روی تشکتان انتخاب نکنید، ممکن است همان احساس راحتی که به دنبال آن هستید را از تخت و تشکتان دریافت نکنید.

لحاف، جزءِ جدا نشدنی سرویس خواب

در هر فصلی چه زمستان و چه تابستان، تخت خوابتان علاوه بر تشک و… باید یک لحاف بسیار خوبی داشته باشد. لحاف جزءِ جدا نشدنی کالای خواب است که نمی‌توان از وجود آن صرف نظر کرد. برای مثال اقلامی مثل کوسن (که در پایین راجع به آن توضیح خواهیم داد) را می‌توان حذف کرد و با حذف کردنشان کالای خواب شما هیچ کمی و کسری نخواهد داشت. اما لحاف هم مانند تشک، بالش و… یکی از مهم‌ترین اقلام کالای خواب حساب می‌شود که باید حتما آن را تهیه کنید. بسیاری از افراد لحاف‌های بسیار جذاب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی را تهیه می‌کنند.

برخی هم ممکن است برای فصول مختلف لحاف‌های متنوعی خریداری کنند. مثلا برای فصول سرد از لحاف‌ها ضخیم که رنگ‌های گرم دارند و برای فصول گرم هم از لحاف‌های سبک‌تر و خنک‌تر که رنگ‌های روشن و شاد دارند استفاده می‌کنند. معمولا لحاف و بالش‌ها داخل یک ست به مشتریان ارائه می‌شود که همه از یک نوع جنس و طرح هستند. شما باید دقت کنید که جنس لحافتان حتما نرم و بسیار مقاوم باشد. چرا که باید هر از چندگاه یک بار آن‌ها را بشویید. به همین دلیل لحافتان باید جنس بسیار مقاومی داشته باشد تا در برابر شست و شوی‌های مداوم سریعا از بین نرود.

روکش لحاف

علاوه بر کسانی که لحاف‌های آماده به همراه بالش را به طور مجزا خریداری می‌‎کنند، افراد دیگری هم هستند که خودشان تمایل به درست کردن لحاف‌هایشان دارند. در چنین مواقعی آن‌ها باید یک روکش خوب برای لحافشان انتخاب کنند. البته روکش لحاف جزءِ اقلامی نیست که تنها برای لحاف‌های دست دوز استفاده شود. بلکه اگر شما لحاف‌های خریداری شده هم داشته باشید می‌توانید برای آن‌ها از روکش‌های مجزا استفاده کنید. یعنی می‌توانید به راحتی رویه فعلی لحافتان را درآورده و آن را بشویید و از یک رویه جدید برای لحافتان استفاده کنید.

بسیاری از افرادی که تنوع طلب هستند و زود از طرح‌های تکراری خسته می‌شوند می‌توانند از این روش برای تنوع رویه لحافشان استفاده کنند. چرا که ممکن است برای مثال شما تصمیم داشته باشید برای هر فصلی از یک نوع رنگ خاصی برای روی لحافتان استفاده کنید. مثلا در فصل بهار از رنگ‌های روشن و جذاب، در فصل پاییز و زمستان از رنگ‌های گرم و تیره تر و… در چنین شرایطی می‌توانید به راحتی از هر مدل روکش لحافی که دوست داشتید استفاده کنید. شما حتی می‌توانید روکش لحاف و بالش‌تان را با رنگ اتاقتان هم ست کنید که جلوه بسیار جذابی به اتاق خوابتان خواهد بخشید.

پتو، دوست صمیمی‌تان در فصول سرد

بسته به نوع منطقه آب و هوایی که زندگی می‌کنید به یک پتو در کالای خوابتان نیاز خواهید داشت. اکثر شهرهای کشورمان به جز نقاط جنوبی ایران در فصول پاییز و زمستان بسیار سرد می‌شوند. در چنین شرایطی طبیعیست که شما یک پتو برای روزهای سردتان داشته باشید. پس حتما برای کالای خوابتان یک پتوی خوب در نظر بگیرید. پتوها انواع مختلفی دارند که می‌توانید از برندهای خوب داخلی و خارجی استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که حتما پتویی را انتخاب کنید که جنس مرغوبی دارد و رنگ آن تناسب بصری اتاق خوابتان را به هم نزند.

اگر بسیار گرمایی هستید و حتما باید محل خوابتان خنک باشد، سعی کنید حتما از پتوهای نازک استفاده کنید تا گرمتان نشود. چرا که اگر از پتوهای ضخیم‌تری استفاده کنید به شدت گرمتان شده و کلافه خواهید شد. برعکس بسیاری از افراد حتی در فصول پاییز و بهار که هوا آنچنان هم سرد نیست از پتوهای ضخیم استفاده می‌کنند. چرا که این نوع افراد بسیار سرمایی هستند و باید همیشه پتوی گرم و نرمشان کنارشان باشد. پس بسته به نوع سلیقه و نیازتان، سعی کنید حتما یک پتو هم در کنار کالای خوابتان داشته باشید.

بالش، از ملزومات سرویس خواب

حتما شما هم دقت کرده‌اید که بسیاری از افراد در انتخاب بالش چقدر با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال ممکن است برخی‌ها بالش‌های نرم و کم ارتفاع و برخی دیگر نیز بالش‌های بلند و سفت را دوست داشته باشند. خیلی از افراد حتی سعی می‌کنند به دلیل مشکلاتی که در ناحیه گردنشان دارند از بالش‌ها کاملا استاندارد و طبی استفاده کنند. چرا که این بالش‌ها علاوه بر تسکین درد گردنشان سلامتی جسمانی‌شان را هم تضمین می‌کند. اما بحث اصلی اینجاست که بدون بالش کالای خواب شما به طور کلی دچار یک نقص بسیار بزرگ می‌شود. پس باید حتما در کنار سایر اقلام کالای خوابتان به فکر تهیه یک بالش نرم و مناسب با سلیقه خودتان باشید.

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم برخی از افراد دوست دارند لحافشان را خودشان بدوزند. در چنین شرایطی ممکن است این افراد خودشان بالش‌ تخت خوابشان را تهیه کنند. اگر چنین است هیچ ایرادی ندارد فقط حتما دقت کنید رنگ بالشتان حتما با رنگ روی لحافی که قرار است بدوزید همخوانی بصری داشته باشد. اگر هم قرار است بالش و لحافتان را به شکل حاضری تهیه کنید حتما نوع مرغوب و بسیار نرم و راحت را خریداری کنید.

روبالشی، تنوع در سرویس خواب

روبالشی یکی دیگر از اقلام کالای خواب است که ممکن است به خاطر کوچک بودن نقشش فراموش شود! اما روبالشی برای کسانی که روی بهداشت و سلامتشان بسیار حساس هستند نقش مهمی را ایفا می‌کند. چرا که خیلی‌ها روبالشی‌هایشان را گاه به گاه عوض کرده و آن‌ها را می‌شویند. این کار از لحاظ بهداشتی بسیار خوب بوده و بیشتر افراد منظم و با سلیقه از روبالشی‌های تمیز و زیبا استفاده می‌کند. شما مانند روشی که در بالا توضیح دادیم هم می‌توانید خودتان روبالشی‌های بسیار جذابی را برای بالشتان بدوزید و هم آن‌ها را از به طور آماده تهیه و خریداری کنید.

کوسن، شیک‌ترین جز کالای خواب

کوسن یک اقلام کالای خواب است که بیشتر جنبه تزئینی دارد. بیشتر کسانی که مایل‌اند تخت خوابشان بسیار جذاب و زیبا به نظر برسد از کوسن استفاده می‌کنند. برای مثال عروس و دامادهایی که تازه سر خانه و زندگی‌شان رفته‌اند و قصد پاگشایی فامیل و آشنایانشان را دارند ممکن است از کوسن برای تزیین تخت خوابشان استفاده کنند.

اما دست آخر یک تخت خواب خوب تنها با وجود یک تشک راحت و مناسب است که معنای واقعی آرامش را به شما القا می‌کند. تهیه کردن یک تشک استاندارد ممکن است کار سختی به نظر برسد اما اگر فردی را داشته باشید که در این کار بسیار وارد باشد دیگر جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت. ما می‌توانیم به راحتی این کار را برایتان انجام داده و شما را در انتخاب و خرید یک تشک خوب و کاملا استاندارد راهنمایی‌تان کنیم.

جهت خرید تشک های ایرانی و خارجی همچون تشک رویا ، تشک خوشخواب، تشک سیرن و … بر روی آنها کلیک کرده و از محصولات آن بازدید نمایید

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *