خرید تشک آنلاین

آشنایی با معایب و مزایای استفاده از تشک طبی بر روی زمین

استفاده از تشک طبی روی زمین

بسیاری از افراد هستند که به دلایل گوناگون مانند مشکلات جسمی مانند کمردرد و گردن درد، تشک های سنتی خود را کنار گذاشته به برای خرید تشک طبی اقدام میکنند. در این بین افرادی هستند که به تشک خارجی علاقه مند هستند و برخی نیز تشک های ایرانی مانند تشک رویا و یا تشک خوشخواب را انتخاب میکنند که پیشنهاد ما همین تشک های داخلی هستند زیرا گارانتی آن ها در دسترس است و راحتتر می توان به آنها اعتماد کرد. در این خرید معمولا باکس متناسب با هر تشک برای پشتیبانی خریداری می شود اما گاهی برخی افراد به دلایلی مانند صرفه جویی و یا هر چیز دیگری اقدام به خرید باکس و یا تخت خواب در مدل های مختلف نمی کنند و ترجیح می دهند همان تشک طبی را روی زمین استفاده کنند. برخی دیگر نیز ترجیح می دهند برای بهره بردن از سطح سفت تر و یا برای تسکین درد کمر، بدون استفاده از تشک طبی روی زمین استراحت کنند. این افراد ممکن است از یک تشکچه استفاده کنند که این تشکچه به راحتی قابل جمع شدن است. این در حالی است که بسیاری از پزشکان به جای استراحت بر روی زمین توصیه می کنند از تشک طبی برای کمر درد استفاده نمایید و برای تامین سفتی که در آن راحت هستید درجه سفتی تشک را سفت تر انتخاب نمایید.

در این مطلب می خواهیم به نکاتی در ارتباط با مورداستفاده قرار دادن تشک طبی روی زمین بپردازیم این امر نیز مانند کار های دیگر مزایا و معایبی نیز دارد که به شرح آنها نیز پرداخته ایم.

معایب و مزایای استفاده از تشک طبی روی زمین

سطح زمین با وجود صاف و سفت بودن منجر به بوجود آمدن  یک پشتیبانی خوب برای تشک می شود و از این جهت می توان گفت که قرار دادن تشک روی زمین کار درستی است. اما عیبی که این کار دارد این است که باعث عدم گردش هوا در تشک شده و مشکلاتی را در طولانی مدت برای تشک ایجاد می کند. در نتیجه بسیاری از شرکت ها در صورتی که خریداران از باکس تشک و یا تخت استفاده نکنند، گارانتی تشک را قبول نمیکنند. این امر به گونه ای است که بیشتر شرکت ها حتی نوع باکس مورد استفاده، تعداد پایه ها و ابعاد را نیز تعیین می کنند و در صورتی که خریدار این موارد را رعایت نکنند خود را ملزم به ارائه خدمات نمی دانند.

معرفی مزایای این روش استفاده از تشک

تشک طبی زمانی که روی زمین قرار بگیرد توانایی آن را دارد تا به طور مستقیم سرما را به خودش منتقل کند و همین امر باعث خنک شدن افراد در طول شب می شود.

از آنجایی که استفاده از تشک روی زمین باعث عدم نیاز به باکس و یا تخت خواب می شود، کاهش هزینه های شما را دربر دارد.

برخی افراد هستند که با فاصله زیاد جای خواب خود با زمین مشکل دارند و به سختی روی تشک رفته و پایین می آیند . زمانی که تشک روی زمین باشد این فاصله کم شده و کار این افراد را ساده تر می کند.

معرفی معایب این روش استفاده از تشک

هنگامی که تشک روی زمین باشد به علت تماس مستقیم با زمین باعث جذب گرد و خاک به سرعت بالاتری می شود.

همانطور که از قبل گفته شد با توجه به کمتر شدن جریان هوا در تشک قرار گرفته روی زمین، امکان جذب رطوبت و گرما در تشک بیشتر شده و منجر به ایجاد آلرژی خواهد شد.

به علت تماس مستقیم با فرش و یا موکت حشرات ره راحتی میتوانند وارد تشک شوند که همین مسئله منجر به خرابی زودرس تشک می شود.

بسیاری از تولیدکنندگان تشک، در صورت قرارگیری تشک تخت بر روی زمین، تشک را گارانتی نمی کنند.

رعایت نکاتی برای تشک در صورت قرار گرفتن آن روی زمین

در صورتی که به هر دلیلی میخواهید تشک را روی زمین مورد استفاده قرار دهید نکاتی را باید در نظر داشته باشید تا هم تجربه خوبی برای خوابیدن داشته باشید و هم عمر تشک شما کم نشود این نکات عبارتند از:

زمانی که اقدام به خرید تشک میکنید با مشاوران و فروشندگان آن در این مورد مشورت کنید.

 • مکانی را که قرار است تشک روی آن قرار بگیرد را تمیز و مرتب کنید و از خشک بودن زمین اطمینان پیدا کنید و قبل از گذاشتن تشک، آن مکان را تمیز جارو بزنید تا از از ورود گرد و خاک به درون تشک جلوگیری شود.
 • برای آنکه هوا بتواند در تشک جریان پیدا کند به صورت دوره ای هر چند روز یا چند هفته یبار تشک را جابجا کنید این کار باعث بالا رفتن عمر تشک شده و از تجمع گرد و خاک و رطوبت جلوگیری می کند.
 • سعی کنید محیط اطراف تشک را تمیز نگهدارید تا از حشراتی مانند ساس نتوانند به آن نفوذ کنند.
 • در صورت امکان یک لایه نازک فوم در زیر تشک قرار دهید این کار باعث محافظت از تشک می شود.
 • با توجه به اینکه گرما زیاد باعث تعریق زیاد در خواب می شود و این تعریق باعث خرابی زودهنگام تشک میشود.
 • در هنگام خرید حتما شرایط گارانتی را مطالعه کنید این کار باعث پیشگیری از آسیب دیدن زودهنگام تشک میشود.
4/5 - (1 امتیاز)

2 نظر درباره “آشنایی با معایب و مزایای استفاده از تشک طبی بر روی زمین

 1. Avatar یک رهگذر گفت:

  با سلام و احترام – بهمراه خرید تشک طبی یک عدد تشک محافظ نیز فروخته می شود آیا این کافی نیست ؟!!.. بهر حال نفرت از همسر باعث شده 33 سال جدا بخوابیم و این گزینه را انتخاب کنم – تشکر و سپاس

  1. Toshak Online Toshak Online گفت:

   از همراهی شما خوشحالیم و براتون آرزوی تمام خوبیهایی رو داریم که تو ذهنتون دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *