بلاگ

نکات کلیدی که شما را در انتخاب و خرید تشک طبی استاندارد به شما کمک میکند.

یکی از نیاز های موجودات زنده روی کره زمین از جمله انسان خوب آرام است و اهمیت بهره گیری از موهبت داشتن آرامش در وقت خوابیدن بر کسی پوشیده نیست. حال باید دید که چگونه می توان از مدت زمان استراحت فردی نهایت بهره را کسب نمود.

از زمان های دور این الیاف طبیعی بوده که نیاز به سطوح نرم برای خواب جهت جلوگیری از آسیب های فیزیکی به انسان را برطرف میکرده اما پیشرفت علم و تکنولوژی در طول سالیان متمادی باعث جایگزین مواد مصنوعی در کنار مواد طبیعی جهت افزایش راحتی و صرفه اقتصادی را رایج کرده است.

در جهت رفع این نیاز بشری با توجه به عادات و رسوم و فرهنگ و حتی جوانب اقتصادی، تشک و کالای خواب تولید و به بازار عرضه گردید. در بررسی های عادات خواب در کشورمان که فرهنگ خوابیدن بر روی تشک های سنتی در ایران از دیر باز رایج بوده است و اصطلاحا “زمین خوابی” و خوابیدن کنار کرسی ریشه در فرهنگ ما داشته است، نوع خاصی از این حالت مطلوب مصرف کنندگان ایرانی می باشد. درد های مفصلی و استخوانی بیماران یکی از عواملی است فکر ما را به این مشغول می سازد که جایگاه علوم پزشکی مرتبط کجاست؟ لذا یک تشک و کالای خواب ایده آل می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید و در نهایت از پیشرفت بیماری های بوجود آمده در این زمینه جلوگیری نماید.

تشک استاندارد

تشک وکالای خواب ایده آل چه شرایطی را باید دارا باشد؟

در نگاه اول ظاهر تمام تشک ها یکسانند اما تفاوت های کلیدی و مهم از این نقاط آغاز می شود:

  • اولین این که یک تشک استاندارد  با کیفیت بالا و توسط تامین کنندگان صاحب نام که عمدتا با کارخانجات بزرگ فعالیت می نمایند، تولید می شود.
  • تشک طبی استاندارد با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توسط ماشین آلات تخصصی این صنعت و در کارخانجات معتبر که توان تولید و کیفی بالای دارند، ساخته می شود. عملا به دلیل حجم تولید بالا کالاها توسط ماشین آلات و با سیستم کیفی جامع تولید می شوند.. خریدار باید دقت لازم و اطالاعات کافی درباره محل کارخانه و بررسی اطلاعات قانونی و استاندارد ها امری الزامی و متضمن سلامت کالای خواب آنان داشته باشد.
  • تشک استاندارد دارای اطلاعات فنی درست و دقیق و گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی و معتبر است تماس با واحد گارانتی و فروش هر کارخانه لازم و ضروری ست زیرا امکان دارد فروشنگان به دلابل مختلف اطلاعات ناکافی را در اختیار خریداران قرار دهند زیرا هدف هر فروشنده ای نخست ارائه کالایی است که تحت اختیار فروش وی است و متاسفانه صلاح مصرف کننده در اولویت آخر قرار می گیرد.
  • داشتن تاییدیه های سازمان های مرتبط قانونی و علمی در هنگام خرید بسیار مهم است. کنترل گواهینامه های ارائه شده توسط فروشنده در این زمینه و ارائه آن به خریداران لازم و ضروری ست. در اختیار داشتن استاندارد ملی و گواهینامه هایی در حوزه نظام سلامت در اولویت قرار دارد.
  • تشک استاندارد معمولا در نمایندگی های رسمی که توسط شرکت اصلی تایید شده و در رسانه های عمومی (نظیر وبسایت) اطلاع رسانی شده است، عرضه می گردد. در نتیجه خریداران محترم نباید به افرادی که به صورت غیر تخصصی و فقط به دلیل منافع مالی شخصی اقدام به معرفی و فروش کالا می نمایند، اطمینان کنند زیرا آنها نمی توانند مشاورانی ایده آل جهت ارائه تشک مناسب وکالایی خواب، باشند.
  • قبل ازخرید کالا باید توجه داشته باشید که اخذ مشاوره پزشکی از پزشکان، متخصصین و کارشناسان این حوزه کمک بسیاری به انتخاب درست کالا می کند.

نکات قابل توجه

– نوع تشک انتخابی شما باید با توجه به وضعیت جسمانی خودتان باشد: قبل ازخرید تشک خوشخواب باید اطلاع کافی از وضعیت جسمانی خود داشته باشید. امکان دارد شما دارای گودی کمر بوده یا دارای مشکلاتی در ناحیه کمر، گردن یا… باشید. در این صورت به شما توصیه می شود از میان تشک های طبی استفاده کنید.اما اگر به لطف خدا در سلامتی کامل به سر میبرید می توانید با توجه به خواست و سلیقه خود یک مدل را میان تشک انتخاب و استفاده کنید.

– از زمان تولید اولین تشک طبی تا امروز تکنولوژی های بسیار مدرنی وارد صنعت تولید تشک گردیده که میتوان از پارچه های ژاگارد پنبه‌ای ، الیاف هالو ، فوم های لاتکس ، مموری فوم ، و … نام برد.

– دارا بودن تشک از این تکنولوژی ها و فناوری ها بسیار لازم است که باید در زمان خرید به آن توجه شود. در ضمن داشتن گارانتی های طولانی مدت هم باید مدنظر خریداران محترم باشد.

– اجازه بازی رو تشک و بالا و پایین پریدن روی آن را هرگز به بچه‌ها ندهید .

– سعی کنید حداقل هر شش ماه تشک را پشت رو و سر ته کنید  .

– وارد کردن ضربه های آرام هم از عرض و هم از طول به قسمت‌های مختلف آن هر سه ماه کیبار باید انجام شود .

به استانداردها توجه کنید

در خرید تشک استاندارد باید توجه داشته باشد که دارای فنرهای قوی باشد. از نشانه های مرغوب بودن تشک میتوان از نوع پارچه مورد استفاده در تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده سازی و بسته بندی تشک نام برد. زمانی که میخواهید یک  تشک وارداتی را انتخاب کنید باید توجه داشته باشید که دارای ضمانت باشدو اینکه نمایندگی آنها در ایران وجود داشته باشد. باید توجه داشته باشید که از شرکت های معتبر تولیدکننده خرید کنید؛ زیرا تنها گارانتی تعمیرات و تعویض این شرکت ها معتبر هستند. اگر پارچه استفاده شده در تشک دارای درصد مناسبی از الیاف طبیعی نباشد ممکن است باعث بروز بیماری های آلرژیک و ناراحتی های پوستی شود. ضدآب بودن، ضدحریق بودن، ضد نفوذ حشرات بودن پارچه های تشک از موارد مهم و ضروری است.

سایز مناسب را خریداری کنید

نکته مهمی که باید حتما به آن توجه داشته باشید سایز مناسب تشک میباشد. تشک ها در سایزهای تک نفره،دو نفره ۱۶۰ و ۱۸۰ سانتی متری و تشک کودک با سایز مشخص در بازار موجودند. سعی کنید حتما سایزی را انتخاب کنید که اولا متناسب با تخت شما باشد و در ضمن برای شما مشکلی ایجاد نکند.

تنها افرادی که دچار مشکلات خاص عضلانی هستند تشک خاص استفاده میکنند

شاید تصور عموم بر این باشد که تشک بچه ها، سالمندان و خانم های باردار با تشک سایر افراد متفاوت است اما اینطور نیست. زیرا در مورد راحتی، نرمی و سفتی تشک ها باید خود فردی که می خواهد روی تشک بخوابد، تصمیم بگیرد و بچه ها، سالمندان و خانم های باردار هم جزو استثناها محسوب نمی شوند. تا به حال در هیچ کجای دنیا تحقیق استاندارد و جامعی در مورد اینکه این گروه های سنی و جنسی مختلف باید روی چه نوع تشکی بخوابند، انجام نشده است. و هیچ دلیل علمی برای این مسئله وجود ندارد.

مقیاس انتخاب تشک، راحتی تشک است نه سبک و سنگینی آن

از آنجا که قرار نیست تشک روی تختمان را روزی یک بار بلند یا جابه جا کنیم، وزن و سبکی و سنگینی آن اهمیت چندانی ندارد. یعنی وزن کم یا زیاد تشک ملاکی برای خریدن یا نخریدن آن نیست. البته حتما باید تشک های سنگین و دونفره را با کمک ۲ یا حتی ۳ نفر دیگر از جا بلند و آن را تا قرار دادن روی تخت حمل کرد تا فشار کمتری به کمر هر یک از شما وارد شود.

خرید محافظ هنگام خرید تشک

برای جلوگیری از کثیفی رویه تشک کاورهای محافظ برای آنها در نظر گرفته شده است . این کاور ها به عنوان محافظ تشک قابل خریداری هستند که باعث طولانی شدن عمر تشک میشوند.

خرید تشک دارای گارانتی

به علت اینکه ممکن است تشکی که خریداری می کنید فاقد استانداردهای لازم باشد و شما را دچار دردسر کند. باید به داشتن ضمانت و گارانتی توجه داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای بازرگانی سینا محفوظ میباشد. طراحی سایت توسط سمانیک