خرید تشک آنلاین

فواید پوشیدن لباس خواب | با لباس خواب بخوابیم یا بدون لباس

فواید داشتن لباس خواب مناسب

چرا باید لباس خواب بپوشیم؟ بررسی فواید لباس خواب

امروزه هر کسی سبک و سیاق خاص خودش را برای خوابیدن دارد. یعنی شخصی به دلیل گرمای بودن دوست دارد در جای بسیار خنک بخوابد. فردی دیگر به خاطر سرمایی بودنش حتی در اوج گرمای تابستان هم باید زیر یک پتوی کلفت و گرم بخوابد. برخی ممکن است روی زمین بخوابند و برخی دیگر اگر روی تشک استاندارد و راحتشان نخوابند هرگز خوابشان نبرد. به طور کلی هر کسی ممکن است نظر متفاوتی نسبت به نوع خوابیدنش داشته باشد. مثلا شاید فردی ترجیح بدهد در تاریکی محض بخوابد و حتی یک نور کم هم خواب او را به هم بزند و برعکس شخصی دیگر اگر یک چراغ خواب یا آباژور روشن بالای سرش نداشته باشد نتواند به راحتی بخوابد. در این مقاله به فواید پوشیدن لباس خواب اشاره خواهیم کرد.

حالا که در مورد موارد بالا صحبت کردیم و در مورد سبک و سیاق متعدد خواب افراد توضیح دادیم، آیا تا به حال در مورد لباس خواب هم فکر کرده‌اید؟ یعنی به عبارت دیگر به نظر شما آیا لباس خواب هم تاثیری روی خواب خوب یا بد افراد می‌تواند داشته باشد یا خیر؟ چرا که شاید شما هم تنها در فیلم‌های موردعلاقه‌تان دیده باشید که شخصیت محبوب سریال و یا فیلم‌تان قبل از استراحت کردن لباس خواب می‌پوشد. شاید هم به تازگی تصمیم گرفته‌اید شما هم یک لباس خواب جذاب و راحت تهیه کنید و این قضیه را هم امتحان کنید و به خاطر همین هم در حال خواندن این مطلب هستید. اما هرچه که باشد بهتر است قبل از انجام کاری راجع به انجام دادن آن حسابی تحقیق کنید و سپس تصمیم نهایی‌تان را عملی کنید.

به همین دلیل اگر شما هم قصد دارید جواب تک تک سوالاتی که در بالا مطرح کردیم را بگیرید، خوب جایی سر زده‌اید و روی بهترین مطلب کلیک کرده‌اید. چرا که ما قصد داریم در این مقاله راجع به این موضوع صحبت کنیم و پوشیدن لباس خواب و مزایای این کار را از دیدگاه‌های مختلف بررسی کنیم. در این صورت شما می‌توانید دلایل این کار را به طور جامع‌تری بررسی کنید و یک تصمیم کاملا معقولانه‌ای بگیرید که اصلا پوشیدن لباس خواب برای شما مناسب است یا خیر. چرا که ممکن است برخی از مواردی که در اینجا قرار است به آن‌ها اشاره کنیم را قبل از این نمی‌دانستید و با خواندن آن‌ها قضیه برایتان جالب‌تر شود. پس حتما ادامه این مطلب را از دست ندهید.

با لباس خواب بخوابیم یا بی لباس خواب

با لباس خواب بخوابیم یا بی لباس خواب

احساس راحتی بیشتری دارد

خب بدون شک یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عواملی که باعث می‌شود لباس خواب تهیه کنیم راحتی بیشتر است. چرا که لباس‌های دیگر راحتی ایده‌آلی ندارند و ممکن است یک خواب راحت و خوب را از ما بگیرند. برای مثال تصور کنید که یکی از زیباترین لباس‌هایتان را پوشیده‌اید که حتی پول زیادی هم بابت آن پرداخت کرده‌اید. رنگ این لباس به قدری برایتان دلنشین است که دوست دارید با آن لباس بخوابید. اما لباس محبوبتان جنس خیلی راحت و نرمی ندارد و هنگام خواب احساس می‌کنید یک گونی پُرزدار بسیار آزاردهنده پوشیده‌اید! این باعث می‌شود که نصفه شب لباستان را با عصبانیت و کلافگی درآورده و گوشه اتاقتان پرت کنید. شاید هم همین امر موجب شود صبح که بیدار شدید احساس سرماخوردگی کنید!

از طرفی دیگر، خیلی از افراد آدم‌های بسیار بدخوابی هستند. یعنی باید همه چیز برایشان کاملا ایده‌آل باشد تا آن‌ها بتوانند بخوابند. به عبارت دیگر باید هیچ خبری از صداهای اضافی (صدای تلویزیون، ساعت، کولر و…)، نور اضافی و… نباشد تا آن‌ها بتوانند به راحتی بخوابند. حتی در بالا هم اشاره کردیم که نداشتن دمای مناسب برای افراد (طبق سرمایی یا گرمایی بودنشان) هم می‌تواند موجب شود آن‌ها بدخواب شوند. از این روی، بیشتر افرادی که گرمایی هستند به جای پوشیدن یک لباس گرم که خواب راحت را از آن‌ها صلب خواهد کرد ترجیح می‌دهند یک لباس خواب راحت، نازک و گشاد تنشان کنند. در واقع هیچ چیزی نمی‌تواند اینگونه یک خواب راحت را به برای آن‌ها به ارمغان بیاورد!

برعکس افرادی هم که بسیار سرمایی هستند همیشه مشکل سرد بودن جای خوابشان را دارند. از این روی، سمت پوشیدن لباس‌های گرم (بخصوص در زمستان) می‌روند. همگی می‌دانیم که لباس‌های گرم به دلیل بافت زبری که دارند اکثرا حس جالبی به ما القا نمی‌کنند. خیلی کم پیش می‌آید لباسی را بتوانید پیدا کنید که گرم باشد اما بافت آزاردهنده‌ای نداشته و نرم و راحت باشد! اما لباس‌های خواب تنها یک نوع ثابت ندارند و تنوع آن‌ها بسیار زیاد است. برای مثال برخی لباس‌های خواب علی‌رغم ضخیم بودنشان جنس بسیار راحت و نرمی دارند و پوشیدن آن‌ها برای افرادی که خیلی سرمایی هستند نه تنها آزاردهنده نیست، بلکه یکی از راحت‌ترین و لذت‌بخش‌ترین لباس‌هاییست که تا به حال تجربه کرده‌اند!

از لحاظ روانشناسی شما را آماده خواب می‌کند

حتما شما هم تا به حال در مورد موضوع شرطی شدن مطالب جالبی خوانده‌اید. در واقع شرطی شدن یکی از مباحث روانشناسی است که کاربرد بسیار جذابی دارد. برای مثال اگر شما هنگام ناهار خوردن فقط یک موسیقی خاصی گوش کنید، ناخودآگاه اگر یک شب همان موسیقی را کسی برایتان پخش کند یا گرسنه‌تان خواهد شد و یا احساس خواهید کرد که باید ناهار بخورید! حتی اگر در یک برهه زمانی از یک عطر خاصی استفاده کرده باشید، پس از سال‌ها بو کردن همان عطر شما را یاد خاطرات یا اتفاقات همان دوره خواهد انداخت. خب حالا این بحث چه ربطی به پوشیدن لباس خواب دارد؟ خب اگر شما هر شب لباس خواب بپوشید و سپس به تخت‌خوابتان بروید، ذهن شما به اصلاحِ روانشناسی، شرطی می‌شود. به عبارت ساده‌تر، این‌گونه برنامه‌ریزی می‌شود که هرگاه شما لباس خواب بپوشید نورون‌های مغزتان سیگنال‌های خواب را به مغز ارسال کرده و مغز هم دستور اجرای فرایند خواب را برایتان صادر کند.

این موضوع می‌تواند برای کسانی که همیشه مشکل بی‌خوابی دارند بسیار مناسب باشد. چرا که دیگر هیچ نیازی نیست آن‌ها قرص خواب بخورند که این قرص‌ها عوارض خوبی در دراز مدت روی مغز و سلامت انسان ندارد و بسیار مخرب است. به جای این کار، این افراد می‌توانند به راحتی مغزشان را تنها با پوشیدن یک لباس خواب راحت و مناسب شرطی یا برنامه‌ریزی کنند. اگر شما هم مشکل بی‌خوابی دارید تنها کافیست که یک لباس بسیار راحت و جذاب خواب برای خودتان انتخاب کنید. سپس یک ساعت قبل خوابتان آن را بپوشید و توصیه می‌کنیم قبل از آن حتما یک دوش آب ولرم بگیرید. پس از پوشیدن لباس خوابتان بهتر است یک لیوان شیر گرم و یا دمنوش گل‌گاوزبان نوش جان کنید. حتما یادتان باشد که به هیچ عنوان چند ساعت قبل خواب قهوه ننوشید. ما به شما قول می‌دهیم با انجام دادن این کارها حتما یک خواب بسیار راحتی را تجربه خواهید کرد.

خواب خوبی را به ارمغان می‌آورد

چه چیزی می‌تواند بالاتر از هدیه دادن یک خواب راحت و ایده‌آل برایتان باشد؟ از دیدگاه ما بالاترین هدف لباس خواب برای تمام افراد همین موضوع، یعنی یک خواب راحت است. بسیاری از افراد همه راه‌ها را برای تجربه یک خواب راحت انتخاب می‌کنند. برای مثال دکوراسیون اتاقشان را عوض می‌کنند. حتی رنگ اتاق خوابشان را تغییر داده و سعی می‌کنند و از لحاظ روانشناسی از رنگ‌های استفاده کنند که برای خوابشان بسیار مناسب باشد. سپس یک سیستم تهویه مطبوع بسیار خوب برای اتاق خوابشان می‌خرند. از طرفی دیگر به خاطر توصیه دوستان و آشناهایشان یک تشک استاندارد و یا طبی تهیه می‌کنند تا بتوانند روی آن آرامش واقعی را احساس کنند اما با همه این تفاسیر باز هم نمی‌توانند یک خواب راحت را تجربه کنند!

ما هم می‌دانیم که این موضوع خیلی حس بدی دارد. چرا که تصور کنید پس از امتحان کردن همه راه‌ها به بن‌بست می‌رسید و حس می‌کنید همه مشکلات از جانب شما بوده و یا خدای نکرده یک بیماری خاصی دارید! تحت چنین شرایطی فکرمان به هزار راه رفته و ممکن است افکار منفی ما را احاطه کنند. اما در چنین شرایطی ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم یک نفس عمیق بکشید و تمام افکار منفی را کنار گذاشته و آخرین راه، یعنی پوشیدن یک لباس خواب راحت را هم امتحان کنید. مطمئن هستیم این روش تکمیل کننده تمام راه‌هایی خواهد بود که آن‌ها را امتحان کرده‌اید. از این روی خودتان متوجه خواهید شد که پوشیدن لباس خواب چقدر در تجربه یک خواب راحت و خوب تاثیر دارد.

نسبت به لباس‌های دیگر مقاوم‌تر هستند

تصور کنید که با ذوق و شوق چند لباس بسیار خوش رنگ و جذاب برای پوشیدن در داخل خانه خریده‌اید. اما پس از چند ماه متوجه می‌شوید لباس‌هایتان مقاومت و یا کیفیت اولیه خودشان را از دست داده‌اند و یا دیگر حالت قبلی‌شان را ندارند. شاید چنین فکر کنید که جنس لباس‌هایتان خوب نبوده و حتی تصمیم بگیرید جایی که همیشه از آنجا لباس می‌خریدید را عوض کنید. اما واقعیت این است که اگر شب، هنگام خواب آن‌ها را نپوشید لباس‌هایتان عمر بیشتری خواهند کرد. می‌دانیم که الان شما هم خیلی تعجب کرده‌اید و با خودتان می‌گوید مگر این قضیه چقدر می‌تواند روی عمر لباس‌ها تاثیر داشته باشد؟ در واقع باید بگوییم که تاثیر بسیار زیادی دارد. پس اجازه بدهید خیلی مختصر راجع به این قضیه توضیح بدهیم.

زمانی که شما موقع خواب لباس‌هایی که تازه خریده‌اید و چه بسا حتی در آن‌ها راحت هم هستید را بپوشید ناخودآگاه روی تختتان خیلی ورجه ورجه خواهید کرد. همین امر باعث می‌شوند لباس شما زودتر عمرشان را از دست بدهند، گشادتر شده و یا به مرور زمان بافتشان ریش ریش شود و یا پرزدار شوند! حالا حتی اگر کلا از آن دسته افرادی باشید که هنگام خواب به هیچ عنوان ورجه ورجه نمی‌کنید و کاملا بی‌حرکت می‌خوابید، باز هم هنگام خواب عرق خواهید کرد و به دلیل اینکه ساعت زیادی لباستان را در تنتان داشته‌اید مجبور خواهید بود زود به زود آن‌ها را بشورید. همین موضوع، یعنی شست‌وشوی زیاد لباس‌هایتان باعث خواهد شد تا عمرشان کمتر شود. این در حالی است که لباس‌های خواب جنس بسیار مقاومی دارند و اگر شب‌ها لباس خواب بر تن کنید تنها یک لباس است که نیاز به شست و شو خواهد داشت.

اکثر لباس خواب ها برای پوست‌های حساس طراحی شده‌اند

خیلی از افراد و مخصوصا خانم‌ها پوست‌های بسیار حساسی دارند و همین باعث می‌شود تا در نوع لباس‌هایی که انتخاب می‌کنند بسیار حساس‌تر از دیگران باشند! به عبارت دیگر، خیلی از این افراد لباس‌هایی را انتخاب می‌کنند که از الیاف طبیعی ساخته شده و یا ضد حساسیت پوستی باشد. حالا این امر در مورد کسانی که حساسیت‌های پوستی دارند بسیار مهم‌تر از سایر افراد است. چرا که آن‌ها اگر یک لباس مناسب به هنگام خواب نداشته باشند بدون شک این موضوع آن‌ها را بسیار اذیت خواهد کرد. چرا که یا بدخوابشان خواهد کرد، یا باعث خواهد شد پوستشان دچار التهاب شود. به همین دلیل افرادی که مشکلات پوستی دارند بسیار مهم است از یک لباس خواب استاندارد و مناسب استفاده کنند. البته برخی تشک‌هایی هم هستند که رویه آن‌ها ضد حساسیت بوده و می‌تواند کمک بسزایی به شما بکند، اما باز هم نیاز به پوشیدن یک لباس خواب استاندارد و مناسب با پوست‌های حساس خواهید داشت.

از این روی، بسیاری از شرکت‌های معروف و برنده‌های معتبر تولیدکننده لباس‌های خواب، سعی کرده‌اند تمامی سلیقه‌های متعدد را در نظر بگریند. به همین دلیل برای افرادی که پوست حساس و بسیار لطیف دارند و یا چه بسا همیشه با حساسیت‌های پوستی در حال کلنجار رفتن بوده‌اند هم لباس‌های خواب طراحی کرده‌اند. جالب است بدانید که این لباس خواب‌ها از جنس الیاف طبیعی و بسیار نرم و لطیف و ضد حساسیت ساخته شده‌اند و شما اگر تنها یک بار آن‌ها را امتحان کنید خودتان تفاوت را احساس خواهید کرد. چرا که بدون هیچ گونه اذیت شدنی شب تا صبح غرق در خواب‌های بسیار شیرین و رویایی‌تان خواهید شد و نصفه شب از خارش و یا سوزش پوست از خواب بیدار نخواهید شد. اما مهم‌تر از هر چیزی، همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از یک تشک استاندارد است. چرا که شما بدون داشتن یک تشک استاندارد هرگز طعم واقعی یک خواب راحت را تجربه نخواهید کرد. بخاطر همین، اگر یک تشک استاندارد و یا طبی ندارید و در نظر دارید در کنار تمام مواردی که گفتیم یک تشک استاندارد و مناسب هم تهیه کنید حتما روی ما حساب ویژه‌ای باز کنید. چرا که ما بهترین تشک‌های روز دنیا مطابق با استانداردهای جهانی را به همه معرفی می‌کنیم و تیم حرفه‌ای ما همیشه آماده همفکری رساندن به شما هستند.

 

بازرگانی سینا نماینده تشک های ایرانی و خارجی همچون تشک رویا، تشک خوشخواب، تشک سیرن، تشک ایپک و …

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *