خرید تشک آنلاین

عوارض ناشی از استفاده از کالای خواب نامناسب

خستگی و کلافگی عوارض ناشی از کالای خواب نامناسب

خواب یکی از مهمترین رویداد های مهم زندگی همه انسان ها به شمار می رود یک خواب مناسب و با کیفیت باعث بالا رفتن سیستم دفاعی بدن، بهتر شدن روحیه در طول روز و بسیاری مسائل دیگر میشود. در نتیجه باید به خواب خود اهمیت زیادی قائل شویم و هر جایی را برای خوابیدن انتخاب نکنیم. مثلا اصلا مناسب نیست که روی مبل، جلوی تلویزیون، هنگام درس خواندن در حالت دراز کشیده و حتی روی صندلی، بخوابیم . این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که عوارض استفاده از کالای خواب نامناسب بسیار زیاد است. حتی اگر روی تخت خواب نیز میخوابید باید از تشک طبی مناسب نیز استفاده کنید در نتیجه خرید تشک طبی استاندارد را همیشه باید جزو اولویت های خود قرار دهید. 

عوارض ناشی از استفاده کالای خواب نامناسب

به همان اندازه که طول زمان خواب شما اهمیت دارد چگونگی خواب نیز با اهمیت است. از خواب پریدن، کلافگی بعد خواب، سردرد، بدن درد و خستگی حتی زمانی که به اندازه کافی خوابیده‌اید، همگی نشان دهنده آن است که برای کیفیت خواب خود ارزش قائل نیستید. هنگامی که میخواهبد روزتان را شروع کنید ذهن و بدن شما باید آمادگی پذیرش مشغله ها، استرس ها و تمامی فعالیت های روزانه را داشته باشد و از جمله شاخصه هایی که میتوانید این آمادگی را تضمین کند یک خواب آرام است.

دسته‌ای از افراد به چگونگی خواب خود اهمیتی نمی‌دهند و باید تبعات آن را نیز بپذیرند. اما شاید وقت آن رسیده که با شناخت راه حل مناسب و کمی توجه به چگونگی کیفیت خواب از شر مشکلات آزار دهنده ناشی از بد بودن کیفیت خواب خلاص شد.در این مقاله سعی داریم به مشکلاتی که افراد هنگام خواب و یا بعد از خواب با آن مواجه هستند بپردازیم و راه کار هایی برای رفع آنها نیز ارائه خواهیم کرد.

داشتن احساس سردرد، درد عضلانی و خستگی

هنگامی که از خواب بیدار می شوید و احساس هایی همچون خستگی، سردرد و یا درد عضلانی و کوفتگی به سراغتان می آید نشان دهنده وجود یه اشتباه در خوابیدن شما است. و مطمئنا از وجود آنها خوشحال نخواهید بود. در حقیقت در چنین مواقعی روزتان به طور کامل خراب شده‌است و هیچ انگیزه‌ای برای شروع یک روز پرانرژی و انجام فعالیت‌های مختلف در شما باقی نخواهد ماند. تمامی این مسائل بخاطر یک اشتباه نادرست در انتخاب کالای خواب غیر استاندارد است. گذاشتن سر بر روی بالش نامناسب و خوابیدن روی یک تشک طبی غیر استاندارد باعث می شود تا کل بدن و ستون فقراتتان در طول شب در یک حالت غیر عادی قرار بگیرد در نتیجه نمیتوانید انتظار یک خواب خوب را داشته باشید.

مورد استفاده قرار دادن یک بالش طبی یا یک تشک طبی استاندارد مانند انواع مدل های تشک رویا و یا تشک خوشخواب متناسب با شرایط جسمانی شما، میتواند بدن شما را در طول شب در یک حالت عادی قرار دهد. استفاده از سرویس خواب مناسب و اهمیتی که شما به انتخاب این کالای خواب می‌دهید، می‌تواند خستگی را از تن شما بیرون و بدن شما را برای شروع یک روز پر انرژی آماده کند. برای برخی افراد به دلیل شرایط مالی خرید یک تشک شاید سخت و دشوار باشد اما راه حلی که ما به شما پیشنهاد میکنیم خرید اقساطی تشک می باشد که در فروشگاه اینترنتی بازرگانی سینا شرایط آن برای شما عزیزان فراهم شده است.

احساس عدم قابلیت تنفس، تعریق و کلافگی هنگام خواب

تعداد بیشماری از افراد هستند که در فصل های گرم سال برای خوابیدن مشکلات زیادی دارند که استفاده از کالای خواب غیر استاندارد این مشکلات را برای آنها دوبرابر میکند. مشکلاتی از قبیل عدم قابلیت تنفس، تعریق بیش از حد و یا کلافگی هنگام خواب. یکی از دلایل عرق کردن بیش از حد در هنگام خواب، نبود قابلیت عبور هوا یا تنفس در پتو، ملحفه، بالش و دیگر اجزاء سرویس خواب است. الیاف مصنوعی بکار رفته در یک کالای خواب نامناسب قابلیت تنفس ندارند و گرما نیز از آن‌ها عبور نمی‌کند. برای برطرف کردن مشکلاتی از این قبیل میتوانید از الیاف کتان، پنبه یا ابریشم بکار رفته در یک کالای خواب لوکس ویژگی تنفس پذیری را تضمین می‌کند، استفاده کنید. استفاده از پارچه‌ کتان به همراه پرهای پرکننده بالش، پتو و لحاف دمای بدن شما را با دمای محیط اتاق متعادل و از تعریق بیش از اندازه و کلافگی به وجود آمده و یا احتمال ایجاد بیماری های پوستی به تبع آن جلوگیری می‌کند. دلیل به وجود آمدن این حساسیت های پوستی نیز استفاده از الیاف مصنوعی در اجزای کالای خواب است که علاوه بر ماهیت حساسیت زای خود، به دلیل عدم جذب رطوبت بدن،  باعث تشدید ناراحتی‌ها و عوارض پوستی ناشی از دیگر عوامل نیز می‌شوند. در نتیجه اگر برای سلامت خواب و پوست خود اهمیت قائل هستید در انتخاب جنس کالای خواب خود دقت بسیار زیادی کنید.

شستشوی کالای خواب و آسیب دیدن آن

یکی از مسائل مهمی که باید توجه بسیار زیادی به آن شود رعایت نظافت و شستشوی منظم در کالای خواب است. این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که بعضی از اجزاء کالای خواب باید هفته‌ای یک بار شسته شوند تا از بروز مشکلات پوستی یا دیگر بیماری‌ها جلوگیری شود. استفاده از پارچه‌های طبیعی مانند کتان، پنبه و ابریشم که از تراکم مناسب تار و پود برخوردار هستند و مقاومت بالایی در برابر شستشو دارند.

عوامل دیگر تاثیرگذار در خواب

همانطور که گفته شد عوامل بسیار زیادی در داشتن یک خواب خوب و راحت تاثیر گذار هستند عواملی مانند میزان نور، صدا و اکسیژن موجود در اتاق خواب در کنار استفاده از یک کالای خواب مناسب و استاندارد. این خواب خوب اگر به اندازه نیز باشد به طور مستقیم بر کیفیت دوسوم از زندگی شما تاثیرگذار است. هزینه کردن برای خرید کالای خواب باکیفیت نوعی سرمایه گذاری است که در دراز مدت مزایا و برتری‌های آن را به سبب عمر طولانی و کیفیت بالاتر آن متوجه خواهید شد.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *