خرید تشک آنلاین

معرفی روش هایی برای کاهش وزن در هنگام خواب

روش هایی برای کاهش وزن هنگام خواب

افرادی که در مسیر کاهش وزن و تناسب اندام قدم میگذارند و افراد پر مشغله ای هستند معمولا استرس زیادی را تحمل می کنند. در این مقاله روشهای علمی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید به روند کاهش وزن در خواب نیزادامه دهید.

یک حس مشترک بین تمامی انسان ها وجود دارد که همیشه در آخر شب به مراتب بیشتر از آن چیزی که یادتان می آید در روز غذا خورده اید. اکثر افراد در طول روز چند مینی وعده می خورند و هر چقدر زمان بیداری بیشتر شود میزان مصرف کالری در بدن نیز بالا می رود.

در تحقیقات به عمل آمده توسط دانشمندان یکی از بهترین راه های کاهش مصرف کالری خواب بیشتر است در آزمایشی ساده زمان بیداری افرادی را از ۱۴ ساعت به ۱۱ ساعت کاهش دادند و بعد از ۱۶ هفته این افراد به طور متوسط  ۳.۵ درصد از وزن بدن خود را از دست دادن آن هم فقط با زودتر خوابیدن همین. این روند نشان دهنده آن است که میتوانید با چند ترفند ساده قبل از خواب روند کاهش وزن خود را سرعت ببخشید.

معرفی روش هایی برای کاهش وزن در خواب

نوشیدن چای آرام بخش و چربی سوز قبل از خواب

دلایل زیادی وجود دارد برای زمان گذاشتن برای درست کردن دم نوش های گیاهی آرام بخش قبل از خواب که مغز و بدنتان را آرام میکند. تعدادی از بهترین دم نوش های خواب آور عبارتند از:  بابونه، نعنا، اسطوخودس و سنبل الطیب است که خواص آرام بخش دارند. در این میان چای هایی نیز وجود دارد که خود چربی سوزی جادویی دارند کاهنده هورمون گرسنگی گرفته تا بالا بردن کالری مصرفی و به معنای واقعی کلمه ذوب چربی هایی که در سلول های چربی ذخیره می شوند.

 

اگر نیاز به خوردن شام دارید شام سبک میل کنید.

در زمان خواب نباید شکم پر به خواب برویم اما شکم خالی هم نباید به استقبال خواب رفت زمانی که قبل از خواب یک وعده سنگین میل میکنید دستگاه گوارش شما در طول شب سعی بر هضم آن دارد پس اگر بدنتان هنوز در حال تلاش باشد یعنی شما هم در حال تلاش هستید. دیرتر به خواب می روید، کمتر استراحت می کنید در نتیجه هنگام بیدار شدن از خواب احساس ضعف و بی حالی دارید و بدنتان احساس نیاز بیشتری نسبت به خوراکی های پرکالری دارد.

 

آشپزخانه را زود تعطیل کنید

این کار باعث سرعت بیشتر کاهش وزن در شب هنگام می شود. حتی اگر در طول روز مواد غذایی بیشتری مصرف کرده باشید. آشپزخانه را در ساعت ۸ شب تعطیل کنید اگر زمان مصرف کالری را محدود کنید اما هر چه دوست دارید بخورید نتیجه بهتری دارد تا زمانی که در زمان زیاد به ظاهر کمتر بخورید.

 

نعنا را به میان وعده های خود اضافه کنید

عطر هایی خاص می تواند آب دهانتان را راه بیندازد و بعضی دیگر می تواند اشتهای شما را سرکوب کند. تحقیقات نشان داده افرادی که هر دو ساعت یک بار عطر نعنا را استشمام کرده اند به طور متوسط ماهی ۲.۵ کیلو کاهش وزن داشته اند. میوه هایی مانند موز، سیب سبز و وانیل هم اثرات مشابهی مانند نعنا را دارند. برای این کار میتوانید یک شمع با عطر نعنا استفاده کنید و اگر با شمع مشکل دارید با استفاده از چند قطره روی بالش با عطر نعنا به خواب بروید.

.

زمان خواب به سرما اجازه ورود به اتاق خواب بدهید

طی یک تحقیق به عمل آمده در ارتباط با دیابت مشخص شده که خاموش کردن تهویه هوا یا کم کردن دما در زمستان می تواند هنگام خواب به چربی شکم حمله کند. دماهای سردتر به شکل ماهرانه ای ذخایر چربی های قهوه ای بدن را افزایش می دهد دمای اتاق خوابتان را خنک نگه دارید تا به چربی سوزی در خواب کمک کند.

 

تمامی نورها را از اتاق خوابتان حذف کنید

با توجه به اینکه وجود حتی یک باریکه نور می تواند خواب عمیق را از شما بگیرد اثرات دیگری از قبیل افزایش وزن را نیز دارد در نتیجه آزمایش انجام شده افراد مورد مطالعه در تاریک ترین اتاق ۲۱ درصد نسبت به افرادی که در روشن ترین اتاق به خواب می رفتند، کمتر اضافه وزن پیدا کردند.

قبل از خواب یک دوش آب گرم بگیرید

برای داشتن یک خواب آرام سعی کنید قبل از خواب یک دوش آب گرم را در برنامه خود قرار دهید این کار می تواند تنش ها را تسکین داده و درد عضلانی را آرام کند. علاه بر این می تواند سطح اکسی توسین که همان هورمون عشق که توسط مغز ترشح می شود را افزایش دهد که بسیار آرامش بخش است. حرارت حمام می تواند دمای بدنتان را افزایش داده سپس زمانی که خودتان را با حوله خشک می کنید به سرعت دمای بدنتان پایین آمده و این شیب دمایی به ریلکس شدن کل سیستم بدنتان کمک می کند. یک وان گرم هم می تواند همین تاثیر را بگذارد. زمانی که برای دوش گرفتن صرف می شود کم است اما سرعت کاهش وزن را بالا می برد.

 

در کالای خواب خود از رنگ آبی استفاده کنید

یکی از دلایلی که رستوران ها از رنگ های قرمز و زرد در دیزاین خود استفاده می کنند آن است که این رنگها پیام پنهان گرسنگی برایمان ارسال می کنند. حال تم آبی و سبز اثراتی عکس این قضیه را دارد. در زمان خرید کالای خواب دقت کنید از این تم رنگ ها بیشتر استفاده کنید. کالای خواب مانند روتختی بالش و تشک طبی بسیار در این مرحله به شما کمک  می کند خرید تشک طبی و روتختی متناسب با آن تاثیر زیادی در روحیه افراد دارد. شما میتوانید با خرید یک تشک خارجی یا تشک ایرانی تولید شده توسط تولید کنندگان ایرانی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب خوابی آسوده و راحت را به خود و خانواده خود هدیه کنید. برای تاثیر بیشتر رنگ آبی روی کاهش اشتها حتی می توانید از بشقاب های آبی استفاده کنید.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *