خرید تشک آنلاین

معرفی راهکار برای درمان خر و پف

راهکار بهبود خر و پف

معرفی راه‌هایی برای درمان خر و پف

امروز افراد بسیاری از مشکل خر و پف به شدت رنج می‌برند. فرقی ندارد که پیر، مسن و یا جوان باشید، اگر در حال خواندن این مقاله هستید یعنی شما هم از این مشکل رنج می‌برید و به دنبال راه حلی برای آن می‌گردید. چرا که خر و پف بیشتر از این که ما را هنگام خواب اذیت کند، بیشتر اطرافیانمان را عذاب می‌دهد. برای مثال ممکن است همسرتان از صدای خر و پف شما آسایش نداشته باشد و برنامه خوابش به طور کلی به هم بخورد. شاید هم بارها برایتان پیش آمده که به خاطر این مشکل تصمیم گرفتید شب را خانه دوستان و آشنایانتان نمانید. به خاطر این که می‌دانستید ممکن است صدای خر و پف شما آن‌ها را اذیت کند و از این روی کاملا معذب شده‌اید!

خر و پف مشکلی نیست که هیچ راه حلی برایش وجود نداشته باشد. گاهی اوقات شاید حتی فکرش را هم نکنید که می‌توان با چند راهکار ساده این مشکل را حل کرد. چرا که ممکن است قبل از هر چیزی سراغ یک پزشک متخصص رفته و مجبور شوید هزینه زیادی برای دارو و درمان مشکلتان پرداخت کنید، غافل از اینکه شاید این مشکل با چند راهکار ساده حل شود. البته ما منکر مراجعه به یک پزشک متخصص نیستیم، فقط می‌خواهیم بگوییم بیشتر مواقع راه حل در خانه و ما گِرد جهان به دنبالش می‌گردیم! پس اگر شما هم قصد دارید با این راهکارهای ساده آشنا شوید، حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

اولین راهکار، تغییر حالت خواب برای مقابله با خر و پف

شاید باور نکنید که بیش از 80 درصد خر و پف‌ها تنها به خاطر حالت بد خواب شما هستند. افراد بسیاری به دنبال راهکارهای متعدد و مختلف درمان خر و پف خود می‌روند، غافل از این که تنها با یک تغییر کوچک در حالت خوابشان همه چیز حل می‌شود. اجازه بدهید یک مثال ساده بزنیم. بسیاری از افراد ممکن است روی یک بالش بلند خوابیدن را دوست داشته باشند. به عبارت دیگر اگر روی یک سطح نسبتا مرتفع نخوابند احساس راحتی به آن‌ها دست ندهد. اینجا دقیقا نقطه شروع تمام مشکلاتتان است. چرا؟ به خاطر اینکه وقتی حالت سرتان به سمت بالا قرار بگیرد شما مستعد خر و پف کردن خواهید شد. همین هم باعث می‌شود که شما تا خود صبح خر و پف کنید. پس اگر از بالش‌ها بلند استفاده می‌کنید، سعی کنید آن‌ها را با بالش‌ها نرم و مسطح جایگزین کنید.

برخی افراد دیگر هم عادت دارند به یک حالت خاصی بخوابند. برای مثال فقط رو به بالا بخوابند و سرشان در یک حالت بسیار بدی قرار بگیرد. چنین افرادی حتی اگر روی یک بالش مسطح هم بخوابند باز هم ممکن است به خاطر حالت نامناسبی که دارند خر و پف کنند. حالا چاره کار چیست؟ سعی کنید حتما زاویه و یا حالت خوابتان را تغییر بدهید. یعنی اگر همیشه در یک حالت می‌خوابید و در همان حالت هم خر و پف می‌کنید و اطرافیانتان هم بسیار شاکی می‌شوند، بهتر است از امشب حالتی دیگر را برای خوابیدن انتخاب کنید. اگر نتیجه مطلوب بود می‌توانید از فردا شب همین حالت را برای خوابتان انتخاب کنید. همیشه سعی کنید موقعی که می‌خواهید حالت خوابتان را تغییر بدهید از یک نفر کمک بگیرید تا به شما بگوید شب قبل را خر و پف کرده‌اید یا خیر. تحت این شرایط می‌توانید دقیقا متوجه شوید که در کدام حالت خر و پف می‌کنید و در کدام حالات نه.

چطوری خر و پف نکنیم

سبک زندگی‌تان را تغییر بدهید

گاهی اوقات ممکن است سراغ راهکارهای متعددی برای درمان خر و پف بروید غافل از این که باید سبک زندگی‌تان را تغییر بدهید. برای مثال اکثر کسانی که اضافه وزن شدید دارند بالای 90 درصد با مشکل خر و پف در حال کلنجار رفتن هستند. اضافه وزن و چاقی هم ارتباط بسیار مستقیمی با خر و پف کردن دارد. پس اگر دچار چاقی مفرط هستید، به جای این که سراغ روش‌های دیگری برای درمان خر و پف بروید، اول وزنتان را کم کنید. کم کردن وزن هم یک شبه ایجاد نمی‌شود و شما باید حتما سبک زندگی‌تان را به طور کلی تغییر بدهید. این به چه معناست؟ بدین معنا که به طور کلی باید تصمیم بگیرید ورزش کنید، غذاهای سالم نوش جان کرده و به فکر سلامتی‌تان باشید. پس از این که به وزن ایده‌آلتان رسیدید خودتان خواهید دید که مشکل خر و پف کردنتان هم به طور کل از بین رفته است. البته لاغر کردن تنها یک مزیت ندارد بلکه شما با یک تیر دو نشان زده و هم مشکل خر و پفتان را حل می‌کنید و هم از بسیاری از امراض قلبی و… در امان می‌مانید و سلامتی‌تان را برای بلند مدت تضمین می‌کنید.

یکی دیگر از مهم‌ترین مسائلی که در بحث تغییر سبک زندگی‌تان وجود دارد تنظیم ساعات خوابتان است. ما مطالب زیادی در مورد تاثیرات خواب روی سلامت، پوست و مو و زیبایی نوشته‌ایم که به عنوان مثال می‌توانید یکی از آن‌ها را در میان مقالات مطالعه کنید. اما به طور کلی باید بگوییم کسانی که ساعات خواب مرتب و منظم ندارند همیشه از مشکل خر و پف کردن رنج می‌برند. شب بیداری و خستگی مفرط باعث می‌شود شما هم خر و پف کرده و علاوه بر آن دچار ناله‌های شبانه به هنگام شوید. پس تا می‌توانید کار کردن با لپ‌تاپ و تلفن همراه، تماشای فیلم و سریال و بازی‌های رایانه‌ای را تا دیر وقت انجام ندهید و سعی کنید زودتر بخوابید تا صدای خر و پفتان موجب آزار و اذیت اطرافیانتان نشود.

مراقب حساسیتتان باشید

گاهی اوقات خر و پف کردن فقط و فقط به خاطر حساسیت‌های فصلی رخ می‌دهد. شاید هم تنها به خاطر این که به یک ماده خاصی نظیر رنگ، گرده گل و… حساسیت دارید خر و پف کنید. به همین دلیل باید کاملا روی این قضیه آگاه و هوشیار باشید. مثلا اگر تنها در یک فصل خاص، مثل بهار و تابستان خر و پف می‌کنید شک نکنید که از حساسیت بوده و باید شب هنگام در و پنجره‌های اتاقتان را ببندید و ترجیحا از کولر و تهویه مطبوع استفاده کنید. باید حواستان باشد که حتما عوامل حساسیت‌زا را از خودتان دور کنید. برای مثال ممکن است رویه بالش یا تشک‌تان پر از گرد و خاکی باشد که به مرور روی سطح آن‌ها نشسته باشد. در چنین شرایطی می‌توانید به راحتی رویه بالش یا تشکتان را درآورده و آن را به طور مرتب بشویید تا حساسیتتان عود نکرده و خر و پف نکنید.

در چنین شرایطی ممکن است قرص‌های ضد حساسیت بخورید، اما از دیدگاه ما چنین روشی نمی‌تواند برای درازمدت مفید باشد. به خاطر این که از طرفی تمام قرص‌های شیمیایی عوارض جانبی دارند و از طرفی دیگر بدن ما به مرور زمان به آن قرص‌ها مقاومت نشان داده و دیگر همان تاثیری که اوایل از قرص‌های حساسیت می‌گرفتید را نخواهید گرفت. چیزی که ما سعی داریم بگوییم این است که به جای پاک کردن صورت مسئله سعی کنید مشکلتان را حل کنید. شما باید حتما ریشه حساسیتتان را، یا بهتر است بگوییم دلیل اینکه حساسیتتان بدتر می‌شود را پیدا کنید. اگر به یک گل خاص، رنگ، بوی عطر، ادویه و یا گرد و خاک حساسیت دارید، حتما سعی کنید همه آن‌ها را به خصوص هنگام خواب از خودتان دور کنید تا کمتر دچار خر و پف شوید.

از دمنوش برگ گزنه استفاده کنید

هرگز نمی‌توان طب سنتی را دست کم گرفت چرا که گاهی اوقات ممکن است گیاهی که فکرش را نمی‌کردید راه حل مشکلتان باشد. برای مثال همگی می‌دانیم که گزنه چقدر برای پوست دست مضر است، اما خاصیت‌هایی دارد بسیار شگفت‌انگیز است. یکی از این خاصیت‌ها ضد حساسیت بودنش است. کسانی که حساسیت دارند، گفته‌اند که با نوشیدن دمنوش برگ گزنه چقدر حساسیتشان بهتر شده است. پس اگر شما هم به خاطر حساسیتتان خر و پف می‌کنید یک شب این دمنوش خارق‌العاده را امتحان کنید. اما قبل از امتحان کردنش حتما به شما بگوییم که دمنوش مثل دارو بوده و باید با احتیاط استفاده شود. پس قبل از استفاده از آن حتما با یک پزشک مشورت کنید تا خدای نکرده برایتان هیچ ضرری نداشته باشد. تهیه مصرف این دمنوش هم بسیار آسان است. فقط کافیست مقداری از برگ گزنه را داخل یک قوری بریزید و داخل آن را پر از آب کنید (چند استکان، بسته به تعدادتان) سپس باید اجازه بدهید قوری روی حرارت بماند و دم‌نوشتان دم بکشد. فراموش نکنید که دم نوش را یک یا دو ساعت قبل از خواب نوش جان کنید.

دمای هوا و رطوبت اتاقتان را تنظیم کنید

گاهی اوقات ممکن است دلیل خر و پفتان تنها به خاطر مناسب نبودن دمای هوا باشد. چرا که ممکن است دمای هوای اتاقتان با سرد و یا خشک بودن باعث شود تا مخاط بینی‌تان خشک شده و به همین دلیل شب، هنگام خواب خر و پف کنید. علاوه بر این که تنظیم کردن دمای اتاق بسیار مهم است، باید رطوبت اتاق خوابتان را هم تنظیم کنید. به خصوص در فصول و یا مناطق سرد باید چنین چیزی را حتما رعایت کنید. بهترین روشی که می‌توانیم به شما پینشهاد کنیم استفاده از دستگاه بخور است. یعنی شب موقع خوابیدن دستگاه بخور را بالای سرتان گذاشته و بگذارید روشن بماند. مطمئن باشید تاثیرات بسیاری خوبی را با آن تجربه خواهید کرد.

حتی بسیاری از کسانی که سرما خورده‌اند ممکن است برای اولین بار خر و پف کردن را در زندگی‌شان تجربه کنند. چرا که گاهی اوقات راه بینی گرفته می‌شود و این افراد ناخودآگاه در خواب خر و پف می‌کنند. چیزی که ما در چنین مواقعی پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا شست و شوی بینی و سپس استفاده از دستگاه بخور هنگام خواب است. چرا که تاثیرات خارق‌العاده‌ای روی فرد گذاشته و باعث می‌شود رطوبت کافی در فضای خوابش به وجود بیاید و فرد خر و پف نکند. این روش مفید می‌توانید برای کسانی که به علت عدم وجود رطوبت هوا خر و پف می‌کنند بسیار عالی باشد. چرا که دیگر راه تنفس خشک نشده و مخاط بینی هم خشک نمی‌شود. به همین دلیل شما هنگام خواب دیگر خر و پف نخواهید کرد.

طب سوزنی، بهترین پیشنهاد متخصصان طب سنتی

در بسیاری از موارد سینوس‌هایمان می‌تواند به دلیل رنجش‌های طولانی مدت دچار مشکل شود. در چنین مواردی گذرگاه‌های هوا که شامل بینی‌مان می‌شود هم تحت تاثیر خود قرار می‌گیرد. در این گذرگاه‌ها معمولا مایعی شکل می‌گیرد که نام آن آماس است. آماس با شکل گرفتنش مانع عبور جریان هوا شده و باعث می‌شود فرد خر و پف کند. حالا طب سوزنی چگونه می‌تواند جلوی تشکیل آماس را بگیرد؟ در ابتدا اجازه بدهید کارایی طب سوزنی را به طور علمی به شما توضیح بدهیم. طب سوزنی با سوراخ کردن قسمت‌هایی از بدن ما کار خاصی را انجام نمی‌دهد! چرا که سوراخ شدن بدنمان در واقع از لحاظ علمی هیچ توجیه منطقی ندارد. یکی از بهترین و کاربردهایی که طب سنتی روی بدنمان دارد گرفتن انرژی‌های بیش از حد در برخی از نقاط بدنمان توسط سوزن‌هاست که برای اولین بار در جهان چینی‌ها آن را کشف کردند.

در واقع از لحاظ چینی‌ها در کل بدن ما نقاطی وجود دارند که هر کدام مربوط به یک ارگانی از بدنمان هستند. یعنی ارتباط مستقیمی با ارگان‌های بدن دارند. برای مثال کسی که دچار مشکل کلیه و یا کبد است، در برخی از نقاط بدنش انرژی بیش از حدی ذخیره شده که باید از طریق سوزن به آن نقاط شوک وارد شده و انرژی‌اش گرفته شود. حالا در چنین شرایطی که برای سینوس و گذرگاه‌های تنفسی یک فردی مشکل پیش می‌آید، افراد متخصص دقیقا روی نقاطی که برای این مشکل مفید است طب سوزنی انجام می‌دهند. با این روش جریان خون بیشتر به بافت‌ها می‌رسد و باعث می‌شود فرد تغییرات مثبت زیادی در خودش ببیند و دیگر خر و پف نکند. فقط حتما توجه کنید که طب سوزنی را حتما در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کشورمان انجام بدهید که با مجوز رسمی فعالیت کرده و از سوزن‌های یک بار مصرف استفاده می‌کنند.

برای جلوگیری از خر و پف جای خوابتان را درست کنید

انتخاب یک تشک طبی و استاندارد مهم‌ترین عاملیست که می‌تواند به خواب خوب شما و نحوه صحیح قرار گرفتن بدنتان کمک کند. این کار باعث می‌شود خر و پف کردنتان به طور معجزه‌آسایی کمتر شود. اگر در انتخاب و خرید تشک خوب و استاندارد مردد هستید و فکر می کنید تشک خارجی گزینه بهتریست، می‌توانید این کار را به کارشناسان فروش با تجربه ما محول کنید. نمایندگی تشک ایرانی و خارجی همچون تشک رویا، تشک خوشخواب و …

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *