خرید تشک آنلاین

آشنایی با دلایل نیاز بیشتر خانم ها به خواب نسبت به آقایان

دلیل نیاز بیشتر خانم ها به خواب نسبت به آقایان چیست؟

همانطور که میدانیم خوابیدن در ساعت مناسب و به میزان کافی نقش بسیار زیادی در سلامت ذهن و روح و جسم افراد دارد. با توجه به این مسئله، کالای خواب مورد استفاده نیز نقش خود را نمایان میسازد هر چقدر کالای مورد استفاده مانند تشک طبی استاندارد و مناسب شرایط جسمانی افراد خریداری شود به همان نسبت از کیفیت خواب بالاتری برخوردار خواهند بود. در نتیجه خرید تشک مناسب را در خرید کالای خواب خود قرار دهید. تشک خارجی و یا تشک ایرانی عرضه شده توسط تولید کنندگان ایرانی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب در این میان میتواند گزینه مناسبی برای اقشار مختلف جامعه باشد. فروشگاه اینترنتی بازرگانی سینا با ارائه بهترین برند های تشک در خدمت شما می باشد و حتی شما می توانید این محصولات را به صورت خرید اقساطی تشک نیز انجام دهید مطالعات جدید که بر روی افراد مختلف انجام شده، نشان دهنده آن است زنان در قیاس با مردان  به طور میانگین به ۲۰ دقیقه خواب بیشتر نیاز دارند. آسیبی که بی خوابی نیز به خانم ها وارد می کند بسیار بیشتر از آقایان است.

تفاوت نیاز خانم ها و آقایان به خواب

با توجه به بررسی نتایج پژوهشی که در مرکز مطالعات خوابِ دانشگاه لافبورو در انگلستان انجام شد، زنان به دلیل اینکه مغز پیچیده‌تری دارند، به طور میانگین ۲۰ دقیقه بیشتر از مردان نیاز به خواب دارند. البته، این مقدار ممکن است در زنان مختلف، اندکی متغیر باشد. نتیجه دیگری که در این پژوهش به دست آمد این بود که آسیبی که را کم خوابی به بدن وارد میشود در خانمها بیشتر آقایان است. 

پروفسور جیم هورن (Jim Horne)، مدیر مرکز تحقیقات خواب در دانشگاه لافبورو، در این رابطه اظهار میدارد: دریافتیم که کم‌خوابی در زنان تا حد زیادی با سطوح بالای پریشانی روانی و شدت گرفتن احساسات خصومت، افسردگی و خشم در ارتباط است و در مطالعاتی که روی مردانی که به همان اندازه دچار کم‌خوابی بوده‌اند،این شدت از احساسات نمایان نشده است.

بازسازی مغز یکی از مهمترین عملکرد های اصلی خواب است. اظهار نظر پروفسور هورن در این مورد این است که، قشر مغز یا همان کورتِکس (cortex) که مسئول پردازش افکار، حافظه، زبان و غیره است، هنگام خواب عمیق به حالت بازسازی فرو می‌رود و ارتباطش با حواس بدن قطع می‌شود. او همچنین اعتقاد دارد که مغز زنان، متفاوت از مردان عمل می‌کند و پیچیده‌تر است، پس جای تعجب نیست که زنان به اندکی خواب بیشتر نیاز داشته باشند. هرچه در طول روز از مغزتان بیشتر کار بکشید، قسمت‌های بیشتری از مغز به بازسازی نیاز خواهند داشت و در نتیجه، لازم است بیشتر بخوابید. بر همین اساس، چون زنان به انجام چند کارِ همزمان تمایل دارند و از مغزشان بیشتر از مردان کار می‌کشند، به خواب بیشتری نیاز دارند. این محقق در تحقیقات خود روی مردان به این نتیجه رسیده است که مردانی که به واسطه‌ی شغل‌شان مجبورند تصمیمات زیادی بگیرند نیز به نسبت سایر هم‌جنس‌های خود به خواب بیشتری نیاز دارند،اما باز هم در این  حالت نیاز به خواب شان از زن ها کمتر است.

نتایج پژوهش فوق در راستای نتایج پژوهش دیگری است که در سال ۲۰۱۳ توسط پژوهشگران دانشگاه دوک در کارولینای شمالی انجام شد. در این پژوهش نیز ثابت شد که کم‌خوابی در زنان نسبت به مردان آسیب‌های ذهنی و جسمی بیشتری به دنبال خواهد داشت. افزایش احتمال بروز بیماری‌های قلبی، افسردگی، اختلالات روانی و سکته از جمله پیامدهای زیانبار کم‌خوابی در زنان گزارش شده است. پژوهشگران همچنین مشاهده کردند که سطح شاخص‌های التهابیِ نشانگر مشکلات سلامتی در زنانِ کم‌خواب بالاتر بوده است. دکتر مایکل بروس (Michael Breus)، کارشناس خواب، اظهار می‌کند شاخص‌های التهابی با حس درد در ارتباط هستند و به همین دلیل، احتمال احساس درد در هنگام بیدار شدن از خواب در زنان بیشتر است. اما به نظر نمی‌رسد سلامت مردان تا این حد با میزان خواب‌شان، در ارتباط باشد.

تصور عمومی جامعه بر این است که تمامی اقشار جامعه به صورت یکسان روزانه به 8 ساعت خواب نیاز دارند. این در حالی است که خیلی‌ها با هفت ساعت خواب هم حسابی سرحال می‌شوند. در واقع، نمی‌توان برای همه‌ی افراد یک نسخه‌ی مشترک پیچید. برخی افراد با اینکه شب‌ها هشت ساعت می‌خوابند، باز هم روز بعد در محل کارشان چرت می‌زنند، اما برخی دیگر، مثل مارگارت تاچر، فقط با سه تا پنج ساعت خواب شبانه هم انرژی کافی می‌گیرند. با توجه به تمامی این مطالب به این نتیجه میرسیم که خواب هر فردی تا حدودی  بستگی به ژنتیک و فعالیتی که انجام می‌دهد. اندازه خواب هر کسی با توجه به شرایط جسمانی و کاریو اجتماعی اون بررسی می شود.

 

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *