خرید تشک آنلاین

درد ستون فقرات و دشمنان آن

عامل اصلی درد در ستون فقرات و کمر چیست

اصلی ترین دشمنان درد ستون فقرات کدامند؟

زندگی مدرن امروزی و گاهی تغذیه های فست فودی باعث بوجود آمدن عادات نادرست در روزمرگی ما شده است که بیماری های روحی و جسمانی زیادی را دربر داشته است یکی از بدترین آنها کمر درد و درد ستون فقرات است. در این مقاله سعی داریم به مهمتری و اصلی ترین دشمنان و عادات بدی که در وجود آمدن مشکل برای ستون فقرات است  می پردازیم.

عامل درد در ستون فقرات

چاقی شکم عاملی مهم در درد ستون فقرات

چاقی شکم و اضافه وزن موجب فشار بیش از حد بر مهره های کمر ، افزایش گودی و آرتروز تدریجی این ناحیه شده و بتدریج کمر درد و بیرون زدگی دیسک ها و درد در ستون فقرات را ایجاد خواهد کرد .

نکته قابل توجه و جالب اینکه دیگر قسمتهای ستون فقرات نیز در هنگامی که دچار چاقی شکم هستید تحت تاثیر قرار میگیرند و سلامت این نواحی نیز به خطر می افتد .

حالتها و عادات نادرست خوابیدن

از بدترین مدل ها و عادت های نادرست هنگام خواب، خوابیدن روی شکم یا مچاله کردن بدن ، قرار دادن دستها در زیر تنه یا بد قرار دادن پاها، استفاده از بالش های بزرگ ، بلند ، سفت و حتا استفاده نکردن از بالش است که میتواند موجب فشار بیش از حد و آسیبهای جدی به ستون فقرات شود. حتی در زمان هایی که از کار های روزانه بسیار خسته هستید باید مراقب مدل خوابیدن خود باشید و به ژست خوابیدن خود اهیمت بدهید. مرور زمان اثرات بد ناشی از این عادات بد را در بدن ما نمایان خواهد کرد.

 

نشستن و حتی انداختن سفره روی زمین 

یکی از رفتار های اشتباه که از گذشته به جا مانده و هنوز هم بسیاری از افراد آن را انجام میدهند، روی زمین و در حالت چهار زانو یا دو زانو نشتن است و اصرار داشتن به حفظ حالت سنتی و قدیمی است ، در صورتیکه نمیدانیم این حالت ها فشار بسیار زیادی بر نواحی مختلف بدن ، مفصل و تاندون های ما وارد میسازند. بوجود آمدن آرتروز زانو ، لگن ، کمر و …کمترین مشکلات ناشی از این شکل نشستن بشمار میروند. که کمتر کسی از آن اطلاع و آگاهی دارد.

اسرار بر نشستن در حالت چمباتمه فشار بسیار بالایی را بر مفصل اندام تحتانی و کمر وارد میسازد و ریسک بیرون زدگی دیسک کمر و درد ستون فقرات را شدیدا افزایش میدهد.

توجه به این نکته را نیز نباید فراموش کرد که استفاده نامناسب از صندلی و یا نشستن روی صندلی های غیر استاندارد نیز به همين میزان مشکل آفرین خواهند بود. پس در نتیجه باید در انتخاب صندلی و میز ناهار خوری باید دقت کافی را داشته باشیم.

استفاده از توالت های سنتی

استفاده از سنگ توالت های سنتی در شکل گیری بد استخوان های ستون فقرات نقش مهم و اساسی دارد. هنوز افرادی هستند که با وجود ابتلاء به مشکلات و درد در ستون فقرات ، با اینکه آنها را به استفاده از توالت های فرنگی ترغیب میکنم همچنان مقاومت زیادی را از طرف آنها مشاهده میکنیم.

بغل کردن طولانی کودکان و بارداری 

پیدایش دردهای شدید کمر ، و ایجاد یا افزایش گودی کمر در خانم ها در دوران بارداری به دلیل ضعیف بودن ماهیچه ها ، افزایش حجم شکم ، ایستادن در حالت های نامناسب ، جلو دادن شکم هنگام ایستادن ، قوز کردن و جمع کردن شانه ها بسیار زیاد است. زیرا که موجب وارد شدن فشارهای بیش از حد بر ستون فقرات گشته و دردهای کمر ، گردن و … را بوحود می آورد. و این مشکلات در چند سال ابتدایی تولد نوزاد بخاطر در آغوش گرفتن های طولانی مدت آن نیز تشدید میشود.

راه حل رفع درد ستون فقرات و اصلاح عادتها

استفاده از تشک طبی مناسب کمردرد

یکی از نکته هایی که شاید برایتان جالب باشد تا بدانید آن است که خوابیدن روی زمین سفت و استفاده نکردن از تشک و خوابیدن طولانی مدت روی پتو و اینگونه موارد بسیار اشتباه است. تشک طبی مناسب کمردرد موجود در بازار میتواند کمک بسیار زیادی به افراد دارای این مشکل بکند. خرید تشک طبی را میتوان حتی به صورت خرید آنلاین تشک و حتی به صورت خرید اقساطی تشک از فروشگاه اینترنتی بازرگانی سینا انجام دهید. تشک های مانند تشک خارجی و تشک ایرانی که توسط تولید کنندگان داخلی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب به بازار عرضه شده است، از مواردی است که میتوانید با خیال راحت خریداری و مورد استفاده قرار دهید زیرا که دارای خدمات پس از فروش و گارانتی چند ساله میباشند.

کنار گذاشتن ورزش های نادرست

آموزش و انجام ورزش های نامناسب و غیر اصولی ، دراز و نشست و بسیاری از حرکات غیر صحیح ، حرکات شدید پرتابی اندام ها ، چرخش های شدید و نامناسب بدن و بازیهایی مثل فوتبال یا حرکات کنترل نشده در رزمی کاران یا کشتی گیر ها ، حمل کیف های سنگین ، کیف های شانه ای ، ایستادن های بدون دلیل و طولانی مدت ، خم و راست شدن زیاد ، بلند کردن اجسام سنگین ، جابجا کردن وسایلی مثل یخچال ، ماشین لباس شویی و … به تنهایی و در شرایط نامناسب و به شکلی غیر اصولی ،استفاده از جاروهای دستی یا برقی در حالت خمیده و برای مدت نسبتا طولانی ، و …همه این رفتار ها و عادات نادرست بتدریج یا حتي بصورت ناگهانی فشارهای قابل توجهی بر مفاصل وارد ساخته و سرعت پیدایش آرتروز را شدیدا افزایش دهند. با کنارگذاشتن و جایگزین کردن ورزش های اصولی و مناسب شرایط جسمانی ، هر کسی میتواند روند ایجاد این بیماری را کند و به بهبود خود کمک زیادی کند.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *