خرید تشک آنلاین

نحوه انتخاب درجه سفتی و نرمی تشک طبی برای کمر درد

تشک نرم یا سفت کدام برای کمر درد بهتر است؟

یکی از شایع ترین دردهای عضلانی در میان افراد جامعه به علت انجام کار های سخت، وجود دارد، کمر درد است که بیشتر افراد آن را تجربه کرده اند. طی تحقیقات انجام شده مشخص شده که حدود 80 درصد افراد در دنیای صنعتی امروزی در بازه زمانی بین 35 تا 55 سالگی این درد را تجربه کرده اند. بسیاری از افرادی که برای خرید تشک به ما مراجعه کرده اند از انواع این درد رنج میبرند و اطلاعات کافی از نحوه انتخاب تشک طبی ندارند. در این مقاله سعی در چگونگی خرید و درجه سفتی و نرمی تشک صحبت خواهیم کرد .

درجه سفتی و نرمی تشک برای افراد کمر درد
اهمیت درجه سفتی و نرمی تشک برای کمردرد

هنگامی که شما تشک خیلی نرم را برای خوابیدن انتخاب میکنید به مرور زمان وسط تشک فرو خواهد رفت و همین امر باعث میشود تا ستون فقرات شما در حالت غیر عادی قرار بگیرد و همچنین بدن شما آزادی خود را برای حرکت زمان خواب از دست خواهد دارد که منجر به عرق کردن بدن می شود.
نکته دیگری که وجود دارد این است که ماهیچه های شما به صورت مداوم در فعالیت خواهند بود تا بتوانند یه حالت ایمن را برای بدن شما به وجود بیاورند. همین فعالیتی که ماهیچه ها در طول شب باعث ایجاد احساس خستگی بدن در زمان بیدار شدن می شود و این احساس در افرادی که از کمردرد رنج میبرند به علت قرار نگرفتن ستون فقرات در حالت عادی بسیار بیشتر است.
و اما در صورتی که این خواب و استراحت روی تشک خیلی سفت باشد باز هم مشکلاتی را در پی خواهد داشت از جمله اینکه ستون فقرات نمیتواند در وضعیت استراحت قرار بگیرد. در چنین زمان هایی فقط شانه و لنگ میتواند روی تشک قرار بگیرد و همین حالت S باعث میشود ستون فقرات از تشک فاصله بگیرد. با اینکه در این تشک ها حرکت بدن نسبت به تشک های نرم راحتتر خواهد بود برخی نقاط بدن فشار زیادی را متحمل خواهد شد. به علت این فشار، نواحی مختلف بدن شما درد خواهد گرفت و منجر به عدم آرامش بدن در هنگام خواب خواهد شد. این فشار در هنگام خوابیدن به پهلو بیشتر خواهد شد و منجر به پهلو به پهلو شدن مداوم فرد برای یافتن یک موقعیت راحت برای خواب خواهد شد.همین فاصله های ایجاد شده بین نقاط مختلف بدن باعث میشود حالت ایدآلی در خواب نداشته باشید.
و اما تشک با درجه سفتی متوسط در این زمان میتواند گزینه خوبی برای افرادی دارای کمردرد باشد. چنین تشکی دارای نرمی مناسب برای دربرگرفتن بدن شما و همچنین سفتی مناسب برای قرار گرفتن ستون فقرات شما در موقعیت استاندارد می باشد. با خرید تشک با سفتی متوسط منجر خواب راحت تر و انرژی بیشتری در صبح گاه خواهید داشت.
از طرفی تشک هایی که در ساختار آنها از فنربندی استفاده شده است معمولا نرم و طبی هستند. فنر آنها به دو مدل فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می‌شود. تشک‌های فنر منفصل جدیدترین تکنولوژی فنر در ساختار تشک هستند که هر کدام از این فنرها به صورت جداگانه عمل می‌کند و داخل پاکت در کنار هم چیده شده‌اند.قیمت این تشک ها بسیار متفاوت است بسیاری از محصولات تشک خوشخواب و تشک رویا در این زمینه ها میتواند کمک بسیار زیادی برای افراد دارای کمردرد باشد. تشک های ساخته شده به صورت فنر منفصل حالت ارتجاعی خود را به بغل دستی انتقال نمی‌دهد یعنی اینکه اگر شما از طرفی به طرف دیگر غلت زدید، می‌تواند تعادل میان کل تشک را برای شما فراهم کند. تشک منفصل در مقایسه با تشک متصل تعادل بیشتری دارد. با توجه به تمامی موارد گفته شده شما اطلاعات کافی برای یک انتخاب عالی در خرید نقد و خرید اقساطی تشک در دست دارید و با یک انتخاب درست سلامتی را به خود و خانواده خود هدیه دهید.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *