خرید تشک آنلاین

خوابیدن روی کاناپه یا خرید تشک طبی

روی کاناپه نخوابیم

خوابیدن روی تخت یا کاناپه

تجربه دراز کشیدن روی کاناپه را همه ما بعد از یه روز سخت و خسته کننده داشته ایم که هم زمان با تماشا تلوزیون به خواب رفته ایم .احتمالا تصور می کنید این کار ایرادی ندارد و در هر حال خوابیدن روی کاناپه ساده تر از رفتن تا تختخواب تان است.

شما نیاز دارید که درباره ی این عادت تان تجدید نظر کنید. در واقع خوابیدن روی کاناپه نه تنها باعث می شود خواب مناسبی نداشته باشید، بلکه موجب بروز مشکلات جسمانی در آینده نیز خواهد شد. بار دیگر پیش از آنکه روی کاناپه به خواب بروید، بهتر است در تختخواب تان بخوابید. دلایل ممنوع بودن خواب روی کاناپه چیست؟

عادت بدی که همه ما به آن مبتلا هستیم خوابیدن روی کاناپه است بدون اینکه به ضررهای آن توجه کنیم . در ادامه مشکلاتی که امکان دارد با ادامه این روند برا بدن به وجود بیاید را برایتان شرح میدهیم.

مشکلات خوابیدن روی کاناپه به جای تخت

ممنوعیت خوابیدن روی کاناپه

گاهی پیش می آید که از خستگی زیاد روی کاناپه دراز بکشید و نا خودآگاه به خواب بروید . این کار بسیار برای شما مضر است و خطرات زیادی برای سلامتی شما بهمراه دارد که شاید هیچ گاه از آن خبر نداشته باشید. خوابیدن روی تخت به علت استفاده از تشک طبی استاندارد بسیار مفید تر از کاناپه میباشد. برخی افراد به علل مختلف از جمله انجام کار های سخت مبتلا به کمردرد و در های عضلانی مختلفی میباشند که البته خوابیدن روی کاناپه این درد ها را تشدید میکند. پس با توجه به اینکه امروزه تولید تشک طبی با استاندارد های جهانی، میتوانید با خرید تشک طبی از بسیاری از این امراض جلوگیری کنید و خوابیدن روی کاناپه را حتی اگر خیلی هم خسته باشبد برای حفظ سلامتی تان کنار بگذارید.

کاناپه، محلی نامناسب برای خواب

طراحی کاناپه و مبل برای حالت نسشته افراد میباشد زمانی که شما بخواهید روی آن دراز بکشید و یا حتی بخواب بروید در حالت نامناسبی قرار میگیرید و اغلب مجبود میشوید به پهلو بخوابید و برای آن که بتوانیم به این شکل بخوابید به فضا و تکیه گاهی کافی نیاز دارید. دستیابی به این حالت روی کاناپه بسیار دشوار است.

اگرچه خوابیدن روی کاناپه بسیار راحت به نظر می رسد، اما درحقیقت خواب کمتری خواهید کرد چرا که درتمام طول شب بدن شما سعی می کند درحالت راحتی قرار بگیرد. حتی راحت ترین حالت خوابیدن روی کاناپه هم به کمر و ماهیچه های گردن تان صدمه خواهد زد. اگر این کار را به دفعات انجام دهید، ممکن است به بروز مشکلات فیزیکی جدی درآینده منجرشود.

بوجود آمدن کمر درد

بیشتر عوامل بوجود آمدن کمر درد، ناشی از تصادفات و صدمه های مشخصی نیستند. گاهی برای ما پیش می آید که دچار کمردرد هایی میشویم که علت آن را نمیدانیم. خوابیدن در محل نامناسب بیشترین عامل بوجود آمدن این امراض میباشد. این دردها بعد از آن که بارها به شکلی اشتباه می خوابیم، یک باره به سراغ ما می آید. خوابیدن روی کاناپه می تواند فشار روی ستون فقرات را افزایش دهد و به این ترتیب احتمال بروز کمر درد در درازمدت بیشتر خواهد شد.

بهداشتی نبودن کاناپه برای خواب

شاید نظافت هر روز خانه برای شما به این معنا باشد که کاناپه و مبل هم تمیزی کافی برای خوابیدن دارد. اما باید بدانید که بهداشت خواب بسیار متفاوت از بهداشت کلی منزل میباشد. کاناپه یکی از وسایل اشتراکی خانه است که هر روز برای نشستن، خوردن و بازی کردن از آن ها استفاده می کنیم.

این مسئله بدیهی است که از تختخواب خود هم هر روز استفاده می کنیم، اما لوازم خواب مثل ملحفه ها و روبالشتی ها اغلب شسته می شود. وقتی روی کاناپه می خوابیم به معنای آن است که تمام شب صورت خود را در معرض آلودگی کاناپه قرار می دهیم.

نداشتن خواب مناسب

خستگی های طول روز باعث میشود بیشتر افراد ترجیح دهند همان جا روی کاناپه بخوابند. اگرچه ممکن است رفتن تا تختخواب باعث شود دیرتر به خواب بروید، اما در حقیقت خواب بهتری در تختخواب تان خواهید داشت.

اغلب افراد هنگام تماشای تلویزیون روی کاناپه به خواب می روند. این موضوع می تواند باعث شود درمیانه شب بارها از خواب بیدار شوید. به علاوه، ممکن است رفت و آمد دیگراعضای خانواده در میانه شب یا صبح زود، مزاحم خواب شما شود.

جلو گیری از آسیب رساندن به کاناپه با خرید تشک طبی

تصور بر این است که خوابیدن روی کاناپه صدمه زیادی به آن نمی زند. اما اگر این کار را به دفعات انجام دهید، می تواند باعث استهلاک کاناپه شود و بعد ازمدتی متوجه تو رفتگی های بدشکلی در سطح کاناپه می شوید. این کار باعث کوتاه شدن عمر کاناپه میشود.

کاناپه برخلاف تشک، برای دربرگرفتن تمام بدن درهنگام خواب ساخته نشده است. تشک برای توزیع وزن بدن به تمام سطح تخت طراحی شده، اما کاناپه فاقد چنین ساختاری است. زمانی که روی کاناپه می خوابید، وزن بدن شما به شکل متفاوتی تقسیم می شود، به همین دلیل زمانی که ازخواب بیدارمی شوید احساس درد می کنید. در حقیقت بهتر است روی زمین بخوابید تا روی کاناپه. خرید تشک طبی استاندارد میتواند از بسیاری امراض شما را در امان نگهدارد. تشک ایرانی و تشک خارجی هر دو دارای مزیت های بسیاری هستند. شرکت های تولید کننده تشک ایرانی از جمله تشک رویا و تشک خوشخواب با دارا بودن انواع تشک های طبی برای افراد مختلف با موقعیت جسمانی متفاوت ، کمک شایانی به سلامت جسمانی شما میکنند. شما میتوایند این تشک ها را بصورت خرید آنلاین تشک از فروشگاه اینترنتی بازرگانی سینا ، حتی به صورت خرید اقساطی تشک با شرایط موجود تهیه فرمایید.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *