خرید تشک آنلاین

آیا خرید تشک مناسب بر کیفیت خواب و افزایش بهره‌وری افراد تاثیر دارد؟

تاثیر خرید تشک مناسب بر کیفیت خواب و افزایش بهره‌وری

خرید تشک مناسب شاید یک خرید ساده مانند خرید لباس به نظر بیاید. اما حقیقت امر اینگونه نیست. در سال‌های اخیر تحقیقات علمی صورت گرفته بر روی ارتباط خواب و کالای خواب مانند تشک و تاثیر آن‌ها، نشان می‌دهد که در شناسایی و خرید انواع تشک باید دقت بیشتری شود. اکثر افراد هنگام  خرید تشک تنها به گفته‌های فروشنده یا اطلاعات منحصر شده به ابعاد و قیمت تشک توجه می‌کنند. اما توجه به کیفیت کالا و شناسایی انواع مختلف تشک ها و همچنین شناسایی انواع نامناسب تشک، بسیار در کیفیت خواب شما و همچنین افزایش یا حفظ توانایی شما برای کار موثر است. متاسفانه بی‌دقتی در انتخاب کالای خواب خصوصا تشک، در درازمدت موجب ایجاد صدمه‌های جسمی می‌شود. همچنین خواب افراد نیز به راحتی با یک تشک نامناسب تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

زمینه‌های قسمتی از اختلالات خواب که یک مبحث گسترده در علم روانشناسی هستند، می‌تواند به وسیله کالای خواب، تخت و محل خواب نامناسب ایجاد شود. بنابراین ضروری است تا با بیشترین آگاهی اقدام به خرید کالای خواب به خصوص تشک مناسب برای خواب کرد. در این مقاله سعی می کنیم تا در مورد تاثیر کالای خواب به خصوص تشک بر روی کیفیت خواب و بهره وری افراد صحبت کنیم.

خواب سالم و افزایش بهره وری

در سال‌های گذشته بسیاری از اختلالات روانی مانند استرس، اضطراب و کاهش قوای جسمانی در مناطق مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند. همچنین تحقیقات در مورد تاثیر خواب در زندگی و سلامت افراد مورد مطالعه قرار گرفته است. نکته مشترک و قابل توجه این تحقیقات، تاثیر مستقیم و فراوان خواب بر روی کیفیت سلامت روانی، جسمی و حتی شغلی افراد است.

 

خرید تشک استاندارد و مناسب

 

افزایش بهره وری امروزه یکی از مهم‌ترین اهداف هر مجموعه و مدیریتی برای پیشرفت شرکتی و سازمانی است. برای این امر باید به سلامت روانی و جسمی تک تک نیروهای هر مجموعه توجه شود. با توجه به تاثیرات اثبات شده خواب بر روی بهره‌وری افراد، این امر تبدیل به یکی از معیارهای مهم سلامت فردی و شغلی شده است.

از طرفی دیگر تحقیقات آماری نشان داده است که اختلال در خواب افراد می‌تواند در اثر استفاده از کالای خواب نامناسب و محیط خواب نامناسب ایجاد شود. بنابراین رابطه مستقیمی میان افزایش بهره وری افراد، کیفیت خواب و کالای خواب مناسب وجود دارد. بنابراین اهمیت انتخاب صحیح و دقیق کالای خواب خصوصا تشک و تختخواب بیش از پیش احساس می شود.

خرید تشک مناسب مساوی با خواب راحت

همانطور که برای شما بیان کردیم، خواب راحت با کالای خواب درست و مناسب ممکن می‌شود. شما نمی‌توانید با وجود یک محیط خواب، تخت خواب و تشک نامناسب، معیوب یا بی‌کیفیت انتظار خوابی راحت داشته باشید. به یاد داشته باشید که در درازمدت علاوه بر اختلالات خواب مشکلات عدیده‌ای مانند دیسک گردن، دیسک کمر، اسپاسم و گرفتگی عضلات و… در اثر استفاده از وسایل خواب بی‌کیفیت ایجاد شود.

در میان تمامی محصولات و کالاهای خواب مانند پتو، تختخواب، ملحفه و تشک، انتخاب مناسب تشک شاید تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت خواب شما داشته باشد. گردش خون در بدن یکی از اصلی‌ترین عوامل سلامت، عصبی و عضلانی شما است. حال تصور کنید که انتخاب یک تشک غیر استاندارد و نامناسب چقدر می‌تواند روی کاهش کیفیت گردش خون شما تاثیر داشته باشد.

همچنین تشک خواب شما باید به شکلی طراحی شده باشد که گودی‌ها و انحناهای طبیعی بدن شما را کاملا حمایت کند. در غیر این صورت مدتی دیگر باید با دردهای گردن و کمر و در نهایت با دیسک گردن، دیسک کمر و آرتروز مواجه خواهید شد. حال متوجه می شوید که انتخاب اشتباه یک تشک چقدر می تواند در سلامت روانی و جسمی شما و همچنین بهره وری شغلی شما تاثیر داشته باشد؟

نحوه انتخاب انواع مختلف تشک 

انواع مختلف تشک هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که می‌تواند آن‌ها را برای گروهی خاص به عنوان یک انتخاب مناسب مطرح کند. مثلا افرادی که نیاز به گرمای بیشتر و گردش خون سریع تر دارند، می‌توانند از انواع تشک های مموری فوم و  تشک طبی استاندارد یا تشک های لاتکس استفاده کنند.

اگر بخواهیم مثالی در این مورد بزنیم، باید به افراد سنگین وزن اشاره کنیم. این افراد به دلیل وزن بالایی که دارند نباید از هر نوع تشکی استفاده کنند. زیرا در درازمدت مشکلات و آسیب‌های جسمی زیادی برای آن‌ها ایجاد می‌شود. همچنین انتخاب غیر اصولی تشک برای این افراد، ممکن است سریعا موجب آسیب و خراب شدن تشک و ضرر مالی نیز شود.

افرادی که وزن بالایی دارند باید از تشک هایی که توانایی حمایت از شکل طبیعی بدن را دارند استفاده کنند. تشک های مموری فوم و لاتکس می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای چنین افرادی باشند. همچنین تشک های هیبریدی استاندارد نیز برای افراد سنگین وزن انتخاب مناسبی است. سه نوع تشک یاد شده با حفظ موقعیت خواب از حرکات اضافی و قرارگیری فرد در وضعیت نامناسب خواب جلوگیری می‌کنند.

برای افراد لاغر نیز می‌توان از تشک های فوق استفاده نمود. اما تشک های فومی، گردش هوای مطبوعی ندارند و ممکن است برای افراد گرمایی مشکلات زیادی خصوصا در ماه‌های گرم سال ایجاد کنند. تشک های فنری منفصل استاندارد می‌تواند انتخاب مناسبی برای افراد گرمایی باشد. این تشک ها ضمن گردش هوای مناسب، معایب تشک‌های فنری متصل مانند سروصدا و خرابی سریع فنرها را ندارند.

 

خرید تشک استاندارد با قیمت مناسب

در کنار لزوم اطلاع و آگاهی از مشخصات و ویژگی‌های انواع تشک، یک فروشنده آگاه می‌تواند مشاور خوبی در انتخاب مناسب‌ترین تشک مطابق نیاز شما باشد. با وجود آگاهی از اطلاعات فوق، با گذشت زمان انواع جدیدی از تشک‌های مخصوص نیز طراحی می‌شوند که ممکن است شما اطلاعات دقیقی در مورد آن‌ها نداشته باشید.

یک فروشنده آگاه می‌تواند ضمن اطلاع رسانی در مورد انواع جدید تشک ها مانند مانند تشک رویا و تشک خوشخواب به شما، در انتخاب مناسب‌ترین آن‌ها به شما با توجه به شرایط فیزیکی و پزشکی شما مشاوره دهد. دریافت قیمت تشک ها از مراکز اصلی می‌تواند هزینه شما را در خرید تشک به حداقل برساند. پس سعی کنید مستقیما با فروشندگان اصلی انواع تشک استاندارد در ارتباط باشید.

 

خرید قسطی تشک

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *