خرید تشک آنلاین

تشک طبی فنری چه خصوصیات و ویژگی هایی را داراست؟

خصوصیات و ویژگی های تشک طبی فنری استاندارد

هنگامی که برای خرید تشک به بازار می روید با تنوع بسیار زیادی از انواع مختلف و برند های متفاوتی از تشک طبی مواجه می شوید که همین باعث سردرگمی شما در زمان خرید می شود. این تنوع از مدل‌های فنری و طبی گرفته تا بادی و آبی و فنریِ طبی هر کدام ویژگی‌ها، نقاط ضعف و نقاط قوت خود را دارند که اگر با ویژگی های هر کدام آشنا باشید بهتر می توانید انتخاب خود را انجام دهید

در دنیای امروز به علت به وجود آمدن یک سری حساسیت های سلامت خواب، خرید تشک با کیفیت کمی مشکل شده است. به همین دلیل شرکت‌های تولیدکننده به سمت تولید تشک‌هایی رفته‌اند که دارای حداکثر سازگاری با اندام افراد باشد که به این ویژگی‌ها به اصطلاح ارگونومی گفته می‌شود. با توجه به این امر تشک هایی با عنوان تشک طبی وارد بازار شد که تا حدودی خصوصیات سازگار با آناتومی انسان در آنها به کار رفته است. با گذشت زمان و با پیشرفت بیشتر علم و تکنولوژی، متخصصان در این زمینه به طراحی نوع دیگر تشک با عنوان طبی فنری پرداختند که ویژگی های تشک طبی فنری به قدری عالی بود که حداکثر راحتی و استاندارد را برای خریداران به وجود آورده است. با افزایش محبوبیت این مدل، متاسفانه برخی تولیدکنندگان که از دانش کافی برای طراحی این مدل‌ها برخوردار نبودند، به سمت طراحی این مدل‌ها رفتند تا در بازار این مدل‌های جدید، سهمی به دست آورند. لازم به آگاهی است که کیفیت این مدل‌ها بسیار به جنس مواد به کار رفته و نوع طراحی حساس هستند و اگر همه چیز به صورت کامل و اصولی در آن‌ها در نظر گرفته نشود، عملکرد مورد انتظار را به خریداران ارائه نمی‌دهد. در این مقاله میخواهیم به شرخ ویژگی ها و خصوصیات تشک های طبی و فنری بپردازیم. نخست نیاز است که ه طور کامل با تشک های طبی فنری آشنا شده و اطلاعاتی در مورد تفاوت بین این تشک و تشک های طبی و فنری در دست داشته باشید.

خصوصیات و ویژگی های تشک طبی فنری

تشک فنری چیست؟

یکی از کم هزینه ترین و ارزان ترین تشک ها تشک فنری است که به طور کلی به دو دسته فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می شوند. تشک‌های با فنر متصل از تعداد زیادی فنر که جابجایی هر کدام مستقل از یکدیگر است، تشکیل شده است. در مقابل تشک‌های با فنر منفصل از تعدادی فنر که به یکدیگر وصل بوده و جابجایی هر کدام به دیگری وابسته است تشکیل شده است. مشکل عمده ای که این نوع تشک ها دارند این است که عمر کوتاهی دارند و در مدت کمی در نواحی مرکزی آن یک تورفتگی و قوس به وجود می آید که به سلامت جسمانی افراد ضربه وارد می کند.

تشک طبی چیست؟

تفاوت عمدی این نوع تشک با مدل فنری آن، عدم وجود فنر در ساختار تشک است. این تشک ها به علت درجه سفتی بالا و استفاده از متریال با کیفیت بالاتر از عمر بالاتری نسبت به مدل فنری برخوردارند. اما این تشک‌ها همچنان ایراد ماندن اثرات قوس و برآمدگی بدن را روی خود دارند. در انتخاب این تشک‌ها، یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در نظر گرفته شود جنس مواد به کار رفته در تولید این نوع تشک به نوعی انتخاب شده که ضد حساسیت باشد و مناسب برای افرادی هستند که دارای آلرژی های فصلی هستند.

تشک طبی فنری چیست؟

یکی از جدید ترین تشک ها همین تشک های طبی و فنری هستند که از بروز ترین تکنولوژی تولید تشک بهره میبرند. به دلیل طراحی خاصی که در آن به کار رفته است حمایت کاملی از ستون فقرات میکند که از سلامت کامل بدن در زمان خواب پشتیبانی میکند. این نوع تشک به علت دارا بودن از یک سری ویژگی های خاص از عمر بالایی برخوردارند . که این ویژگی ها به شرح زیر هستند.

نه زیاد سفت و نه زیاد نرم

برای جلوگیری از شکافتگی در طول زمان، این تشک ها را با دوخت بسیار محکمی تولید میکنند. تولید آنها به صورتی است که سفتی قابل توجهی ندارند و مقداری نرمی و انعطاف پذیری در آن به چشم میخورد. این امر به آن دلیل است که تشک‌های بیش از حد سفت باعث آسیب به ستون فقرات و انحراف در آن می‌شوند. البته به این مورد هم دقت کنید که تشک‌های بیش از حد نرم هم باعث کمر درد شما می‌شوند. در هنگام انتخاب و خرید تشک اگر به مدت 15 دقیقه روی آن دراز بکشید این موضوع را به راحتی درک خواهید کرد.

استفاده از مموری فوم 

استفاده از مموری فوم در تولید و ساخت این نوع تشک بسیار ضروری است. مموری فوم برای حمایت از ستون فقرات در ساخت تشک مورد استفاده قرار میگیرد. مموری فوم‌ها از یک لایه فوم با چگالی متفاوت تشکیل شده‌اند. این فوم وقتی در معرض وزن و دما قرار بگیرد فرم بدن را به خود گرفته و آسایش بیشتری را برای فرد ارائه می‌کند. همچنین باعث کمتر شدن ارتعاش در تشک های دو نفره می‌شود. یکی از اصلیترین عواملی که باعث بد خواب شدن افراد روی تشک های دونفره می شود تکان های غیر ارادی افراد زمان خواب است که مموری فوم برای برطرف شدن این موضوع مورد استفاده قرار میگیرد.

انتخاب نوع فنر مناسب

در هنگام خرید تشک ملاک انتخاب خود را تعداد فنر ها قرار ندهید، کیفیت آنها مهم است. تشک هایی که فنر منفصل هستند هر فنر به صورت مجزا از ستون فقرات شما حمایت کرده که مناسب‌تر است. دیگر مزیت تشک‌های طبی فنری با فنر مستقل آرامش بیشتر در خواب است. زیرا با جابجا شدن دیگری روی تشک، شما کمتر متوجه آن می‌شوید، مخصوصا وقتی خوابتان سبک باشد. زمانی فنر ها را تست میکنید دقت داشته باشید که جنس آلیاژ آنها از آلومینیوم و یا آهن باشد که عمر بالایی دارند و همچنین در مقابل گود شدن تشک مقاومت بالایی دارند.

کیفیت جنس الیاف

به وجود آمدن حساسیت یکی از عواملی است که بسیاری با آن مواجه هستند در نتیجه جنس الیاف باید به گونه ای باشد که ضد حساسیت باشد تا از خطرات جبران ناپذیر آن پیشگری شود. شرکت های تولید کننده تشک خارجی به این نکته اهمیت بسیار زیادی می دهند که باعث شده شرکت های تولید کننده داخلی مانند تشک رویا و تشک خوشخواب نیز از این مورد در ساخت تشک های خود در نظر بگیرند. مشکلاتی از قبیل حساسیت‌های پوستی و تنفسی. پس اگر پیش زمینه این بیماری‌ها را دارید، توصیه می‌کنیم قبل از خرید این تشک‌ها با پزشک خود مشورت کنید. یکی از بهترین موادی که به عنوان الیاف در این نوع تشک‌ها به کار می‌رود پلی استر فشرده می‌باشد.

ضمانت نامه

دارا بودن یک گارانتی بلند مدت برای ضمانت موارد گفته شده بسیار مهم و ضروری است. معمولا اکثر تشک‌های اصلی و معتبر دارای گارانتی تعویض و تعمیر هستند به گارانتی بعضی از آن ها به چندین سال هم می‌رسد. اگر از شرکت‌های معتبر تولید کننده تشک، خرید کنید تشک شما دارای گارانتی تعمیرات و تعویض خواهد بود. 

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *