مرکز تشک و کالای خواب ایران تضمین بهترین کیفیت و قیمت 

 مشاوره و فروش

تضمین کیفیت | تضمین قیمت | قابلیت تعویض

" عنوان تشک و کالای خواب"

بهترین رنگ برای انتخاب روتختی در اتاق خواب

" چکیده مرکز خرید قسطی تشک"

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

روانشناسی رنگ روتختی

فهرست مطالب

تضمین کیفیت و قیمت در کالای خواب نقد و اقساط

بهترین رنگ برای انتخاب روتختی در اتاق خواب

" شرح نکات"

بهترین رنگ برای روتختی و اتاق خواب از نظر روانشناسی

رنگ‌ها هر کدام یک معنای خاصی دارند و هر یک تاثیر بسزایی رو انسان می‌گذارند. از این روی است که علم روانشناسی همیشه درباره این موضوع تحقیقات زیادی انجام داده است. چرا که همیشه در صدد یافتن سوالات متعددی در این حوزه بوده است. به دلیل اینکه رنگ‌شناسی همیشه و در همه‌جا سایه از ابهامات زیادی در مطالعات حوزه‌های دیگر داشته است. برای مثال بسیاری از روانشناسان حتی با یک نقاشی ساده، اما با تجزیه‌وتحلیل رنگ‌هایی که آن فرد استفاده کرده پی به جزئیات زیاد شخصیتی او می‌برند. به همین دلیل نمی‌شود نقش مهم و بسزای رنگ‌ها و البته تاثیر آن‌ها روی روان‌مان را نادیده گرفت. در این مقاله رنگ روتختی و تاثیر آن بر خواب سنجیده میشود.

برای مثال، ممکن است فردی تنها به دلیل استفاده مکرر از رنگ‌های بسیار تیره در پوشش و لباس‌هایش و حتی محیط زندگی‌اش به مرور زمان دچار افسردگی شود. در اینجاست که ممکن است یک متخصص روانشناسی به او پیشنهاد کند (در کنار روش‌های درمانی دیگر) به طور کامل از شر رنگ‌های تیره خلاص شود. یعنی هم، رنگ اتاق ‌خواب و حتی روتختی‌اش را تغییر دهد و هم از پوشیدن لباس‌های تیره خودداری کند. خب به نظر شما آیا این کار لازم و ضروریست و صرفا یک رنگ می‌تواند انقدر روی فردی تاثیر داشته باشد؟ قطعا که همین‌طور است و باید توجه ویژه‌ای روی انتخاب رنگ‌ها صورت بگیرد. به همین دلیل، ما هم در این مقاله قصد داریم تاثیر روانشناسی رنگ‌ها را برایتان توضیح بدهیم تا بدانید برای رنگ روتختی و یا اتاق خوابتان باید از چه رنگ‌هایی استفاده کنید و هرکدام از آن‌ها چه تاثیراتی دارند. پس با ما همراه باشید.

بهترین رنگ روتختی چیه

رنگ زرد برای روتختی، بری خوابی دلچسب

زرد یکی از شادترین و جذاب‌ترین رنگ‌هاست که طراوت و انرژی خاصی به آدم القا می‌کند. کسانی که این رنگ را انتخاب می‌کنند به دنبال نشاط بیشتری هستند و بی‌شک از لحاظ شخصیتی انسان‌های بسیار شاد و خوش‌خنده‌ای هستند. البته اگر شما چنین ویژگی‌هایی نداشته باشید، هیچ جای نگرانی نیست. چرا که با انتخاب کردن این رنگ برای روتختی و همچنین اتاق خوابتان متوجه تغییرات روحیه‌تان خواهید شد. چرا که وقتی روی تختتان دراز بکشید و رنگ‌های زیبای زرد را دوروبرتان ببینید، این موضوع ناخودآگاه روی شما هم تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. اما جالب است بدانید که طبق یک مطالعه روی افرادی که رنگ اتاق خواب و یا روتختی‌شان زرد است، مشخص شده که آن‌ها زودتر از بقیه خوابشان می‌برد.

طبق این مطالعه، میانگین خواب این افراد چیزی حدود هفت ساعت و چهل دقیقه است. یعنی یک خواب کاملا ایده‌آل و کافی برای تمام کسانی که کمبود خواب دارند. پس اگر شما هم دوست دارید زودتر خوابتان ببرد و از لحاظ بصری یک اتاق خواب بسیار جذاب داشته باشید، حتما رنگ زرد را انتخاب کنید. رنگ زرد به شما کمک می‌کند تا اگر از بدخوابی رنج می‌برید بتوانید خیلی زودتر خوابتان برده و یک خواب خوب و راحتی را تجربه کنید. از طرفی دیگر اگر قصد انتخاب رنگ زرد را داشتید حتما سعی کنید آن را با رنگ‌های سبز ست کنید. چرا که رنگ‌های زرد و سبز در کنار هم بسیار جذاب دیده می‌شوند.

رنگ آبی روشن برای روتختی از جنس دریای آرام

رنگ آبی از لحاظ روانشناسی همیشه آرامش را به افراد القا می‌کند. خودتان با کمی توجه به دنیای اطرافتان متوجه این قضیه خواهید شد. خب خودتان بگویید، چه پدیده‌های معروفی در جهان پیرامونمان رنگ‌های آبی روشن دارند؟ قطعا شما هم خواهید گفت: دریا و آسمان. خب می‌توانید به‌راحتی قضاوت کنید تماشای دریا و یا آسمان آبی چه حسی به شما القا می‌کند. شک نداریم شما هم خواهید گفت حس آرامش. از این روی است که رنگ آبی همیشه در انسان‌ها یک حس بسیار دلچسب آرامش را القا می‌کند. پس این رنگ می‌تواند بهترین گزینه برای روتختی و یا اتاق خوابتان باشد.

اگر خیلی اضطراب دارید و یا شب کابوس‌های زیادی می‌بینید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از رنگ‌های آبی استفاده کنید. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که استفاده از رنگ‌های آبی روش در افراد باعث شده تا آن‌ها آرامش بیشتری هنگام خواب داشته باشند و چه بسا به طور دائم با کابوس‌های شبانه‌شان خداحافظی کنند و یک خواب آرام را تجربه کنند. پس وقتی به همین راحتی می‌شود با تغییر یا انتخاب یک رنگ چنین تحول عظیمی ایجاد کرد چرا دست به چنین کاری نزد؟

رنگ نقره‌ای برای اتاق‌های لوکس و بسیار شیک

به طور کلی رنگ نقره‌ای از لحاظ بصری بسیار مجلل و تشریفاتی جلوه می‌کند. برای مثال، رنگ اکثر لوازم و متریال‌های مدرن بیشتر نقره‌ای هستند. چرا که اگر طرح‌هایی از لوازم خانگی مدرن را در اینترنت جست‌وجو کنید خودتان متوجه خواهید شد که اکثرا همگی به رنگ نقره‌ای هستند. چون یک جلوه بسیار خاص و بی‌نظیری را به نمایش می‌گذارند و افراد بسیاری را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. حالا ممکن است این رنگ نقره‌ای به شکل مات و یا درخشان باشد. به همین دلیل کسانی که علاقه‌ی زیادی به طرح‌های شیک و مجلل دارند به سمت رنگ نقره‌ای می‌روند.

این موضوع شامل انتخاب رنگ اتاق خواب و روتختی هم می‌شود. چرا که خیلی از افراد سعی می‌کنند علاوه بر دکوراسیون آشپزخانه و پذیرایی خود رنگ اتاق خوابشان را هم به شک نقره‌ای دربیاورند. به خاطر اینکه این رنگ بیشتر حس خاص و مجلل بودن را به آن‌ها القا می‌کند. اگر شما هم علاقه دارید رنگ اتاق خواب و یا روتختی‌تان شیک و مجلل به نظر برسد، می‌توانید از تم رنگ‌های بسیار زیبای نقره‌ای استفاده کنید. از طرفی دیگر رنگ نقره‌ای باعث می‌شود تا شما زودتر خوابتان ببرد و اگر مشکل بدخوابی دارید انتخاب این رنگ می‌تواند تا حد زیادی کمکتان کند تا زودتر بخوابید.

رنگ سبز از جنس زیبای طبیعت

اکثر کسانی که شخصیت آرام و ساکنی دارند یا از رنگ سبز و یا از رنگ آبی خوششان می‌آید. رنگ سبز به دلیل اینکه از جنس طبیعت و سرسبزیست حس نشاط و سرزندگی به انسان القا می‌کند. خودتان قضاوت کنید، زمانی که شمال می‌روید و یا محو تماشای منظره زیبای جنگل‌های شمال می‌شوید دقیقا چه حسی به شما دست می‌دهد؟ بدون شک حس آرامش، زندگی، طراوت، شادابی و سرزنده بودن. پس تماشای رنگ سبز همیشه در ما چنین احساس خوبی را تداعی می‌کند. به همین دلیل است که افراد بسیاری حتی در آشپزخانه و یا حمام خود از کاشی‌ها و یا کابینت‌های سبز رنگ استفاده می‌کنند.

البته سبز طیف‌های رنگی بسیاری دارد. مثل رنگ چمنی، زیتونی، سبز روشن و… اما به طور کلی یکی از زیباترین رنگ‌هاییست که می‌تواند به اتاق خواب و یا روتختی‌تان جلوه باورنکردنی بسیار زیبایی ببخشد. به دلیل اینکه احساس خواهید کرد اتاق خوابتان وسط یک جنگل بسیار پر رمز و راز زیباست و هنگام وارد شدن به اتاق خوابتان تمام دغدغه‌ها و مشغله‌های کاری و زندگی‌تان را به طور کل فراموش خواهید کرد. چنین گفته می‌شود که میانگین خواب افرادی که رنگ سبز را برای اتاق و روتختی‌شان انتخاب کرده‌اند چیزی حدود هفت ساعت و سی‌وشش دقیقه است.

رنگ نارنجی برای سلیقه‌های خاص

نارنجی یکی از طیف‌های رنگ گرم است که طرفداران بسیار زیادی دارد. البته با اینکه رنگ نارنجی بیشتر گرم شناخته می‌شود، ولی بسیار شاد و پر از انرژی است. بیشتر افرادی که بسیار سرزنده و شاداب و خوش خنده هستند، اکثرا از رنگ‌های نارنجی و یا زرد در پوشش و یا محل زندگی خود استفاده می‌کنند. چرا که این رنگ باعث می‌شود بیشتر شاد و خونگرم باشند و اطرافیان و یا افراد محبوب زندگی‌شان را بیشتر بخندانند. از این روی، اگر احساس می‌کنید نیاز بیشتری به انرژی و شادابی دارید و جای یک حس گرم در زندگی‌تان بسیار خالی است، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از رنگ نارنجی استفاده کنید.

از طرفی دیگر، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید اکثر رستوران‌ها و یا کافی‌شاپ‌ها هم از رنگ‌های مختلف نارنجی استفاده می‌کنند. آیا می‌دانید دلیل این کار چیست؟ چون رنگ نارنجی کمک فراوانی به هضم غذا می‌کند. بیشتر کسانی که همیشه مشکلات هاضمه دارند و به همین دلیل نمی‌توانند یک خواب راحتی را تجربه کنند اکثرا از رنگ نارنجی استفاده می‌کنند. البته رنگ نارنجی طیف‌های بسیار مختلف و متفاوتی دارد و قرار هم نیست اتاق خوابتان شبیه به یک کافی شاپ شود! بلکه می‌توانید از طیف‌های رنگی نارنجی بسیار جذاب و زیبا برای روتختی و اتاق خوابتان استفاده کنید.

خرید قسطی تشک

رنگ آبی شاد برای اتاق خواب بچه‌ها

ما در بالا راجع به طیف‌های رنگی متنوع صحبت کردیم و گفتیم که هر رنگی طیف‌های بسیار زیادی دارد و دقیقا یک نوع خاصی نیست که قابل تغییر نباشد. این موضوع در مورد رنگ آبی هم کاملا صادق است. چرا که ما در بالا راجع به رنگ آبی روشن یا به اصطلاح رنگ آسمانی صحبت کردیم و از مزایای انتخاب این رنگ برای اتاق خواب و روتختی‌تان به عنوان یک فرد بزرگ‌سال توضیح دادیم. اما رنگ‌ آبی در طیف‌های دیگر، یعنی کمی پررنگ‌تر و شادتر می‌تواند برای اتاق‌خواب و همچنین روتختی بچه‌ها هم بسیار زیاد استفاده شود. بخصوص اگر فرزندتان پسر باشد.

برای مثال شما می‌توانید از طیف رنگ‌های پر رنگ آبی برای دیوارهای اتاق فرزندتان استفاده کنید و رنگ روتختی را نیز کمی کم‌رنگ‌تر انتخاب کنید. بدین معنا که روتختی فرزندتان رنگ آبی کم‌رنگ داشته باشد تا بتواند به خوبی با رنگ دیوارها که آبی پررنگ هستند سِت شود. چرا که این دو به خوبی می‌توانند یکدیگر را خنثی کرده و در کنار هم یک زیبایی بصری کودکانه بی‌نظیری را به وجود بیاورند. همیشه به خاطر داشته باشید که رنگ اتاق خواب و روتختی نباید دقیقا مثل هم باشد و بهتر است که از طیف‌های پررنگ و کم‌رنگ برای ست کردنشان استفاده کنید.

رنگ سبز شاد برای اتاق خواب کودکان

در بالا راجع به رنگ سبز هم به طور مختصر صحبت کردیم که برای بزرگسالان می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر و ایده‌آل باشد. اما همان‌طور که به طور مکرر توضیح دادیم، یک رنگ طیف‌های بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید از هر طیفِ یک رنگ خاصی در اهداف متفاوتی استفاده کنید. این موضوع دقیقا برای رنگ سبز هم صدق می‌کند. چرا که برای مثال می‌توانید از طیف‌های روشن و شاد رنگ سبز برای اتاق خواب فرزندان و کودکانتان استفاده کنید. تقریبا هیچ کودکی را نمی‌توان یافت که از رنگ سبز خوشش نیاید! چرا که اکثر بچه‌ها عاشق رنگ سبز هستند و این می‌تواند یک انتخاب بی‌نظیر برای اتاق خواب و روتختی‌شان باشد.

پس شما می‌توانید از طیف‌های مختلف رنگ سبز برای اتاق خواب فرزندانتان استفاده کنید. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انتخاب نهایی رنگ حتما نظر آن‌ها را هم بپرسید. حتی اگر فرزندتان خیلی سن کمی داشته باشد! چرا که شما دارید برای آن‌ها این رنگ را انتخاب می‌کنید و در وهله اول فرزندتان باید آن طیف‌های رنگی را بپسندد. پس از اینکه مطمئن شدید طیف رنگی مدنظرتان مورد پسند فرزندتان هم واقع شده می‌توانید همان‌طور که در بالا توضیح دادیم از درجه‌های پررنگ و کم‌رنگ آن رنگ برای ست کردن رنگ دیوارها و روتختی استفاده کنید.

رنگ صورتی برای کسانی که دختر دارند

تقریبا چنین می‌توان گفت که بیشتر از 99 درصد دختربچه‌ها عاشق رنگ صورتی هستند. اگر شما هم (که در حال خواندن این مطلب هستید) یک خانم هستید، حتم داریم تائید می‌کنید زمانی که کودک بوده‌اید عاشق رنگ صورتی بودید. یعنی از رنگ تمام اسباب‌بازی‌هایتان گرفته تا رنگ دفتر و کمد وسایلتان همه صورتی بوده‌اند. پس اگر فرزند دخترتان هم تمایل داشت رنگ اتاق خواب و یا روتختی‌اش صورتی باشد هرگز مخالفت نکنید و به او حق بدهید که عاشق این رنگ باشد. از طرفی دیگر هرگز فکر نکنید یک اتاق خواب صورتی رنگ نمی‌تواند زیبا باشد.

بلکه شما می‌توانید از طیف‌های مختلف رنگ صورتی استفاده کنید و اتاق خواب و روتختی بی‌نظیری را برای دخترتان انتخاب کنید. شاید با خودتان بگویید: خب من از کجا بدانم کدام طیف رنگی قشنگ و زیباست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم امروزه اینترنت و یک جست‌وجوی ساده راجع به هر چیزی تمام کارها را برایمان بسیار راحت‌تر کرده است. پس می‌توانید به سادگی شما هم این کار را با یک جست‌وجوی ساده برای دختران انجام بدهید. اما دست‌آخر باید به شما بگوییم که در کنار تمامی مواردی که گفتیم چیزی که نقش بسیار مهمی در راحتی و خواب شما دارد انتخاب و خرید تشک استاندارد و راحت است. در صورت تمایل و یا نیاز، ما در این راستا هم می‌توانیم شما را راهنمایی و کمک کنیم تا بهترین تشک‌های روز بازار را انتخاب و یا خرید کنید.

بازرگانی سینا نمایندگی رسمی تشک‌های ایرانی و خارجی همچون برند تشک رویا، تشک خوشخواب، سیرن، ایپک و …

5 ستاره و جایزه post

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در خانه تشک "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

بهترین رنگ برای انتخاب روتختی در اتاق خواب

از بازرگانی سینا کالای خواب بخر به بهترین قیمت و کیفیت با اقساط بدون بهره، ارسال رایگان، قابلیت تعویض و مرجوع کردن !!!

Toshak online

اقساط بدون بهره

ارسال رایگان و ویژه

امکان تعویض

تضمین کیفیت

تضمین قیمت

سبد خرید
عضویت

حساب کاربری ندارید؟

مرکز اقساط کالای خواب

  • هرطور حساب کنی با این تورم بهتره که قسطی خرید کنی!
  • خرید قسطی تشک بدون بهره تا 9 ماه، بدون نیاز به ضامن!
  • مشاوره رایگان با کارشناسان تخصصی
برای جستجو در سایت تشک آنلاین بازرگانی سینا کلمه خود را بنویسید...
خانه
فروشگاه
0 آیتم سبد خریدم