خرید تشک آنلاین

تاثیر پوشیدن لباس راحتی هنگام خواب

اهمیت پوشیدن لباس راحتی هنگام خواب

یکی ازا راه هایی که برای داشتن خوابی راحت و آرام معرفی شده است پوشیدن لباس راحت مناسب است که همین امر هم بستگی به عواملی همچون سن افراد، فصل های سال و یا علایق و اولویت های افراد، دارد. در هر صورت لباسی که بر تن می کنید اثر زیادی روی کیفیت خواب شما دارد. در صورتی که شب ها برای خوابیدن خیلی تقلا می کنید و آرام شدن و به خواب رفتن برای شما ساعت ها طول می کشد، طبیعتا صبح ها به موقع بیدار شدن از خواب نیز کار سختی خواهد بود و هنگام بیدار شدن حس خستگی خواهید داشت. در این مقاله به شرح اهمیت پوشیدن لباس راحتی در زمان خواب پرداخته ایم. ایجاد ناراحتی و مزاحمت یکی از مسائلی است که لباس نامناسب به وجود می آورد. غیر از این به وجود آمدن احساس بیش از حد گرما و یا سرما در طول شب نیز میتواند اختلال در خواب شما ایجاد کند.

اهمیت پوشیدن لباس راحتی هنگام خواب

 

چگونگی جذب گرما در تخت خواب

اگر از دسته افرادی هستید که احساس سرمای زیادی در رخت خواب میکنید و از سرما می لرزید و احتمالا چند پیژامه نیز پوشیده اید اما همچنان این احساس سرما را دارید، به احتمال بسیار زیاد یکی از مهمترین پوشیدنی ها را فراموش کرده اید که همان جوراب است. باید این مسئله را بدانید که بدن گرمای خود را از طریق پاها از دست می دهد به همین جهت شب ها پوشیده بودن پاهایتان برای حفظ گرمای بدن زیر لحاف ضروری است. برای افزایش دمای بدنتان در طول خواب می توانید روی جوراب های مخصوص خواب یا جوراب های حرارتی سرمایه گذاری کنید. 

پوشیدن جوراب می تواند به شما کمک کند تا شب ها زودتر به خواب بروید که به معنای داشتن خواب شبی بهتر است. البته این نکته قابل توجه است که این نوع پوشش برای فصل سرما و محیط های سرد مناسب است و در محیط های گرم کاملا متفاوت است.

 

چگونگی جذب خنکی در تخت خواب

چنانچه احساس گرمای زیادی در تخت خواب دارید و یا در طول شب عرق می کنید، این می تواند به دلیل پوشیدن پیژامه هایی از جنس الیاف مصنوعی باشد. پارچه های مصنوعی لباس خواب مناسب بخصوص برای تابستان نیستند. لباسهای تان را از لباس که با پارچه های 100% نخی یا کشمیر دوخته شده است انتخاب کنید.

پارچه های نخی و کشمیر می توانند شما را خشک و خنک نگه دارند چرا که خاصیت تنفسی بهتری نسبت به پارچه های مصنوعی دارند. پارچه های پلی استری قادر به جذب مایعات نیستند، یعنی پارچه خوبی برای لباس خواب مناسب نیستند و پوشیدن آن ها باعث عرق کردن شما در طول خواب خواهد شد.

نکته قابل توجه این است که عرق کردن بیش از حد شبانه ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد مثلا مشکلات سلامتی یا استفاده از لحاف و تشک طبی نامناسبی که قابلیت تنفس و جذب رطوبت خوبی ندارند. در نتیجه باید در انتخاب و خرید تشک و کالای خواب خود نیز دقت زیادی به کار ببرید. شاید یک تشک خارجی بتواند در این راه کمک بزرگی برای شما باشد و پیشنهاد ما به شما محصولات تشک رویا است که یک محصول داخلی مورد اعتماد عموم جامعه است.

 

لباس خواب مناسب برای فصل گرما

یکی از راه های خنک نگهداشتن بدن در طول فصل تابستان در تختخواب، کنار گذاشتن لباس ها و خوابیدن بدون لباس است البته تا جایی که احساس راحتی داشته باشید. خوابیدن به صورت برهنه می تواند به بهبود گردش خون کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قارچی یا تحریکات پوستی نامطلوب را کاهش می دهد. البته که نپوشیدن لباس خواب مناسب در محیط خوابی سرد نمی تواند مزیتی داشته باشد و این کار فقط در فصل تابستان توصیه می شود.

یکی از مزیت های برهنه خوابیدن این است که با کنار رفتن پوشش های مزاحم پوست شما اجازه بهتر نفس کشیدن را پیدا می کند و هر چیزی را که باعث تنگ شدن شریان های خون می شود را حذف می کند که برای عضلات و قلب شما فایده های بسیاری دارد. مزیت بعدی این است که کمک می کند تا خنک بمانید که به نوبه خود موجب ارتقاء سرعت سوخت و ساز شده و سوزاندن چربی هایتان کمک می کند. اما اگر با پوشیدن لباس خواب مناسب و یا حتی در عین برهنگی همچنان شب ها عرق می کنید احتمالا محیط خوابتان دارای مشکل است.

 

برای افزایش راحتی در تختخواب راه های دیگری نظیر استفاده از ملحفه های تازه، انتخاب رنگ مناسب برای دیوار های اتاق خواب و حتی خرید کالای خواب مناسب میتواند به شما کمک کنند. استفاده از تشکی که بتواند ضمن پشتیبانی از عضلات و استخوان های شما دمای محیط خواب شما را نیز تنظیم کند بهترین راه حل برای عرق کردن های آزار دهنده در طول شب است. تشک هایی که از الیاف طبیعی تهیه شده اند می توانند جریان هوای بهتری را پیرامون بدن ایجاد کنند. 

در حد امکان لباس‌های از جنس پلاستیک و نایلون را به تن نکنید به دلیل بافت پلاستیک که در آنها به کار رفته راحت نخواهید بود و لباس خواب از جنس نخ و پنبه را جایگزین کنید زیرا این جنس پارچه نرم و راحت است و شما را به هنگام خواب کلافه نمی کند و حتما از لباس خواب‌های از جنس پشم و اکریلیک دوری کنید، زیرا این جنس‌ها به دلیل نوع مخصوص بافتشان باعث خارش بدن می‌شوند پس توصیه می‌شود از لباس‌هایی از این جنس نه حتی برای لباس خواب حتی برای لباس هایی که در طول روز بر تن دارید نیز استفاده نکنید.

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *