خرید تشک آنلاین

نکات مهم و کاربردی جهت راهنمای انتخاب رنگ روتختی

راهنمای انتخاب رنگ روتختی

انتخاب رنگ روتختی ، انتخابی است که بر اساس سلیقه افراد متفاوت از بقیه است یعنی ممکن است هر شخصی برای انتخاب خود دلیلی داشته باشد. اکثر افراد سعی می کنند بر اساس سلیقه خود برای انتخاب رنگ این عضو از کالای خواب اقدام کنند. همانطور که کلمه انتخاب نشان می دهد، این کار تنها یک نظر شخصی است که بر مبنای سلیقه داده می شود. اما باید در انتخاب رنگ این کالای خواب به مواردی دقت داشت. ممکن است پس از انتخاب و خرید به محض رسیدن به خانه و با توجه به محیط خانه، اتاق و… پشیمان شوید. یعنی انتخاب قطعی در این زمینه بهتر است بر اساس اصول باشد تا ضرر مالی یا پشیمانی برای خریدار در پی نداشته باشد.

انتخاب بهترین رنگ روتختی

کالای خواب افراد یکی از اصلی‌ترین عوامل راحتی خواب آن‌ها هستند. یعنی جدای از تخت، محصولاتی مانند ملحفه، روتختی، بالش، تشک، پتو و همین طور خرید تشک مناسب در آرامش در خواب و همچنین نظم جای خواب تاثیر بسزایی دارند. واضح است که در صورت بی‌توجهی به اصول انتخاب هر  کدام ممکن است با ترکیبی غیرقابل تحمل در اتاق خود مواجه شوید که حتی نگاه کردن به آن شما را اذیت کند. چه برسد به اینکه بخواهید ماه‌ها یا حتی سال‌ها روی آن بخوابید.

رنگ کالای خواب تاثیر زیادی روی آرامش و نظم اتاق خواب و محل خواب شما دارد. زیرا هماهنگی و موزون بودن رنگ‌ها است که آخر شب وقتی روی تخت دراز می‌کشید، می‌تواند آرامش درونی و هیجانی خاصی به شما بدهد. در میان تمامی محصولات کالای خواب، چیزی که بیشتر از همه مربوط به نظم و زیبایی محل خواب است، روتختی است.

بیشترین حجم اشغال شده در چشم هر ناظری بر روی یک تخت را روتختی دارد. بنابراین تاثیر فراوانی روتختی بر روی چشم و انرژی منتقل شده به چشمان شما دارد. انتخاب رنگ روتختی اینگونه است که می تواند حتی روی نظم خواب فرد نیز تاثیر داشته باشد. مثلا یک رنگ پر انرژی و قوی مانند قرمز نمی تواند هرگز انتخاب خوبی برای یک روتختی باشد. زیرا انرژی فراوان این رنگ ممکن است هیجان را به فرد تزریق کند و باعث اختلال در خواب او شود.

بنابراین اکثر رنگ‌های کالای خواب و خصوصا روتختی‌ها، رنگ‌های آرامش بخش و کم انرژی مانند صورتی، آبی، کرمی و… هستند. پس به طورکلی رنگ‌های سرد و آرام بهترین انتخاب‌ها برای کالای خواب هستند. تحقیقات روانشناسان نیز روی این موضوع را تایید می‌کند. بنابراین شرکت های سازنده کالای خواب به ندرت از رنگ‌های قوی و پرانرژی استفاده می‌کنند.

 

اصول انتخاب رنگ روتختی

 

اصول انتخاب رنگ روتختی

اگر بخواهیم در مورد انتخاب درست و اصولی رنگ برای کالای خواب و مخصوصا روتختی صحبت کنیم، اصول ثابتی وجود دارد. انتخاب بر اساس این اصول می‌تواند همگن بودن و آرامش محیط را حفظ کند و بهترین رنگ ممکن برای روتختی شما انتخاب شود.

بهترین رنگ ممکن همان رنگ دلخواه شما نیست اما می‌تواند نزدیک به آن باشد. پس اگر می‌خواهید هم بر اساس سلیقه و هم بر اساس اصول رنگ را انتخاب کنید، به موراد بیان شده در این قسمت به عنوان اصول انتخاب رنگ روتختی توجه کنید.

سبک طراحی؛ مهمترین و تاثیرگذارترین عامل

هر خانه بر اساس سلایق و علاقه‌هایی که مجری یا مالک در ساخت آن به کار برده است، شکل خاصی از طراحی را دارد. سبک‌های مختلف طراحی داخلی یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر انتخاب رنگ کالای خواب هستند. شاید به نظر شما بی‌ربط باشد اما اینطور نیست. مثلا خانه‌ای را در نظر بگیرید که طراحی شلوغی دارد، دیوارها درها و قسمت‌های مختلف آن با استفاده از گچبری، کناف یا… کتیبه‌ها یا طرح‌های گوناگونی دارد.

در اتاق خواب چنین خانه‌ای اگر همین سبک پیاده شده باشد، شما باید سعی کنید روتختی خود را از میان رنگ‌های سرد و مدرن استفاده کنید. زیرا شلوغی موجود در محیط این اجازه را به شما نمی‌دهد که از طرح‌های ترکیبی انتخاب کنید. در آن صورت ممکن است تخت شما و اتاق خواب بسیار شلوغ به نظر برسند.

همچنین اگر طراحی خانه شما ساده باشد، اشیا کمترین حجم را اشغال کرده باشند، اکثر فضاهای محیط تا حد امکان خالی باشند، می‌توانید از روتختی‌های با ترکیب رنگی نیز استفاده کنید. زیرا در چنین فضاهایی به دلیل آرامش موجود و همچنین استفاده از چیدمان مینیمال، می‌توان از روتختی های ترکیبی و حتی با رنگ‌های انرژیک نیز استفاده کرد.

 

چیدمان و نوع تخت خواب

انواع تخت‌ها با توجه به حجم، مشخصات ظاهری و رنگ‌هایی که دارند معمولا با انواع خاصی از روتختی‌ها و سایر کالای خواب ست می‌شوند. یعنی شما نمی‌توانید یک تخت چوبی با طراحی پر از جزئیات سلطنتی را با یک روتختی کاملا ساده بدون طرح بپوشانید.

در سوی مقابل انتخاب روتختی‌های طرح دار تک رنگ نیز ممکن است در تخت‌های فانتزی و چوبی یا اسپرت، جلوه بدی به تخت بدهد. در کنار نوع کالای خواب، تخت و چیدمان اطراف آن نیز بسیار در انتخاب رنگ روتختی تاثیر دارند. مثلا اگر اطراف تخت را با قراردادن کمد، رگال یا میز تحریر و آرایش شلوغ کرده باشید، ممکن است نتوانید روتختی طرح دار انتخاب کنید.

 

سلیقه و تطبیق در انتخاب رنگ مناسب

سلیقه نیز یکی از اصول و عواملی است که البته با در نظر گرفتن موارد یادشده می‌تواند به شما در انتخاب رنگ کمک کند. این بدان معناست که ابتدا سلیقه خود را ملاک قرار دهید و انتخاب کنید سپس انتخاب‌ها را با شرایط اتاق، طراحی داخلی و… تطبیق دهید تا به بهترین گزینه برسید.

 

نکته مهم؛ سایر کالاهای خواب را هم در نظر بگیرید!

پس از انتخاب رنگ روتختی ممکن است بسیاری از ترکیب آن با سایر کالاهای خواب مانند بالش ابراز رضایت نکنند. این به دلیل بی‌توجهی به رنگ کالاهای خواب است. در صورتی که علاقمند به خرید ست های بالش و روتختی هستید، کار خود را ساده کرده‌اید و هماهنگی نسبی ایجاد شده است.

اما برخی اصلا هماهنگی خصوصا با استفاده از رنگ‌های کاملا سرد را دوست ندارند به همین دلیل سعی می‌کنند بالش و روتختی خود را جداگانه خرید کنند. مزیت این کار این است که می‌توان با انتخاب رنگی نسبتا انرژیک، تضاد زیبایی ایجاد کرد و حالت یکنواختی را از بین برد.

بازرگانی سینا ارائه دهنده سرویس کالای خواب، ملحفه، روتختی، بالش، پتو، انواع تشک مانند تشک رویا و تشک خوشخواب شما را برای خرید مناسب راهنمایی می‌کند.

 

خرید قسطی تشک

 

5 ستاره و جایزه post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *